Про навчання природничих дисциплін дітей з особливими освітніми потребами

17.10.2024 здобувачі Бердянського державного педагогічного університету спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) бакалаврського та магістерського рівнів освіти долучилися до вебінару, присвяченого особливостям навчання природничих дисциплін дітей з особливими освітніми потребами.

Спікерками вебінару стали Світлана Воронцова, психологиня, консультантка КУ «Карлівський ІРЦ», керівниця професійної спільноти працівників психологічної служби системи освіти Карлівської, Ланнівської та Мартинівської ТГ, акредитована тренерка за програмою навчання “Універсальний тренінг із психічного здоров’я для фахівців першої лінії”, сертифікована вчителька МСС за програмою Інституту травмостійкості (Trauma Resource Institute, США), тренерка з медіаграмотності, психологиня проєкту “ПОРУЧ”, експертка Спільноти сучасних учителів і психологів та Ірина Шепенюк, учителька хімії та інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» Чернівецького ліцею №8 ім. Т.Г. Шевченка Чернівецької міської ради, тренерка з медіаграмотності АУП, тренерка НУШ, освітня експертка UNESCO у природничій галузі, фасилітаторка Спільноти сучасних учителів і психологів.

Під час зустрічі обговорили ключові поняття, які стосуються процесу організації навчання дітей з ООП – нормативна база, рівні підтримки, категорії освітніх труднощів, етичні моменти та особливості створення інклюзивного освітнього середовища. Методисти поділилися досвідом викладання біології та хімії учням з особливим освітніми потребами, розказали про методи та  підходи, які використовують, дали поради щодо адаптації та модифікації навчальних програм з природничих дисциплін, запропонували ідеї для проведення інтегрованих уроків та запровадження діяльнісного підходу у навчанні, оцінили можливості проведення STEM – уроків.

Вебінар збагатив методичну скарбничку викладачів та викликав велику цікавість у здобувачів освіти освітньо-професійних програм «Біологія та здоров’я людини. Фізична реабілітація» (бакалаврський рівень) та «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» (магістерський рівень).

Гарант ОПП «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини»

Доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

Наталя Пшенична

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь