Добре вчитися – вигідно!

Ще й як вигідно! У цьому мали змогу переконатися майже дві сотні студентів нашого університету, котрі за останні п`ять років вже отримували стипендії з американського Фонду імені Катерини Ковшевич. Адже кошти на оплату за навчання дістають тільки успішні та обдаровані студенти!

_DSC9203 _DSC9234

Сьогодні в конференц-залі БДПУ регіональний директор Фонду, редактор газети БДПУ Степан Герилів черговій групі студентів нашого вишу вручав кошти для оплати за річне чи піврічне навчання. Стипендіатів Фонду щиро вітав ректор університету, професор Ігор Богданов. Похвал заслужили студенти різних факультетів: Сергій Біленький, Денис Кривильов, Антон Абакумов, Людмила Нєсвєтаєва, Артем Бойко та ще з десяток інших.

_DSC9206 _DSC9210 _DSC9211 _DSC9213

_DSC9215 _DSC9216 _DSC9218 _DSC9219

_DSC9222 _DSC9225 _DSC9227

_DSC9228 _DSC9229

«Університетське Слово»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб) 

Історія Бердянська для першокурсників

Сьогодні,13 вересня, студенти-філологи та студенти-журналісти першого курсу відвідали музей Історії міста Бердянська. 

DSC_0432

Пропонуємо Вашій увазі світлини до перегляду.

DSC_0426 DSC_0428 DSC_0434 DSC_0436

Дякуємо профспілці Бердянського державного педагогічного університету за можливість безкоштовно насолодитись експозиціями, а також співробітникам музею за цікавий екскурс в історію міста!

Кафедра соціальних комунікацій ФФСК БДПУ

Об’єднавшись у дружнє коло…

На початку кожного навчального року, після посвяти в студенти, першокурсники вирушають у свій традиційний похід. Маршрут пролягає уздовж берегів Азовської затоки й досягає пункту призначення – сонячного пляжу дитячого оздоровчого комплексу біля в’їзду на Бердянську косу.

kosenko_p0001 kosenko_p0002 kosenko_p0004 kosenko_p0009

Організатором походу виступає факультет фізичного виховання, захід має на меті пропагування здорового способу життя і складається з виховної та розважальної програм.

kosenko_p0010 kosenko_p0012 kosenko_p0014 kosenko_p0016

Після доволі тривалої подорожі пішою ходою на студентів чекали змагання між командами факультетів університету. Хлопці й дівчата випробовували себе в естафеті у різних вправах: з великими надувними кулями, тенісними і футбольними м’ячами, гімнастичними обручами тощо.

kosenko_p0018 kosenko_p0019 kosenko_p0020 kosenko_p0023

І хоч не вдалося команді нашого факультету зірвати лаври переможця змагань, проте молодість, завзяття, взаємна підтримка з’єднала студентів у дружнє коло, подарувавши добрий настрій і незабутні враження.

Павло Косенко,
куратор 1-го курсу ФППОМ,
доцент кафедри музичного виховання БДПУ
Світлини автора

Повернувшись із країни троянд

Кожного літа студенти БДПУ проходять мовну практику за кордоном.  Цей рік не став винятком. На початку серпня ц. р.  ми вирушили до Болгарії. Впродовж двох тижнів ми мали змогу познайомитися зі столицею Болгарії – дивовижним містом Софія. Кожен день – був відкриттям чогось нового і цікавого, але щоб повністю осягнути глибину країни – її культуру, традиції, потрібне знання болгарської мови. Із цим нам допомогли впоратися висококваліфіковані викладачі Департаменту інформації та вдосконалення вчителів Софійського університету ім. Св. Климента Охридського: Росиця Пєнкова, Габріела Камєнова, Мірена Легурська, Світлана Янкова, Пламен Дьонєв, Даніела Ангелова та Маріетта Савчева, які на високому науково-педагогічному рівні провели низку занять з болгарської мови, культури, фольклору, географії, образотворчого мистецтва та історії. За час перебування в Болгарії, окрім мовної практики, ми мали можливість відвідати найвидатніші місця столиці та південно-західного регіону країни такі, як Базиліка Святої Софії та Некрополь, музей історії Софії, національний історичний музей, храм-пам’ятник Св. Олександра Невського, Боянська церква Св. Миколая й Пантелеймона, Драгілевський та Рильський монастирі, музей мінералів, етнологічний музей, зоопарк.

zM1rjxQmPUw

У Софії, одному з найдавніших міст Європи, безліч чудових зразків церковної та історичної архітектури. Просто захоплює подих від собору Олександра Невського, побудованого на честь 200 тис. російських солдатів, полеглих у боротьбі за звільнення Болгарії від турецького панування. Це найбільший собор Болгарії (площа– 2600 кв. м, висота – 52 м, на дзвіниці собору встановлено 12 позолочених дзвонів, найбільший з яких важить 11 758 кг.) і найбільший православний храм на Балканах. У склепі собору знаходиться Музей ікон, а інтерʼєр храму вражає багатством архітектурних форм, величним розписом, іконами і мозаїкою.

