У БДПУ презентовано книгу про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську

5 листопада відбулась презентація книги

Лиман Ігор, Константінова Вікторія. Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття. Мелітополь: Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2020. – 494 с., іл. Текст укр., грецькою.

Презентація пройшла у поєднанні форматів офлайн і онлайн. Як і планувалось, виступили автори книги, а також Генеральний Консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос, заступниця голови Федерації грецьких товариств України Олена Добра, голова «Асоціації національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані, голова Бердянського міського грецького товариства Ірина Нагай, доктор Едвард Уотерс (Університет Нотр-Дам Австралії).

В книзі розглянуто зв’язки Бердянська із греками до заснування тут грецького консульства; історія дев’ятьох консулів Королівства Греція у Бердянську; зв’язки греків із консульством Великої Британії у місті; грецьке мореплавство, експортну торгівлю через Бердянський порт і внесок грецьких купців у економічний розвиток Бердянська другої половини ХІХ – початку ХХ ст.; місце греків у громадському, культурному житті, освіті та охороні здоров’я в Бердянську. Вводиться до наукового обігу інформація про багато сотень етнічних греків – підданих Королівства Греція, Російської, Османської імперій, Іонійської республіки, що до 1864 р. була під протекторатом Британської імперії, а також про представників інших родин, з якими греки Бердянська знаходились у духовній чи кровній спорідненості. Акцент зроблений на відтворенні розбудови мережевих зв’язків греків у Бердянську впродовж ХІХ – початку ХХ ст. на основі записів у метричних книгах місцевих православних храмів. Наводяться подробиці щодо греків, які були у Бердянську консульськими представниками Великої Британії, Османської імперії, Нідерландів, Швеції та Норвегії, а також дані щодо мережевих зв’язків і духовної спорідненості із греками консульських представників Пруссії, Німецької імперії, Бельгії, Франції, Данії, Іспанії, Італії, Австро-Угорщини та Аргентини у Бердянську.

Найближчим часом книга буде розіслана по бібліотеках, а її електронна версія розміститься на сайті НДІ Історичної урбаністики. Буде викладений і запис самої презентації.

Щира дяка всім, хто долучився і до видання книги, і до її презентації!

Ігор Лиман, професор БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print