Цвіт крізь сльози: права дитини на самовизначення

18 листопада для студентів-хореографів було проведено виховний захід, який висвітлював актуальне питання щодо права дитини на самовизначення та інтереси.

Він був приурочений до річниці затвердження Конвенції про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року і ратифікована 193 країнами світу. Україна взяла на себе ряд зобов’язань із покращення добробуту дітей, підписавши Конвенцію ООН про права дитини. Ця Конвенція була ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року. Крім того, у 2003 та 2005 роках відповідно український Парламент ратифікував два факультативних протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії та щодо участі у збройних конфліктах, які з того часу стали частиною національного законодавства.
Зміст заходу передбачав перегляд та обговорення авторського фільму «Цвіт крізь сльози», заснованого на реальних подіях і наданого для перегляду Кіноклубом медіапросвіти з прав людини DocudausUA.
Зазначимо, що майбутні хореографи епізодично залучаються до перегляду документальних фільмів на актуальні теми задля підвищення своєї професійної майстерності. Уже вдруге тренеркою кіноклубу медіапросвіти з прав людини DocudaysUA, заступницею директора Центру дитячої та юнацької творчості міста Бердянська Мариною Масютіною разом із доценткою кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Оленою Мартиненко було проведено дискусійний захід для хореографів. Цього разу на заході були присутні не лише викладачі та студенти БДПУ, а й випускники спеціальності, а також вихованці ансамблю «МарЛен» ЦДЮТ, вік яких відповідає сприйманню окресленої тематики. Зміст фільму розкривав історію китайських дітей середнього шкільного віку, які намагаються торувати собі шлях у майбутнє через заняття акробатикою.
Кожний учасник заходу відповідно до свого життєвого та професійного досвіду міг висловитися під час дискусії «Фізична культура та спорт: загальне та відмінне», висловити своє враження щодо змісту фільму, поміркувати з питань про права дитини на самовизначення та інтереси.
Спілкування різних поколінь у рамках актуальної теми сьогодення було цікавим та корисним. Дитина має право на повноцінне життя! Держава, родина, освітні установи повинні виходити з найкращих інтересів дитини. Кожен фахівець педагогічної сфери має бути обізнаним із питань прав дитини і знати законодавчі документи.
Тримаємо освітянський стрій!

Статтю підготувала
доцентка кафедри ТМНМД
Олена Мартиненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print