Маніпуляції: дослідження фактів та критичний аналіз в сучасному суспільстві

У Школі волонтерів, яка організована кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти, продовжуються зустрічі.

16 грудня, учасники та учасниці розбиралися як не потрапити на гачок дезінформації. Тренером на цій зустрічі став випускник магістратури спеціальності 231 Соціальна робота Антон Сердюченко.

Особливу увагу Антон зосередив на питанні, як навчитися розрізняти факти та судження. Відрізнення фактів від суджень є важливою навичкою, яка сприяє розумінню світу навколо та сприяє раціональному та об’єктивному підходу до прийняття рішень.

Отже, для фактів характерні наступні ознаки: цифри, дати і події; можна довести і підтвердити; відбулось і зафіксовано; є незмінним. А судження можна впізнати за такими ознаками: міркування; припущення; не можна довести чи перевірити; не зафіксовано; може змінюватися.

Про це та багато іншого говорилипід час зустрічі та закріпили знання через практичні вправи.

А як часто ви стикаєтесь із судженнями в новинних матеріалах? Чи довіряєте ви таким матеріалам? Чи вмієте перевіряти отриману інформацію?

У цьому році діяльність Школи волонтерів/ок підтримала громадська організація Асоціація Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Terre des Hommes Germany в рамках проєкту «Підтримка дітей та молоді шляхом зміцнення потенціалу низових ініціатив швидкого реагування в Україні». 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print