13 травня доцент кафедри прикладної психології та логопедії ФДССО БДПУ Ганна Лопатіна взяла участь у вже щорічному конгресі під назвою «Діти та війна: сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації під час війни», організатором якого є Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України. Конгрес проводився за підтримки Асоціації дитячих лікарень України.
Захід зібрав провідних спеціалістів та науковців із усієї України, зокрема психіатрів, психологів, логопедів, фізіотерапевтів, педіатрів, неврологів, кардіологів та сімейних лікарів. Конгрес також вітав учасників від різних громадських організацій, благодійних фондів та державних органів. Серед іноземних фахівців, що поділилися власним досвідом, – експерти з Латвії, Ізраїлю, США.
Конгрес мав насичений порядок денний, який охоплював:
- питання сучасного уявлення першої психологічної допомоги дітям з воєнною травмою, дітям переселенцям та тим, які перебували в окупації;
- профілактики та лікування ПТСР;
- ресурси психологічної інтервенції для роботи фахівців з психологічною воєнною травмою;
- практики про причини і розвиток загальносоматичних захворювань та їх проявами в психології;
- взаємозв’язок і взаємообтяження перебігу хвороб;
- міждисциплінарний погляд фахівців на складні клінічні ситуації, особливості лікування, профілактики та реабілітації.
Наукову атмосферу доповнювали ефірні звуки камерного ансамблю бандуристів «LiRa Bandura», які постійно відвідують лікарню «Охматдит» з музикотерапією для дітей.
Цей конгрес не лише запропонував платформу для обміну досвідом та останніми відкриттями, а й підкреслив прагнення покращити і полегшити життя дітей, які постраждали від війни. Спільні зусилля, продемонстровані на цьому заході, підкреслюють критичну важливість міждисциплінарних підходів у задоволенні складних потреб дітей у ці складні часи.
доцент кафедри прикладної психології