Кафедра української мови та славістики провела конкурс есе на тему «Шевченківське слово в віках не старіє»,приурочений річниці від дня народження славетного поета, художника, мислителя, основоположника української літературної мови Тараса Шевченка. Метою його є вшанування пам’яті та творчої спадщини Великого Кобзаря, а також виявлення обдарованої молоді, виховання поваги до рідної мови й українських традицій.
До конкурсу залюбки долучилися учні 9–11 класів закладів загальної середньої освіти м. Бердянська та студенти Бердянського державного педагогічного університету. У своїх творах учасники писали про Шевченкову ідею незламного духу боротьби, його невтомну жагу до свободи та непереможну віру у добро, наголосили на ролі поета у становленні української державності, культури, мови, закликали українців навчитися читати Шевченка не лише очима, а й серцем, критично мислити, розкодовувати твори митця, адже вони можуть стати життєвим кредо. Для молодого покоління Тарас Шевченко – неперевершений геній, яким пишається вся Україна, національний герой, чиї думки живуть і будуть жити й через століття.
Члени журі відзначили вміння юних талантів ґрунтовно аналізувати мовно-літературний та культурно-історичний матеріал, творчо використовувати стилістичні можливості мовних засобів української мови, неповторно передавати красу рідного слова.
Переможцями конкурсу стали:
1 місце – Дарина Скуратовська, студентка факультету філології та соціальних комунікацій;
Сергій Іванов,учень Бердянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов;
Надія Глазова, учениця Бердянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов.
2 місце – Анастасія Якименко, студентка факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти;
Єлизавета Тонєва, учениця Бердянської гімназії №3 «Сузір’я».
3 місце – Карина Демиденко, студентка 2 курсу факультету філології та соціальних комунікацій;
Софія Шевченко, учениця Бердянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов.
Нагородження переможців відбудеться після завершення обмежувальних заходів.
Бажаємо всім учасникам конкурсу подальших успіхів та творчих звершень і запрошуємо до подальшої співпраці з викладачами кафедри української мови та славістики!