Незабутнє враження на нас справила Боянська церква, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО з чудовими настінними розписами XIII ст.

Однією із найзахоплюючих екскурсій була подорож до комплексу Ванги в селі Рупіте недалеко від м. Петричі. Ця легендарна жінка врятувала життя багатьом людям, навіки ввійшла в історію Болгарії і стала її символом. В наш час комплекс відвідує велика кількість прихильників Ванги, щоб уклонитися їй і отримати заряд позитивної енергії. І це дійсно не перебільшення, адже коли ми тільки зайшли на територію комплексу стало навіть легше дихати, захотілося звернути гори.

Ще одна яскрава екскурсія – це підйом на гору Вітоша. Ви тільки уявіть собі більше 2 км пішки стрімко вгору, але це ніщо порівняно з тією красою, яку ми побачили, піднявшись на вершину. Уся Софія була під нашими ногами.

Болгарські землі з давніх часів розташовувалися на історичних та культурних перехрестях і це звичайно наклало свій відбиток: архетипна пам’ять зберігає генетичний зв’язок із стародавніми цивілізаціями, які залишили незабутній відбиток на культурі болгарського народу.

Болгари – дуже привітний і доброзичливі. Вони пишаються своєю культурою та національною спадщиною. Історія та фольклор є не лише об’єктом гордості кожного болгарина, а й важливою частиною його життя, адже народні легенди й традиції передаються тут із покоління в покоління, таким чином кожен сучасник відчуває свою приналежність до Великої нації та її Великої історії.

Ми вдячні організаторам заходу – рідному БДПУ та товариству болгарської історії та культури «Родолюбіє», його очільку – Ларисі Іванівні Савченко за ці два тижні щастя та життєвого досвіду, який ми отримали в Болгарії.

Марія Терещенко, Марія Кальма,
студентки 2 курсу факультету
філології та соціальних комунікацій БДПУ
Світлина Ольги Малінки,
студентки 3 курсу ФФСК  

 

Як я, студентка-журналістка, юних журналістів вчила

У липні-серпні я, студентка-журналістка вже 4 курсу, принесла новий для нашого університету досвід роботи – впродовж трьох змін я була керівником гуртка «Юні журналісти» у дитячому оздоровчому комплексі «Райский уголок».

14033661_1157235110986479_1656156030_n(1)

Спланувати свою роботу мені допомогли викладачі кафедри соціальних комунікацій, які надали необхідну для мене інформаційну базу та цінні поради, які знадобились мені у подальшій роботі з дітьми.

YBiA692T7Fg BsLirZcaDDU

Працювала я з хлопцями та дівчатами різних вікових категорій – від 6 до 17 років, які були розділені на групи та виконували різні завдання. Під час занять вони отримували інформацію про професію журналіста, вивчали основні принципи журналістики, Кодекс журналістської етики, жанри журналістських творів. Окрім отримання теоретичних знань, діти брали активну участь у створенні газети: фотографували всі заходи, брали інтерв’ю у вихователів та одне в одного, писали інформаційні замітки, вигадували казки, легенди, гороскопи, вірші, створювали кросворди та просто ділилися своїми враженнями щодо їх відпочинку у літньому таборі.

gQlCH4etnsY 16NynWfx18U djM8nhzyyUs JGe7ZBaA7vw

jUdfBVHZiCk me9WLpzO1n0 MrmJoAuNzi4 oGz4de8OBIs

STRuSOXtjDw V1RqbkZzACc

Кожен юний журналіст у гуртку переслідував свою ціль: хтось хотів навчитися фотографувати, хтось гарно викладати свої думки, хтось просто захотів спробувати себе у новому виді діяльності. В середньому, впродовж однієї зміни на гурток до мене приходило близько 40-50 дітей, які дійсно хотіли дізнатися щось нове. Захоплювали фантазії молодших дітей, які вигадували цікаві історії, дехто навіть спробував себе у жанрі драми. Надихала серйозність та відповідальність старших дітей, на яких завжди можна було покластися і які були справжніми помічниками у створенні «райської» газети.

Хлопці та дівчата дуже плідно працювали, професія журналіста їх дуже захоплювала. Доказом цього є 9 випусків газети під назвою «Жизнь в «Райском»».

Після закінчення моєї редакторської практики, директор ДОК «Райский уголок» Олена Бакай подякувала за плідну роботу та запросила співпрацювати у наступному році.

Ірина Дєдушева,
студентка-журналістка БДПУ
Світлини автора