Зважаючи на складність теми

У видавництві «Освіта України» вийшла друком монографія «Провідництво в освіті. Від ідеї до вічності». Колектив монографії згуртовано ректором БДПУ, доктором педагогічних наук, професором І. Т. Богдановим. Зважаючи на складність теми дослідження, до колективу авторів монографії було включено філософів (Клепко С. Ф.), фахівців у галузі історії педагогіки (Калита Н. І., Окса М. М., Шумілова І. Ф., Філоненко О. В.),управлінців (Крижко В. В., Елькін В. В.,Луценко Г. В.), психологів (Фролова О. В. ,Гура Т. Є.) та дослідників (Кушніренко І. К., Лісаков С. В. ,Чорний В. В.).

Загалом мова йде про проголошення нового напрямку в управлінні освітою як соціальною інституцією. Провід – це ідея соціального концепту, якому досі складно знайти порівняльні аналоги в теорії та практиці управління; ця ідея самобутня, виплекана генетичним кодом українського народу.

Дослідження виявило потребу глибокого філософського та  методологічного осмислення ролі провідництва не лише в історичному аспекті, а й перебудові та реформуванні сучасної системи освіти.

1

Ідея та тема наукового дослідження отримали позитивні відгуки народних депутатів України Ю. Р. Шухевича, В. С. Курила, академіків НАПН України М. І.Шута, В. П. Кравця та члена-кореспондента М. П. Гузика, експертів в галузі управління освітою В. Е. Лунячека та Г. В. Єльнікової.

Серед авторів монографії є молоді енергійні дослідники, які продовжать збуджувати  цю проблему в соціальній та освітянській царині України. Сподіваємося на них.

«Університетське Слово»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print