Палітра творчості: хроніка гуртка «Мистецьке коло» за ІІ півріччя 2023-2024 н.р.

Студентський науковий гурток «Мистецьке коло» (керівник – Віра Бурназова) щороку підводить підсумки наукової роботи і творчої діяльності. Протягом звітного періоду науковий гурток «Мистецьке Коло», незважаючи на організацію і провадження освітньої діяльності в умовах релокації виключно в дистанційному форматі, складнощі організації й реалізації колективної творчої роботи, не припиняв свої наукові й творчі пошуки.

Здобувачі під керівництвом досвідчених фахівців кафедри ТМНМД впродовж звітного періоду взяли участь у роботі ХХІ Міжнародних мистецько-педагогічних читаннях пам’яті професора О.П. Рудницької «Неперервна педагогічна освіта ХХІ століття: досвід, інновації, тенденції»; у ХІ Всеукраїнській студентській науковій конференції «Мистецька освіта у контексті євроінтеграційних процесів»на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичина (21 березня);  І Міжнародній науково-практичній конференції «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному соціокультурному просторі» на базі Бердянського державного педагогічного університету (19-20 квітня 2024 року); VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Традиційні та інноваційні підходи розвитку сучасної освіти в України» на базі комунального закладу “Одеський педагогічний фаховий коледж” (16-17 травня 2024 року); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Педагогіка і психологія в структурі університетської освіти України: історія, сьогодення, інноватика” на базі Херсонського державного університету (30 травня 2024 року), де представляли доповіді з актуальних тем, пов’язаних з питаннями культури, мистецтва та освіти.

За результатами участі здобувачів вищої освіти Ірини Глазунової, Дар’ї Сорокотяги, Ольги Григорович, Катерини Саматової, Анастасії Соколової, Олени Щербини, Юлії Касіч, Емілії Алієвої, Романа Теслі, Андрія Максименка, Юлї Хомишак, Дар’ї Панченко, Яни Пономаренко в роботі конференцій опубліковано ряд досліджень у збірниках матеріалів конференцій, у Збірнику тез наукових доповідей здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 16 травня 2024 року та інших, що підтверджено відповідними сертифікатами і відображають результати творчих пошуків здобувачів вищої освіти та їх керівників Віри Бурназової та Світлани Сергієнко в царині мистецько-педагогічної галузі.

Окрім наукової складової, потужний практичний і виконавський аспект забезпечують учасники гуртка залученням до організації й реалізації творчих проєктів, участі в різноманітних конкурсах та фестивалях всеукраїнського й міжнародного рівнів, де занурюються в осередок творчої  взаємодії, креативу, удосконалюють виконавські компетентності, отримують численні нагороди, подяки та визнання. Їх виступи віддзеркалюють творчу експресією, техніку виконання та креативність. Спільні проєкти та обмін досвідом дозволяють створювати унікальні творчі колаборації та розширювати можливості учасників.

Так, участь здобувачки 3 курсу першого рівня вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) Ірини Глазунової у VІ двотуровому Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв «Super Art Winter – 2023» (м. Харків, січень 2024) підтверджена дипломом Лауреата І премії http://surl.li/ujpcu (керівник – Віра Бурназова), а участь здобувача 1 курсу другого рівня вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) Миколи Барболіна у Міжнародному конкурсі мистецтв «Величне мистецтво» (м. Київ, 21.01.2024) підтверджена найвищою нагородою – Гран-Прі http://surl.li/ujpfo  (керівник – Світлана Сергієнко).

Безперечно, створення в рамках студентського наукового гуртка «Мистецьке коло» унікального простору для творчості здобувачів, викладачів, концертмейстерів, обміну ідеями та сприяння їх самовираженню через музичне мистецтво є нагальною потребою й необхідністю в умовах невизначеності. Учасники активно займаються розробкою, створенням та впровадженням творчих проєктів, успішно проводять музичні івенти, серед яких відзначаються тематичні виступи на університетських заходах та участь у конкурсах і фестивалях. На заходах студенти та учасники гуртка представляють різні жанри музичного мистецтва, демонструючи свою високу майстерність та творчість. Ми запроваджуємо нові технології для запису та обробки музичних композицій, використовуючи сучасне обладнання та програмне забезпечення.

Так, до Дня вишиванки і Фестивалю науки БДПУ було підготовлено концертну програму https://www.youtube.com/watch?v=Ew4eJ75ydeE (16.05.2024) у м. Запоріжжі, у якій свою майстерність продемонстрували учасники гуртка концертмейстери та випускники  (Галина Гайнетдінова, Майя Філон, Ігор Кирилюс, Ігор Денега); презентовано івентпростір «Творчість на відстані!» (14.05.2024) (Ірина Глазунова, Галина Гайнетдінова, Вероніка Б., Вікторія Б., Віктор Гребенік, Юлія Касіч, Ольга Григорович, Микола Барболін), у рамках творчої зустрічі «Володимир Івасюк. На високому духовному щаблі» (29.05.2024) підготовлено творчий проєкт «Спадщина Володимира Івасюка: відлуння крізь роки» https://youtu.be/5UnaiqJyBuI, у якому взяли участь здобувачі першого і другого рівнів вищої освіти Ірина Глазунова, Роман Тесля, Емілія Алієва (керівник – Віра Бурназова), Микола Барболін, Сергій Пивоваров, Юлія Касіч (керівник – Світлана Сергієнко), концертмейстер кафедри Вікторія Б.

У рамках роботи гуртка проходять традиційні творчі зустрічі, які залишають у присутніх незабутні враження та багато цікавої інформації. Так, у рамках творчої зустрічі «Володимир Івасюк. На високому духовному щаблі» з в.о. директора Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, берегинею музейних фондів Наталією Мартинівною Мороз та запрошеною гостею – сестрою композитора Оксаною Михайлівною Івасюк, кандидаткою філологічних наук, доценткою, віртуальна зала об’єднала викладачів і здобувачів вищої освіти Бердянський державний педагогічний університет, відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України https://youtu.be/Hv9WVEjBnSg, https://youtu.be/hITnk0_bp80 

Студентський  науковий гурток «Мистецьке коло» продовжує вносити значний вклад у розвиток музичного мистецтва в університетському середовищі. Результати нашої роботи свідчать про високий рівень таланту та творчості учасників, а також про позитивний вплив на національно-патріотичне виховання та культурний осередок Бердянського державного педагогічного університету.

Наші плани включають подальше розширення участі в наукових конференціях, конкурсах, фестивалях, подальший розвиток та запровадження креативних івентів і непересічних творчих проєктів, розширення репертуару та залучення нових талановитих учасників. Ми також плануємо розвивати співпрацю з міжнародними партнерами для обміну ідеями та організації спільних проєктів, поглиблювати дослідження в галузі інноваційних підходів до підготовки фахівців музичного мистецтва та співпрацювати з міжнародними експертами в цій сфері, адже гурток «Мистецьке коло» та кафедра ТМНМД залишаються на передньому краї інноваційного та творчого розвитку. Участь у наукових заходах, конференціях та конкурсах підтверджує важливість наших досліджень та творчих зусиль.

Підсумовуючи свою роботу, хочеться подякувати кожному учаснику гуртка й членам колективу кафедри ТМНМД за участь, підтримку, співпрацю, незламність й громадянську позицію! Бажаємо всім учасникам гуртка й колективу кафедри з новими силами продовжувати Вірити! Мріяти! Діяти! Досягати! Перемагати! Усе буде Україна!

Керівник гуртка завідувачка кафедри ТМНМД,

доцентка Віра Бурназова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print