Ректор Бердянського державного педагогічного університету Ігор Богданов вважає неминучою модернізацію мережі закладів вищої освіти. Та система, яка існує, не відповідає сучасним потребам суспільства.
“Інколи розташовані на одній вулиці, і фактично дублюють один одного. Потрібно щось з цим робити“
Ігор Богданов
«У нас, на жаль, не поодинокі випадки, коли в деяких містах, областях, є мережа закладів вищої освіти, які інколи розташовані на одній вулиці, і фактично дублюють один одного. Потрібно щось з цим робити. А з іншого боку, на жаль, наш центральний орган виконавчої влади не проявив, не прописав чітких критеріїв, показників щодо оптимізації.
З одного боку, проголошено, і це тішить нас, що заклади вищої освіти, які спроможні, які мають характер містоутворюючих, як, наприклад, місто Бердянськ, вони мають право на подальше існування за умови, що такий заклад буде виконувати всі нормативні вимоги. А з іншого, оптимізують і більш серйозні заклади вищої освіти. Наприклад, вже почалось таке укрупнення, об’єднання в Одесі, в Харкові, проговорюються місто Рівне, Івано-Франківськ», – розповів ректор.
«Поганий сигнал»
“Ми конкуруємо на рівних з усіма закладами вищої освіти сьогодні не тільки держави України, а всього світу“
Ігор Богданов
Ректор вірить, що Бердянський державний педагогічний університет працюватиме самостійно, оскільки і зараз конкурує з іншими вишами на рівних.
«Якщо сьогодні держава буде пропонувати об’єднання, злиття, укрупнення переміщених закладів вищої освіти, то, як на мене, це поганий посил, або, як зараз говорять, меседж, для нашого населення, для наших громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, і тих, які виїхали, як ми, і перебувають на підконтрольній владі України території. Тобто, якщо така процедура буде відбуватися, то це може сприйматися як те, що держава не збирається деокуповувати територію», – зауважив він.
Крім того, університету 2023 року вдалося на 25% збільшили набір здобувачів вищої освіти порівняно з 2022 роком. Тепер там навчаються понад 4 тисячі студентів, додав Богданов.
«Ми доволі унікальні в цьому плані і я впевнений, що держава знайде можливість не оптимізувати нас. Ми працюємо в тих самих умовах, як і всі інші заклади вищої освіти. Ми конкуруємо на рівних з усіма закладами вищої освіти сьогодні не тільки держави України, а всього світу. Бо наші здобувачі, наша молодь сьогодні розпорошена не тільки по всій нашій Україні, а по всьому світу. Вступна кампанія навіть 2023 року демонструє, що географія вступників трохи змінюється. Якщо раніше ми були локалізовані на Запорізькій, частково Донецькій, частково Дніпропетровській областях, то сьогодні, попри те, що кількість вступників з цих областей переважає, маємо вступників з усіх областей України й з-за кордону», – наголосив він.
Повну текстову версію статті можна переглянути на сайті «Радіо Свобода» за покликанням:
https://www.radiosvoboda.org/a/novyny-pryazovya-skorochennya-vyshiv-pivdnya/32803969.html