Реабілітація травм війни

29 травня 2023 року викладачі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації та студенти Бердянського державного педагогічного університету долучитись до семінару «Місце Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) в освіті фахівців з реабілітації».

Захід розпочала радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, яка наголосила на тому, що навчання для фахівців з реабілітації – важливе, і від цього напряму залежить якість допомоги й швидкість відновлення, яку отримує кожен українець, що знаходиться на реабілітації.

Спікерами заходу були: заступник Міністра освіти й науки України – Андрій Вітренко, заступниця Міністра охорони здоров’я України – Марія Карчевич, директор Директорату високоспеціалізованої допомоги та інновацій МОЗ України – Василь Стрілка, Національна тренерка з МКФ в Україні, голова правління ГО Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів, доцент – Тетяна Баришок, членкиня правління ГО Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів, докторка наук за спеціальністю фізична реабілітація – Катерина Тимрук-Скоропад, Національна тренерка з МКФ в Україні, лікарка ФРМ, КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради», керівник Центру реабілітації – Олена Долинна та інші.

Фахівці зауважили, що Міжнародна класифікація функціонування – це класифікація компонентів функціональності та обмеження життєдіяльності, запроваджена Всесвітньою організацією здоров’я у 2001 році. Мета МКФ — визначити «спільну мову» та схеми опису станів здоров’я та станів, пов’язаних із здоров’ям.

Здобувачі вищої освіти відмітили, що МКФ впроваджує визначення компонентів здоров’я та пов’язаний із здоров’ям добробут (такий, як освіта або праця). Таким чином, учасники вебінару переконались, що МКФ відходить від класифікації «наслідків захворювання» та стає класифікацією «компонентів здоров’я». Спікери зауважили, що на основі МКФ в 2022 році було створено “Національний класифікатор функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я”, що буде використовуватись в Україні з метою документування реабілітаційної допомоги та встановлення інвалідності.

Доктор педагогічних наук, професор
кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації
Бердянського державного педагогічного університету
Світлана Хатунцева

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print