Робота наукового гуртка «Медіа в Україні»: наукові здобутки здобувачів вищої освіти спеціальності 061 Журналістика

Наука — це невід’ємна складова освітнього процесу здобувачів вищої освіти спеціальності 061 Журналістика. Здобувачі освіти, незважаючи на повномасштабне вторгнення, тимчасове переміщення університету та дистанційну форму навчання, змогли адаптуватися до реалій сьогодення і не тільки якісно засвоїти освітню складову, а і мають вагомі наукові здобутки.

Здобувачі неодноразово брали участь у конференціях як міжнародного, так і всеукраїнського рівнів: Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний масмедійний простір: реалії та перспективи розвитку» (Тестова Дарина, Напрягло Вікторія), VІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Наука ІІІ тисячоліття: пошуки, проблеми, перспективи розвитку» (Тестова Дарина, Нікітіна Софія, Напрягло Вікторія, Кізілова Дар’я, Мельніков Арсеній).

Традиційно, раз на два роки, кафедра соціальних комунікацій проводить міжвузівську наукову конференцію, де беруть участь не лише здобувачі вищої освіти нашого університету, а й інших провідних вишів України, зокрема Національного університету «Запорізька політехніка», Херсонського державного університету, Національного авіаційного університету тощо.

11 травня 2023 року V міжвузівська наукова конференція «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа» об’єднала близько 60 учасників, які презентували цікаві й змістовні доповіді щодо актуальних проблем сучасного медіапростору в період повномасштабної російсько-української війни. Це були такі доповіді: Військові медіа у період повномасштабної війни росії проти України (Амелічев Микита), Формування іміджу України міжнародними агентствами в період повномасштабного вторгнення (Матусевич Мілєна), Російсько-українська війна крізь призму світових медіа (на прикладі інформагентства «Associated Press») (Курган Яна), Виявлення недостовірних посилань у телеграм-каналах (Макар Ліана), Роль і значення Тік-Току під час російсько-української війни (Напрягло Вікторія), Спеціалізоване інформаційне агентство «АрміяІnform» і його значення в українському медіапросторі сьогодення (Рогоцька Дар’я), Україномовні ютубканали: медіакритичний огляд (Кравченко Дмитро), Організація власного журнального видання: розробка концепції (Нікітіна Софія), Радіо як засіб пропаганди під час війни (Печніков Дмитро), Мова реклами як засіб мовленнєвого впливу (Тараненко Богдан), Авторський подкаст «Життя з викликами»: особливості розробки концепції (Закірова Уляна), Регуляція медіагалузі та права журналістів під час воєнного стану (Кізілова Дар’я), Авторський подкаст «Строкаті дороги»: змістова складова і технічне забезпечення (Тестова Дарина) тощо.

Окрім цього, здобувачі вищої освіти брали участь у Фестивалі науки, який щорічно проводиться в університеті. За результатами їхніх доповідей опубліковані тези в Збірнику тез наукових доповідей здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 16 травня 2023 року.

Молоді науковці кафедри соціальних комунікацій також брали участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях і виступали з такими доповідями, наприклад: Думскроллінг як результат впливу патогенних медіатекстів (Рула Наталія), Місце і знaчення інфoрмaційних aгентств в укрaїнськoму медіaпрoстoрі під чaс пoвнoмaсштaбнoгo втoргнення (Шульженко Анжеліка), Інформаційна інфраструктура суспільства: її трансформація та вплив на сфери діяльності (Кушнеренко Владислав).

Підсумовуючи, зазначимо, що 2022-2023 н.р. був продуктивним для молодих науковців та здобувачів спеціальності 061 Журналістика. За результатами їхньої науково-дослідної роботи опубліковано близько 50 студентських та викладацьких тез.

Анжеліка Шульженко,

доцентка кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print