Освіта серця та розуму: м’які навички СЕЕН

Одним із актуальних проблем сучасної науки є практичне застосування в освіті нових даних про те, як працюють емоції, інтелект і розум людини. Викладачка кафедри прикладної психології та логопедії Наталя ЦИБУЛЯК пройшла базовий курс із застосування та практичної реалізації програми соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning). Ця інноваційна програма була розроблена науковцями з університету Еморі (США) і наразі реалізується у понад 25 країнах світу, зокрема у 2019-2020 н.р. в Україні стартував пілотний проєкт щодо її запровадження у школах.

Основний фокус СЕЕН програми – розвиток базових людських цінностей, системне та критичне мислення, зосередження уваги, запобігання стресу й стійкості до нього, співпереживання до себе й інших. СЕЕН програма базується на трьох вимірах знань та компетенцій: усвідомленості, залученості та співпереживанні, які перетинаються між собою.

СЕЕН програма надає як педагогам, так і практичним психологам необхідні інструменти для сприяння розвитку емоційного, соціального та етичного інтелекту людини під час освітнього процесу. Програма орієнтована на роботу з дітьми дошкільного, молодшого шкільного та підліткового віку. Участь у цій програмі дозволить не тільки збагатити навчальні курси підготовки вихователів, спеціальних педагогів і практичних психологів закладів освіти сучасними підходами та інструментами роботи з дітьми, а також застосовувати окремі елементи під час взаємодії зі здобувачами вищої освіти.

Наталя Цибуляк, доцент кафедри прикладної психології та логопеді


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print