Якісна підготовка здобувачів вищої освіти – ключ до щасливого майбутнього

Фахова підготовка майбутніх учителів початкової школи (декан факультету ППОМ докторка педагогічних наук, професорка Людмила Коваль) у Бердянському державному педагогічному університеті передбачає практичне ознайомлення з особливостями інноваційних змін у вітчизняній освіті. Так, здобувачі вищої освіти (спеціальність 013 Початкова освіта) вже два роки мають можливість опановувати курс «Діяльнісний підхід в початковій школі», що  зумовлено положеннями Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation.

Проте події лютого 2022 року стали новим викликом для сучасних освітян і спричинили необхідність упровадження в названий вище курс освітніх компонентів щодо психосоціальної підтримки дітей і педагогів в умовах  кризових ситуацій. Саме тому 28-29 серпня 2023 р. у місті Києві керівництвом освітніх ініціатив the LEGO Foundation за підтримки Міністерства освіти і науки України було проведено координаційну зустріч-тренінг. Наш заклад представляла кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри початкової освіти Лада Чемоніна.

Два дні активної командної співпраці викладачів педагогічних закладів вищої освіти України дозволили визначити особливості імплементації названих вище освітніх компонентів і окреслити шляхи подальшої взаємодії вітчизняних ЗВО із the LEGO Foundation. Так, у жовтні поточного року планується проведення тренінгу щодо реалізації блоку, матеріал якого висвітлюватиме програму соціально-емоційного розвитку і навчання «Веселі друзі». Методичне забезпечення, що дозволить ознайомити майбутніх фахівців у галузі початкової освіти з особливостями цієї програми, вже частково надійшло на адресу нашого університету.

Сьогодні ми маємо розуміти: сучасні студенти – майбутнє України. Саме вони здатні перетворити нашу Батьківщину на державу, основними характеристиками якої є національна свідомість і єдність, високий рівень освіченості населення та потужна економіка. Переконані, що якісна підготовка майбутніх фахівців до професійної діяльності – ключ до щасливого завтра нашої країни.

За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print