Реабілітологи проти СНІДу

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Ми, майбутні реабілітологи, взяли участь у тренінгу щодо профілактики поширення ВІЛ, який проводився 25 жовтня  на території Бердянського відділення товариства Червоного Хреста, організатором якого є представник «GIZ» Антолік Оксана. Під час тренінгу представники «GIZ» запропонували учасникам гру, яка складалась із 5-ти станцій, в кожній з яких описується тема СНІДу з різних боків. На тренінгу розвіяли міф, що ВІЛ-інфекція передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо. Та, як виявилось, найбільш уразливими є молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю. Основною причиною поширення епідемії є низька культура статевих відносин. Кожна людина має знати, що необхідно захищатися під час статевого акту та періодично проходити обстеження на ВІЛ. Першим кроком на шляху подолання епідемії  є тестування на ВІЛ. Консультуванням і тестуванням займається багато медичних установ. В першу чергу, це обласні та міські центри СНІДу, кабінети довіри.

Подача матеріалу в формі гри  з використанням інформативних плакатів, бюлетенів, карток,  на нашу думку, є  цікавою та ефективною, дозволяє тримати інтерес учасників та всіх залучити до процесу. Завдяки профілактичним програмам, які сьогодні проводяться, зменшилася кількість захворюваності на ВІЛ саме серед молодих людей у віці від 15 до 24 років. Тому ми маємо глибоку надію, що подібного роду акції позитивно впливатимуть на молодь та допоможуть країні знизити темпи поширення хвороби. Червона стрічка як символ боротьби зі СНІДом свідчить про те, що Україна – територія життя, і українська молодь – обирає життя!

ВІЛ СНІДkOttQCxxmB4 ВІЛ СНІДWZt0mHIUTWQ

ВІЛ СНІДZcGJOlCGsvA

Ілона  Неме, Еліна Юдіна,

студентки ФФВ БДПУ,

кафедра основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print