Наукова діяльність студентів-хореографів: результати, перспективи

Підсумки роботи за півріччя 2020-2021 н.р. підвели на останньому засіданні члени наукового гуртка «Здобутки, проблеми та перспективи роботи дитячих хореографічних колективів», який працює під керівництвом доцента кафедри Олени МАРТИНЕНКО. Засідання гуртка було проведено у формі «Віртуальна кав’ярня», де кожний міг у неформальній обстановці за склянкою запашної кави звітуватися, похвалитися науковими досягненнями, висунути пропозиції щодо планування роботи на наступне півріччя.

Так, в рамках цьогорічної теми гуртка «Застосування творчих танцювальних проєктів в роботі хореографічних колективів шкільних та позашкільних закладів освіти» здобувачі І та ІІ рівнів вищої освіти виступили з доповідями та надали тези для публікації в матеріалах наукових конференцій: Юлія ЯРОШЕНКО та Валерія КРИВУНЬ «Практично-орієнтований підхід у підготовці майбутнього фахівця хореографічного профілю» на V Міжнародній науково-практичній конференції «Виховний та мистецький вплив сучасного хореографічного мистецтва: тенденції та перспективи розвитку» (12 листопада 2020 року); Аліса ТРОЦЬКО «Мотивація школярів до вивчення українських рухів через тік ток» на X Міжнародній Інтернет-конференції молодих учених і студентів «Глухівські наукові читання-2020» (9 грудня 2020 року). Публічні виступи членів гуртка висвітлено на сайтах ЗВО, які організовували конференції.

Сертифікати за участь в ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Етнос. Культура. Нація» (15 жовтня 2020 року) отримали Альона ГАЙВОРОНСЬКА (тема – «Робота хореографа над створенням мистецьких проєктів в ЗЗСО України») та Катерина САУЛЕНКО (тема – «Готовність вчителя хореографії до роботи з батьками»).

Крім того, Юлія ЯРОШЕНКО в співавторстві з Оленою МАРТИНЕНКО опублікували наукову статтю в збірці матеріалів закордонної міжнародної конференції: Мартиненко О., Ярошенко Ю. Особливості дистанційного навчання хореографії в закладах позашкільної освіти. The Ist International scientific and practical conference «TOPICAL ASPECTS OF MODERN SCIENCE AND PRACTICE » (September 21-24, 2020). Frankfurt am Main, Germany 2020. Р. 242-247.

Цікавинкою в роботі наукових гуртків в цьому році були зустрічі з досвідченими викладачами ЗВО України. Так, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри сучасної та бальної хореографії Харківської державної академії культури Олена ШАБАЛІНА в рамках засідань наукових гуртків «Здобутки, проблеми та перспективи роботи дитячих хореографічних колективів» (керівник: Олена МАРТИНЕНКО) та «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці» (керівник: Юлія ТАРАНЕНКО), розповіла про актуальні аспекти в роботі балетмейстера, розкрила секрети своєї творчої роботи під час створення мистецьких проєктів, наголосила на перспективності майбутньої професії тьютора в хореографії.

Підсумки півріччя підвели учасники наукового гуртка «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці» під керівництвом к.п.н. Юлії ТАРАНЕНКО. Родзинкою даного гуртка є ведення електроного журналу у вигляді блогу «Berdyansk Dance Project University». Молоді науковці Ксенія МАРФІЯН та Поліна ВАЛІЄВА взяли участь у ХVІІІ Міжнародних педагогічно-мистецьких читаннях пам’яті професора О.П. Рудницької «Неперервна педагогічна освіта в Україні і зарубіжжі: досвід, інновації, тенденції».

У цьому році творча лабораторія народно-сценічного танцю під керівництво викладача кафедри Руслана ПАВЛЕНКО працювала над темою «Танці Запорізького краю». Результатом роботи учасників лабораторії став показ побутового танцю «Ланце», записаний видатним фольклористом-збирачем Запорізького краю Захаром Сизоненком на Обласному семінарі-практикумі «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», який відбувся у жовтні. Крім того, учасники творчої лабораторії взяли участь у майстер-класі викладача народно-сценічного танцю Дніпровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Олександра ГОРДІЄНКА (5 листопада 2020 року), присвяченому хореографічній культурі Придніпров’я та майстер-класі «Актуальні питання та новації в постановочній роботі балетмейстера народно-сценічного танцю» від хореографів-практиків (викладача вищої категорії Дніпровського фахового мистецько-художнього коледжу культури ЛАРИСИ Луценко та художнього керівника та балетмейстера Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич», заслуженого артиста України Юрія Івановича Дузенко), в рамках якого було висвітлено балетмейстерський досвід роботи, надані рекомендації стосовно обробки фольклорного матеріалу, роботи з концертмейстером тощо.

Заслуговує на увагу залучення першокурсників до наукової діяльності. Так, в рамках засідань наукового гуртка «Теоретичні підходи до балетмейстерського аналізу музичних творів» під керівництвом старшого викладача кафедри Олени ЄМЕЛЬЯНОВОЇ, здобувачі першого курсу І рівня вищої визначилися з темами, які мають дослідити протягом наступного семестру: І. Коніщев «Музична імпровізація як розвиток музикальності майбутнього вчителя хореографії»; К. Піліпішина «Розвиток почуття ритму та його зв’язок з координацією рухів»; Н. Отрішко і К. Тюріна «Проблеми сучасної танцювальної музики, нові стилі та жанри».

Результативна робота наукових гуртків кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін свідчить про підготовку конкурентноспроможнього фахівця хореографічного напряму здатного орієнтуватися в нових реаліях сучасної освіти, визначати та проєктувати актуальні теми хореографічної педагогіки та хореології, публічно презентувати результати наукового дослідження.

За матеріалами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print