2-3 березня 2024 року у дистанційній формі було проведено Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023-2024 навчальному році.
У засіданні журі ІІ (обласного) етапу конкурсу відділення «Екології та аграрних наук» секцій «Екологія», «Агрономія», «Охорона довкілля та раціональне природокористування» та «Лісознавство» взяв участь кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури спорту та здоров’я людини Віталій Гнатюк.
У відділенні було представлено 5 наукових робіт. Найбільшу кількість балів набрала учениця 11 класу, комунального закладу освіти «Гімназія №1 м. Приморська» Приморської міської ради Бердянського району Запорізької області Демещик Олена Андріївна з темою науково-дослідної роботи «Розробка ефективної технології виробництва біологічних агентів захисту рослин видом Amblyseius swirskii як безпечної альтернативи пестицидам у закритому ґрунті» (секція «Агрономія»). Науковим керівником роботи виступив учитель природничих дисциплін ТОВ ліцей «Європейська гімназія» (м. Дніпро, Дніпропетровська область) Завидовський Богдан Іванович
Загалом у кожній із 4-х секцій були свої переможці. Так, у секції «Екологія» І місце посів учень 10 класу комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради Мішук Владислав Артемович з темою роботи «Оцінка впливу забруднення повітряного середовища формальдегідом на стан здоров’я населення міста Запоріжжя». По секції «Охорона довкілля і раціональне природокористування» І місце посів учень 11 класу комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради Павленко Антон Юрійович з темою роботи «Екологічна оцінка якості поверхневих вод в межах м. Запоріжжя в умовах повномасштабних воєнних дій».
Цьогорічний конкур НДР показав високий потенціал молодих науковців у царині наукових звершень. Зичимо їм не зупинятися на досягнутому та впевнено долати нові вершини наукових досліджень, адже кожен із них сьогодні робить хоч і маленькі, але дуже вагомі кроки до перемоги!
За матеріалами доцента
кафедри БЗЛФР Віталія Гнатюка