Загарбницька війна, яку розв’язала Росія, актуалізувала проблему поширення руйнівних психоемоційних станів серед людей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Переживання цих травмівних подій залежить від індивідуального розвитку механізмів психологічного самозахисту,недостатня сформованість яких позначається на стані життєстійкостіяк особистісного ресурсу.
Упродовж всього періоду війни в рамках розв’язання цієї проблеми на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти проводилися різноманітні заходи, що сприяли усвідомленню здобувачами стресових подій та озброювали інструментами опанування ними. Це й заходи, що проводить психологічний гурток факультету (керівник доц. Тетяна Сущинська), і добірки рекомендацій, які готує в соціальних мережах Олена Старинська, і робота онлайн-таборів як простору для неформального спілкування, і конференції-зустрічі з суспільними діячами, з магістрантами та випускниками факультету різних років, які стали для здобувачів прикладом життєстійкості.
Все це надає студентам факультету дошкільної спеціальної та соціальної сили не тільки навчатися, а й бути активними волонтерами, допомагати, в першу чергу, дітям переселенців, які покинули тимчасово окуповані території. Активно працюють з дітьми різного віку в різних куточках України та за кордоном Самсонова К., Калініна А., Лазаренко В., Клец К., Крижановська К., Кривенко Д., Маленкова А., Павлушко А., Казак В, Різніченко Н., Кулагіна С., Шевчук А. та багато інших.
Від сьогодні навички надавати психологічну допомогу підтверджені сертифікатом про проходження курсу «Перша психологічна допомога», який прослухали магістранти Романов Р., Фролова К, Луценко А. та здобувачі бакалаврату Клец К. Седлецька Д., Лазаренко В., Путятіна О., Делічобан О.
Навчання проводилося в рамках проекту Tdh «Підтримка інтеграції переміщених навчальних закладів зі Сходу України в нове середовище та впровадження підходів психосоціальної підтримки в освітній процес», реалізованого німецькою федеральною компанією Deutsche Gesells chaftfur Intrnationale Zusammenarbiet (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Тепер сертифіковані фахівці вийдуть в академічні групи, нададуть індивідуальні консультації, допоможуть перетворити стресові життєві події у нові можливості для студентської молоді. Адже зміцнюючи себе, ми зміцнюємо країну.
За матеріалами студради ФДССО