Література – це мистецтво слова, спосіб пізнання життя, світу, людини, історії. Обговорюючи на засіданні читацького клубу роман Оксани Луцишиної «Іван і Феба», викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства разом зі студентами мали можливість повернутися до історичних подій початку 90-х років ХХ століття, широко відомих, і в той же час не до кінця усвідомлених, проговорених, вистражданих. Долі учасників Революції на граніті, їхні страхи, покалічені душі, поразки, пошуки і розчарування – усе це стало темою обговорення.
Майстерно виписані образи героїв, історична лінія, проблематика спонукали до дискусій і нікого не залишили байдужим. Приємним є той факт, що цього року Оксана Луцишина отримала відзнаку Гран-прі Премії міста літератури ЮНЕСКО за роман «Іван і Феба» та «за тонку рефлексію подій Революції на граніті, за глибокі роздуми про героїв, народжених історією і нею непомічених».
На наступному засіданні читацького клубу пропонуємо обговорити роман австралійського письменника Томаса Кініллі «Список Шиндлера». Запрошуємо всіх!
Ганна АЛЕКСАНДРОВА,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури
і порівняльного літературознавства