Перший ювілей «Золотого гомону»

Як ми уже повідомляли, сьогодні 22 вересня, з нагоди 80-річчя факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ в актовій залі головного корпусу університету відбувся урочистий концерт народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін» (керівник – доцент Олена Бузова) з приводу свого  маленького ювілею – 5 літ з дня заснування колективу.

_DSC0001 _DSC9864 _DSC9928

На свято завітало багато гостей, які хотіли привітати керівника, учасників ансамблю та факультет ФСК із їх ювілеями.

Першими висловили свої привітання перший проректор університету, професор Ольга Гуренко та голова профспілкового комітету, доцент Віталій Лола. Керівникові «Золотого гомону» Олені Бузовій вручили заслужену Грамоту та чарівну орхідею на спогад про щасливу мить – від імені ректорату та профспілкового комітету.

_DSC9774 _DSC9798 _DSC9832 _DSC9864

Свій рідний факультет привітала в. о. декана ФФСК, професор Ірина Глазкова, ознайомивши глядачів із науковими надбаннями та сферами діяльності факультету, а також презентувала книгу, яка вийшла спеціально до 80-річчя факультету (її можна знайти в бібліотеці університету та в читальних залах).

_DSC9911 _DSC9925 _DSC9928 _DSC9943

Творчий фольклорний ансамбль «Золотий гомін» виявили бажання  привітати та подарувати свої виступи творчі колективи: народний фольклорний ансамбль «Хуртовина» (керівник – Інна Пащенко), хорова народна капела «Промінь» (керівник – Іван Іванченко), Болгарська недільна школа ім. Василя Левського та Грецьке товариство «Еллада» (керівник – Ірина Нагай).
Олена Бузова висловила своє велике «ДЯКУЮ» всім, хто прийшов на свято ансамблю, на його перше 5-річчя. Вона розповіла про історію створення колективу від 2011 року і до сьогодення, після чого на сцену  запросили Олену Бузову її студентки з першого складу ансамблю та піснею привітали свого улюбленого керівника!

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини Павла Тєлькі (Студклуб)

Впевнений крок до українського читача

Сьогодні, 22 вересня, о 13-ій годині дня в 5-б корпусі до 80-річчя факультету філології та соціальних комунікацій в рамках міжнародної наукової конференції «Мільйон історій»: поетика пригод у літературі та медіа» відбулась довгоочікувана зустріч викладачів та студентів  університету з письменницею Іриною Даневською, яка презентувала свій роман «Німецький принц Богуслав Радзивіл».

_DSC9696

Зустріч розпочала професор БДПУ Софія Філоненко словами привітань присутніх із відкриттям міжнародної наукової конференції, представивши  згодом прекрасного автора, яка завітала до нас із презентацією свого роману.

_DSC9683 _DSC9701

Ірина Даневська вперше публікувалась на території України, але, ділиться авторка, дуже рада тому, що саме з романом «Німецький принц Богуслав Радзивіл» вона зробила перший крок в українську літературу.

_DSC9681

Загалом зустріч пройшла на добрих нотах, студенти спілкувалися з письменницею, задавали запитання та отримували вичерпні відповіді, мали можливість придбати роман із рук авторки з автографом особисто для себе.

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)

Ювілей. Конференція. Презентація…

Сьогодні, 22 вересня, в актовій залі головного корпусу БДПУ урочисто відкрилася Міжнародна наукова конференція «МІЛЬЙОН ІСТОРІЙ: ПОЕТИКА ПРИГОД У ЛІТЕРАТУРІ ТА МЕДІА», яка триватиме два дні. Її проводить факультет філології та соціальних комунікацій БДПУ (в. о. декана – професор Ірина Глазкова), вона присвячена 80-річчю факультету. З ініціативою провести науковий захід виступили кафедра української літератури та компаративістики і кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ. Співорганізаторами конференції стали навчальні та наукові установи: Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь), Шуменський університет «Єпископ Костянтин Преславський» (Болгарія).

DSCN1983

Конференцію відкрила професор БДПУ Софія Філоненко. Учасників конференції вітали: перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, в. о. декана факультету філології та соціальних комунікацій, професор Ірина Глазкова, професор БДПУ, координатор міжнародної діяльності Ігор Лиман та інші.

DSCN1985 DSCN1996 DSCN1989 DSCN1991

На конференції працюватимуть вісім секцій, присвячених теорії та історії пригодницької літератури, її сюжетам і жанрам, формулам і героям, національним варіантам авантюрного роману, трилера, детектива, мелодрами, відображенню пригодницьких жанрів у різних медіа, їхній стилістиці та вивченню в школах та університетах.

DSCN1976 DSCN1973

Заявки на участь у конференції подали 182 вчених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Миколаїв, Тернопіль, Кропивницький, Херсон, Кременець, Ніжин, Старобільськ, Слов’янськ, Черкаси, Маріуполь, Мелітополь та ін.

Близько 80 учасників представили стендові доповіді. Зокрема, це філологи й педагоги з Гомеля і Мозиря (Білорусь), Шумена і Софії (Болгарія), Москви (РФ), Лондона (Великобританія). У конференції братимуть участь відомі вчені – професори Олена Романенко (Київ), Олександр Борзенко (Харків), Юрій Пелешенко (Київ), Тетяна Гребенюк (Запоріжжя) та інші.

 Сьогодні о 13-ій годині в аудиторії 5б-202, а завтра об 11-ій годині в конференц-залі 1 корпусу студенти та учасники конференції зустрінуться з відомою авторкою історичних романів, українською письменницею Іриною Даневською (видавництво «Темпора»), яка презентуватиме новий роман «Німецький принц Богуслав Радзивіл».

Під час конференції сьогодні о 16.30 на сцені головної університетської актової зали  відбудеться урочистий концерт до 80-річного ювілею факультету філології та соціальних комунікацій та до 5-річчя Народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін» (художній керівник – Олена Бузова).

Для учасників конференції університетські бібліотекарі підготували цікаві тематичні книжкові виставки.  

«Університетське Слово»
(за матеріалами професора БДПУ Софії Філоненко)
Світлини редакції