У рамках професійного свята

У першу неділю листопада в Україні святкували День працівника соціальної сфери. Цього року професійне свято припало на 4 листопада. Соціальний працівник для України –  професія вже начебто не нова, але овіяна певними непорозуміннями, що стосуються ролі і функцій фахівця цього напряму.

Соціальний працівник – це кваліфікований фахівець з вищою освітою, який за допомогою своїх знань, умінь і навичок, а також ресурсів організації, де працює, допомагає долати складні життєві обставини різним категоріям населення, які мають певні проблеми і не в змозі самостійно їх вирішити.

Сьогодні соціальний працівник – це не тільки службовець, але й головний посередник між людиною державою і суспільством в цілому. Ця професія охопила усі сфери життя – освіту, культуру, охорону здоров’я і навіть бізнес. І ми, соціальні працівники з числа науковців, практиків і здобувачів вищої освіти маємо бажання бути кращими і неперевершеними у своїй справі!

А чи любите Ви так свою професію, як люблять її соціальні працівники з числа науковців, практиків і майбутніх фахівців?

У рамках професійного свята за спільною ініціативою викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, фахівців Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» проведено цікавий захід у форматі брифінгу на тему «Соціальна робота з сім’ями, дітьми та молоддю у Бердянську: від А до Я» у Бердянському Інтегрованому центрі підтримки.

Нагадаємо, що Інтегрований центр підтримки – це заклад інноваційного типу, створення якого стало можливим завдяки грантовому контракту між Європейським Союзом в особі Європейської Комісії та виконавчим комітетом Бердянської міської ради на реалізацію проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді міста Бердянськ» в рамках грантової програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Всього закладів подібного типу 10 по Україні, і Бердянськ у їхньому числі!

Метою заходу було ознайомлення здобувачів вищої освіти з практичними аспектами здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в Бердянську у форматі «питання-відповідь» між фахівцями Центру і здобувачами вищої освіти спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка». Де кожен з учасників, з першого по п’ятий курси, міг поставити ті питання, які хвилюють його як майбутнього соціального працівника і професіонала своєї справи.

На зустріч із здобувачами вищої освіти із задоволенням погодились фахівці Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у складі директора Центру Тетяни Бутулінської, юриста Дмитра Погорілого, а також фахівців із соціальної роботи Вікторії Тищенко, Катерини Протоцької, Ілони Коваленко.

Організаторами і модераторами брифінгу були здобувачі вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» практиканти 3-го курсу – Наталя Рибнікова, Альона Харченко та Альона Руденко під керівництвом старшого викладача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к. п. н. Анастасії Попової.

Захід тривав протягом години і продовжувався б ще і ще (але правила регламенту ніхто не відміняв!), оскільки практичні аспекти діяльності фахівця із соціальної роботи є цікавими й інколи непередбачуваними.

Усього за захід було задано близько 30 питань працівникам Центру і фахівцям із соціальної роботи, але це невелика частина з того, чим вони можуть поділитися з майбутніми фахівцями з числа здобувачів вищої освіти.

Сподіваємося, що захід такого формату був проведений вперше, але не в останній раз, про що викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та здобувачів вищої освіти БДПУ запевнили працівники Центру. Оскільки працювати зі студентами спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» завжди приємно і продуктивно!

20181106_132956 20181106_133053

20181106_134410 20181106_134417

20181106_141956 20181106_143528

20181106_143916

 

Анастасія Попова,

старший викладач кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти, к. п. н.

Світлини з архіву кафедри

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print