Серія мотиваційних зустрічей для майбутніх соціальних працівників

З метою формування позитивного іміджу професії, розкриття багатогранності соціальної роботи як галузі професійної діяльності, мотивації здобувачів до навчання, розвитку та подальшого вдосконалення на шляху до обраного фаху, кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти було ініційовано проведення серії мотиваційних зустрічей для майбутніх соціальних працівників за участю її випускників — нині фахівців-практиків у сфері соціальної роботи/соціальної педагогіки, діячів громадського сектору, молодіжних лідерів.

Так, у межах роботи Школи волонтерів відбулася зустріч здобувачів з випускницею спеціальності 231 Соціальна робота 2021 р. Наталією Рибніковою — менторкою програми Upshift, інтернкою Апарату Верховної Ради України, стажеркою Національного агентства з питань державної служби, амбасадоркою Цілей сталого розвитку,  стипендіаткою Фонду Конрада Аденауера. Пані Наталя розповіла про можливості неформальної освіти для студентства, власний досвід участі у соціальних проєктах/семінарах/тренінгах/стажуваннях, поділилася корисними платформами для розвитку, освіти та волонтерства.

Наступна зустріч була присвячена тематиці гуманітарного реагування в Україні, де запрошеною гостею виступила Катерина Дибко — випускниця спеціальності 231 Соціальна робота 2019 р., психологиня КУ “Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю” Запорізької обласної ради, фахівчиня відділу соціального захисту/соціальна працівниця гуманітарної місії «Handicap International», розробниця авторської програми по роботі з горем з матерями та дружинами, які втратили дітей/чоловіків під час військових дій на території України.

Пані Катерина розповіла про систему гуманітарного реагування в Україні та спроможності громадянського суспільства; особливості роботи в гуманітарному секторі в умовах війни; роль соціального працівника та психолога в мультидисциплінарних командах гуманітарних місій. Особливо цінним для здобувачів став особистий досвід спікерки щодо роботи в гуманітарному секторі (БФ «Impuls. UA» (м. Запоріжжя), гуманітарна організація «UK-med» (м. Полтава), гуманітарна місія «Лікарі без кордонів»       (м. Полтава), гуманітарна організація «Handicap Internetional» (м. Полтава)): виклики, з якими довелося зіштовхнутися; перспективи та актуальні можливості в контексті особистісного і професійного розвитку; пошук свого професійного призначення.

Пані Катерина поділилася досвідом професійної взаємодії з військовослужбовцями та членами їх сімей, мешканцями прифронтових та деокупованих територій Харківської та Сумської областей, а також лікарями, які продовжували здійснювати свій професійний обов’язок в умовах окупації (кейс лікарів з м. Тростянця Сумської області).

Спілкування з запрошеною гостею видалося надзвичайно змістовним та наповненим, емоційним, мотивуючим та надихаючим, про що свідчать відгуки як самих викладачів кафедри — ініціаторів зустрічі, так і здобувачів — майбутніх соціальних працівників. Важливо відзначити, що пані Катерину долучилися підтримати друзі з часів студентства, колеги, з якими випала нагода працювати в рамках реалізованих проєктів, а також клієнти, які таким чином виразили свою вдячність фахівчині, що надало зустрічі особливо дружньої та теплої атмосфери.

Дякуємо дівчатам за готовність ділитися досвідом, їхній оптимізм, активну життєву і громадянську позицію, любов до професії та людей, які їх оточують!

Далі буде...


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print