Наші – другі, після Японії!

Із 9 серпня по 3 вересня на гірськолижному курорті в польському місті Щирку проходив 42-й чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорів до 23 років. У складі збірної України були й бердянці –  студенти БДПУ та вихованці ДЮСШ відділу сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому.

2016_09_06_038380_03

У ваговій категорії до 74 кг серед чоловіків наш Владислав Чорний хоч і показав кращий свій результат 682,5 кг, але в результаті сильної конкуренції зайняв 5 місце.

2016_09_06_038380_02

Найкращим виступом на чемпіонаті заслужено можна назвати виступ студента БДПУ – майстра спорту міжнародного класу Олександра Рубця. Під час виконання першої вправи «присідання» він двічі покращував рекорд світу у ваговій категорії до 105 кг. Спочатку він присів із вагою 401,5 кг, встановивши рекорд світу серед юніорів. Потім присів з вагою 416 кг, що на сьогоднішній день на півкілограма вище рекорду світу серед дорослих чоловіків. У жимі лежачи його результат: 257,5 кг, в тязі: 317,5 кг і сума – 991 кг. Це золота сума для нашої збірної вивела її на друге місце. Всього одне очко Україна поступилася збірній Японії. На третьому місці спортсмени США.

Крім золотої медалі в своїй вазі Олександр за підсумками всіх змагань отримав кубок абсолютного чемпіона за формулою «Уїлкса».

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Леонід Котенджи,
Заслуженого тренера України) 

Коли наші – офіційні партнери…

3-го вересня в Бердянську відбулося велике спортивне свято – «Перші дитячі олімпійські ігри 2016» за ініціативи студії свят «Корпорація позитиву». Офіційним партнером заходу виступив волонтерський загін кафедри соціальної педагогіки «Палітра добра» (керівники – Катерина Петровська та Анастасія Тургенєва).

IMG_6039 IMG_6139

До участі в іграх були запрошені маленькі любителі різного транспорту: толоками, дитячі велосипеди, самокати, роликові ковзани, машинки на радіоуправлінні та коляски з ляльками.

IMG_6031 IMG_6159

Захід включав у себе «Парад дитячого транспорту» від площі міського будинку культури ім. Т. Г. Шевченка до самої набережної, флешмоб дитячих колясок та спортивні змагання, показ на великому екрані головної сцени Приморської площі мультфільму «ЛОРАКС».

IMG_6178 IMG_6190 IMG_6218 IMG_6285

Університетські волонтери долучилися до організації дитячої інтерактивної програми у якості аніматорів, секундантів на змаганнях, чарлідерів, персонажів улюблених мультфільмів («Свинка Пеппа та братик Джордж», «Людина павук», «Баранчик Шон», «Лунтик» та ін.).

У рамках проекту було проведено благодійний збір для лікування маленького бердянського хлопчика  Матфія Лук'янченка, який 4 вересня відправився в міжнародну клініку відновного лікування ім. Козявкіна. У результаті волонтери зібрали 1395,5 грн.

Катерина Петровська, Анастасія Тургенєва,
викладачі кафедри соціальної педагогіки БДПУ
На фото: цікаві моменти олімпіади
Світлини з архіву кафедри

Плідне творче літо філологів

До нового навчального року викладачі факультету філології та соціальних комунікацій випустили низку цікавої наукової літератури (див. світлини).

DSCN1875

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов та методики їх викладання Оксана Дуброва підготувала навчальний посібник «Практична фонетика англійської мови», до якого  ввійшли тлумачення артикуляційний голосних і приголосних, правила наголосу та інтонування, значна кількість прав, велика кількість ідіом та прислів’ї та інше.

DSCN1876 DSCN1877

Кафедра української літератури та компаративістики ФФСК видала колективну монографію «Жанр і стиль: еволюція і літературознавча проекція» (заг. ред. О. П. Новик). У монографії досліджуються проблеми зміни класифікації жанру і стилю у фольклорі й літературі різних епох.

До 80-річчя створення факультету філології та соціальних комунікацій підготовлено та видано збірник наукових праць «Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Філологічні науки» (гол. ред. В. А. Зарва), у якому висвітлено проблеми лінгвістики тексту, дискурсології, дискурс-аналізу, когнітивної лінгвістики, лексикології та фразеології.

Вийшла друком також книга «Історія Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету (1936–2016)» (заг. ред. А. М. Сердюк). У виданні висвітлюється історія ІФСК з часу створення в 1936 році мовно-літературного факультету в структурі Бердянського учительського інституту до 80-річчя функціонування Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету (2016 рік).

Також факультет філології та соціальних комунікацій отримав приємний подарунок від автора науково-популярного проекту «Стилет і стилос трьох степовиків» кандидата філологічних наук Тетяни Яровенко у вигляді серії книг, присвячених життєвому і творчому шляху В. Винниченка.

Всі презентовані видання будуть цікаві філологам, вчителям-словесникам, студентам та учням.

«Університетське Слово»
(за інформацією факультету) 

Слова вдячності та відзнаки ректора

DSCN1873

Сьогодні, 6 вересня, в університетській конференц-залі на початку традиційної вівторкової наради із деканами факультетів та керівниками підрозділів ректор БДПУ, професор Ігор Богданов щиро дякував за плідну роботу працівникам цьогорічної приймальної комісії, вручивши згодом кожному з них Грамоти та Подяки (див. світлини).

DSCN1866 DSCN1869 DSCN1867 DSCN1868

Ігор Тимофійович, зокрема, зазначив, що влітку головні люди в університеті – це члени приймальної комісії, які й закладають фундамент наступного навчального року, і цього річ вони потрудилися на славу, заслуживши й матеріальне заохочення…

DSCN1862 DSCN1860 DSCN1861

«Університетське Слово»
Світлини редакції