ФІЗ-МАТ БАТЛ

Як усім відомо, сміх продовжує життя. І це чудово, адже студенти факультету фізико-математичної і технологічної освіти БДПУ привикли дарувати всім величезний заряд позитивних емоцій.

_DSC4248 _DSC4330 _DSC4353 _DSC4294

Учора, 10 грудня, о 12.00 в головній актовій залі БДПУ відбувся традиційний фізико-математичний КВК «ФІЗ-МАТ БАТЛ», де демонстрували свої таланти та почуття гумору дві команди – Фізики – «Леонардо да Вінчі» та Математики – «Паскальні кролики». Організатором цього свята традиційно виступає кафедра методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні (завідувач – доктор педагогічних наук, професор Наталя Сосницька). Свято готували кандидат педагогічних наук, доцент Віталій Ачкан Віталій та кандидат фізико-математичних наук, заступник декана факультету ФМТО Яна Сичікова.

Свято розпочалося з візитівок команд, продовжилося відео-презентацією, а завершилося демонстрацією вокальних талантів. Студенти жартували, співали, танцювали та дарували сміх усім присутнім, які в свою чергу підтримували команди гучними оплесками та нестримним сміхом. Як зазначив організатор цього заходу доцент Віталій Ачкан: «Вечір гумору – це не лише виступи наших команд. Це своєрідне гумористичне зібрання тих, хто вміє жартувати й дарувати чудовий настрій іншим. Своїм виступом студенти намагаються висловити свою пошану до майбутньої професії».

_DSC4298 _DSC4329 _DSC4232

Нові, свіжі, нестандартні та цікаві жарти, чудова жива музика – ось що панувало цього разу в актовій залі. Свято відкрила  завідувач   кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій професор Наталя Сосницька словами привітання. Наталя Леонідівна наголосила на тому, що кафедра пишається своїми вихованцями, які проявляють себе не лише як здібні студенти та талановиті науковці, але й як представники креативного, нового, творчого покоління. Адже талановита людина талановита у всьому. Особливу увагу Наталя Сосницька звернула на нестандартний підхід до гумору, до презентації своїх здібностей, на новий формат представлення особистості кожного та колективу в цілому.

_DSC4205

Завершальне слово традиційно належало декану факультету фізико-математичної і технологічної освіти Андрію Малихіну, який  висловив справжнє здивування й задоволення виступом команд: «Команди в новій і нестандартній формі представляли своє бачення майбутньої професії, згадували видатних фізиків та математиків. Це дружня гумористична зустріч. Я радий, що студенти проводять своє дозвілля саме так. Потім, після свята ми ще довго згадуємо влучні жарти наших студентів».

Від деканату ФФМТО команди отримали привітання та подарунки.

  Яна Сичікова,
заступник декана з СВР ФФМТО
Світлини з архіву факультету

Свято наблизилось й до Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ

10 грудня ц. р. з ініціативи студентської ради Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ відбувся майстер-клас із виготовлення ялинкових прикрас. Проводила заняття та подарувала всім новорічний настрій голова волонтерського сектору студентської ради ІФСК БДПУ Наталя Гречко. Студенти й викладачі мали можливість виготовити власноруч іграшки. За півтори години цікавого та корисного заняття умільці виготовили близько двох десятків прикрас – ялинок, цукерок, оленів та зірочок.

IMG_5885  IMG_5897 IMG_5901 IMG_5889

Цей майстер-клас мав благодійний характер, бо виготовлені іграшки студентська рада подарує дітям Центру соціальної допомоги та реабілітації інвалідів «Турбота» до Дня Святого Миколая.

IMG_5857 IMG_5859 IMG_5866 IMG_5872

У той час, коли студенти й викладачі виготовляли подарунки для дітей, до аудиторії завітала Снігуронька та запросила всіх на відкриття ялинки інституту, біля якої відбувся маленький концерт. Снігуронька та Сніжинка побажали всім добра в новому році та провели конкурси, а право повісити першу іграшку надали директорові Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ Аллі Сердюк.

IMG_5885 IMG_5893

Дякуємо Студентській раді за ініціативу в проведенні подібних заходів та директорату за постійну допомогу й підтримку студентів.

Ірина Дєдушева,
голова інформаційного сектору
студентської ради ІФСК БДПУ
Світлини автора

Із «Літературної вітальні»…

І знову гостинно відкрила свої двері «Літературна вітальня» нашої бібліотеки. Темою цієї зустрічі було знайомство студентства з творами лауреата Нобелівської премії  письменниці Світлани Алексієвич, яка довго йшла до цієї відзнаки (див. світлини). В цій білоруській жінці тісно переплелось коріння двох наших країн: України і Білорусії. Її героями стали кілька поколінь, які пройшли всі історичні перетворення нашої епохи, від післявоєнних років, до розвалу соціалістичної імперії, Чорнобиля та Афганістану, що все разом склало історію країни, загальну історію. І тому те, що авторка описує в своїх романах – дуже близьке і зрозуміле всім читачам.

_DSC4268

Це жанр людських голосів, це історії вислухані від реальних людей, це загальна історія країни. Історія стара і нова…Історія маленьких людських доль, не героїв і не публічних осіб.

Зустріч проходила у форматі поліфонії, поєднаної з розповідями-роздумами, особистими думками всіх учасників дійства. Цікаву доповідь зробила доктор філологічних наук, професор ІФСК БДПУ Ольга Харлан.

IMG_0301

Студенти  Інституту філології та соціальних комунікацій зачитували уривки з романів, переживали з їх героями. Мабуть тому відразу після проведення зустрічі дівчата запитували у бібліотеці «У війни не жіноче обличчя», «Останні свідки» а хлопці «Цинкові хлопчики» та «Чорнобильська молитва».

_DSC4274 IMG_0294

Герої таких книжок надихають нас на особисті зміни, бо ми повинні знати, хто ми такі, пізнати в чому сенс нашого життя. Хроніка продовжується…

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами бібліотеки БДПУ)
Світлини з архіву біблітеки