Науковці – про проблеми якості життя

12 листопада 2020 року відбулася ювілейна – 5-та Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі». Учасниками пленарного засідання конференції були науковці закладів вищої освіти України, Польщі, Словаччини: Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Бердянський державний педагогічний університет (Україна), Вища школа економіки і менеджменту суспільного управління в Братиславі (Словаччина), ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Україна), Інститут дослідження просторового розвитку (Україна), Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (Україна), Національний університет цивільного захисту України (Україна), Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (Україна), Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка (Україна), Університет Григорія Сковороди в Переяславі (Україна), Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (Україна) та інші.

З вітальними словами виступили: к.е.н, доц. Тетяна Несторенко (Бердянський державний педагогічний університет), д.п.н., проф. Юрій Лянной (Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка), д-р Славомір Шліва (Вища школа управління і адміністрації в Ополє). Також привітала учасників конференції та презентувала роботу кафедри психології магістр Ганна Варіна (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького). Молодий науковець розказала і про науково-дослідницькі проєкти, які розробляються в лабораторії психофізіологічних досліджень МДПУ.

Під час обговорення сучасних проблем забезпечення якості життя польські науковці підняли питання, присвячені методам вирішення проблеми програмного забезпечення процесів продажів в малому і середньому бізнесі в Польщі (проф. ВШУіА д-р Владислав Ворналкевич). Цікавою була доповідь к.п.н, ст. викл. Дмитра Соменка (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка), який розказав про особливості викладання навчального курсу з робототехніки у виші. Він продемонстрував власну розробку 3-D принтера для виготовлення пластмасових деталей і розказав про особливості його конструкції та роботи.

З доповіддю на тему «Особливості долаючої поведінки у осіб з різним локусом контролю» виступили представники к.психол.н., доц. Наталія Світлична та Анжеліка Лаптій – представники Національного університету цивільного захисту України.

Модератором наукових дискусій була к.психол.н., доц. Ірина Остополець (ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»). Вона анонсувала Міжнародний онлайн-конкурс творчих робіт студентів українських і польських вишів, який буде проводитися за наступними напрямками: етнодизайн, арт-технології в психології та hand-made.

Після закінчення пленарного засідання обговорення різноманітних аспектів забезпечення якості життя відбулося в кожному виші-партнері конференції в окремих секціях.

На секційних засіданнях результати своїх досліджень представили к.п.н., доц. Віра Бурназова «Лінгвізація освітнього процесу – шлях до інтеграції учителів музичного мистецтва у світовий професійний, науковий, освітній простір»), к.і.н., доц. Тамара Макаренко («Детермінанти якості життя в контексті європейської інтеграції»), к.е.н., доц. Тетяна Несторенко («Дослідження структурних зрушень на ринку послуг країн ЄС»), к.п.н. Крістіна Петрик («Гуманна педагогіка як основоположний вектор підготовки майбутнього вчителя початкової школи до організації інтерактивної навчальної взаємодії учнів»), магістрант Олександр Теліцин («Вплив цінового фактору промислової продукції на стан добробуту споживачів»).

За результатами роботи польським академічним видавництвом заплановано видання колективних монографій, які будуть оприлюднені на сайті Вищої школи управління та адміністрації в Ополє і на сайтах вишів-партнерів конференції.

Пленарне засідання відбулося на платформі Google Meet.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини

Тетяна Несторенко

Ірина Остополець


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print