Highway to Dream

Мрійники своїми ідеями та візіями майбутнього змінюють світ. Але шлях до здійснення мрії завжди є нелегким і сповнений challenge. Саме highway to dream став лейтмотивом трьох заходів, що пройшли у межах Тижня іноземних мов.

Отже, акт другий п’єси-хроніки – Уайльд, Вашингтон і здоровий спосіб життя.

Дія Перша.

Зоряна людина – Oscar Wilde

«Світ поділяється на дві групи – одні вірять у неймовірне, інші здійснюють неможливе», – писав Оскар Уайльд. Ці слова англійського письменника послугували заголовком до відкритого заняття, яке підготували студенти 12 групи факультету філології та соціальних комунікацій разом із старшим викладачем Тетяною Шевчінською. Молоді германісти представили гостям захопливу інформацію про життя і творчість видатного митця, а також виконали різноманітні інтерактивні завдання на кращий переклад афоризмів Уайльда, знання його біографії і творчості, аудіювання.

Гості отримали естетичне та інформаційне задоволення від заходу. За словами Христини Маркової, «студенти 12 групи відправили нас у подорож до загадкового світу Оскара Уайльда. Цікаві факти з життя, презентовані у діалогах, були зрозумілі кожному. Завдання на переклад цитат автора, перевірка знань життя і творчості письменника, аналіз мультфільму, в основі якого – одна з новел письменника, були дуже цікавими та захоплюючими».

Уайльд1 Уайльд2 Уайльд3

Тож, зірка Оскара Уайльда продовжує осяювати шлях людини до мистецького абсолюту. І як писав Стівен Джон Фрай: «Що собою представляє Уайльд? Він стояв за мистецтво. Він стояв протягом усього життя… Він досі захоплює своїм дотепом та є великим письменником та людиною з великої літери!»

Дія Друга.

Вашингтон і Washington

Чи планував коли-небудь Джордж Вашингтон, що його ім’ям буде названо столицю найпотужнішої держави світу? Хтозна. Але мрії одного з батьків-засновників американської нації про незалежність і розбудову держави були втілені в монументальній архітектурі міста на річці Потомак.

Як же виглядає місто Вашингтона? Дізнатися про це змогли студенти 11б і 13 груп факультету філології та соціальних комунікацій під час заняття-екскурсії «Sightseeing tour of Washington», проведеного викладачем Оленою Кондратьєво. Під час віртуальної  подорожі американською столицею першокурсники представили країнознавчі доповіді та подивилися документальні фільми про найцікавіші та найяскравіші куточки Вашингтона, зокрема, Capitol, Pentagon, Great Falls Park, National Mall, та переконалися у можливості здійснення навіть малоймовірних, на перших погляд, мрій.  

екскурсія 1

Дія Третя.

На шляху до healthy lifestyle

Здійснення мрій вимагає від людини акумулювати свої вольові та фізичні сили. І якщо воля загартовується характером і досвідом, то фізична сила прямо залежить від дотримання здорового способу життя.

Власне цій темі була присвячена цікава і актуальна виставка проектних робіт «How to Keep Fit and Healthy», підготовлена студентами 22 групи факультету філології та соціальних комунікацій і модерована доцентом Оксаною Дубровою. Учасники виставки представили матеріал про те, як сучасне суспільство, незважаючи на дуже швидкий темп життя, все ж може бути здоровим і фізично розвиненим. Ці проекти попередньо обговорювалися на практичних заняттях, студенти підбирали й аналізували матеріал, а результатом їх активного пошуку та реалізації власних методик і порад щодо правильного та здорового способу життя й стала виставка студентських проектів.

Варто додати, що поєднання у навчанні іноземної мови традиційних та інноваційних методів підвищує якість навчання, розширює можливості у формуванні комунікативної компетентності, самоосвіти і самореалізації кожного студента. Зокрема, метод проектів надає студентам простір для прояву самостійності у виборі джерел інформації та способі її викладу. Проектна методика дозволяє вести індивідуальну роботу над цікавою для учасника проекту темою, що спричиняє підвищену мотивовану активність кожного студента.

Тож, let’s dream!

За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання

Заслуживши довіру освітян…

28 квітня Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила перелік із 156 назв підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, що видаватимуться коштом державного бюджету у 2017 році. Серед них – «Трудове навчання (обслуговуючі види праці)» – підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, розроблений доцентом кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ Миколою Пелагейченком (у співавторстві з О. В. Біленко.)

Відбір підручників відбувався у два етапи. На першому – здійснювалася науково-методична експертиза проектів підручників, на другому – голосування вчителів та адміністрацій шкіл за те чи інше видання.

Всі електронні версії макетів підручників були розміщені на державному ресурсі – «Репозитарії навчальних матеріалів», і вчителі через особисті кабінети голосували за них. Таким чином, були визначені ті підручники, які мають найбільшу довіру освітян.

   Вітаємо колегу із достойною оцінкою!!!

1 фото

«Університетське Слово»
(за матеріалами МОН України та факультету)

Зустріч херсонських ліцеїстів із нашим професором

У Херсонському академічному ліцеї імені О. В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті недавно відбулася зустріч ліцеїстів-учасників і переможців ІІ-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з історії з відомим українським ученим – доктором педагогічних наук, професором Бердянського педагогічного університету Костянтином Бахановим.

2

У живому, творчому спілкуванні з педагогом учні довідалися про сучасний стан історичної освіти школярів, про можливості свого інтелектуального зростання, про творчі конкурси з історії, у яких вони можуть брати участь.

1

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами сайту: http://lyceum.com.ua/news/zustrich_z_profesorom_berdjanskogo_pedagogichnogo_universitetu)

 

«Маковий» майстер-клас

Учора, 3 травня, в читальній залі головного корпусу БДПУ відбувся майстер-клас із орігамі. Студентки-майстрині виготовляли маки до дня вшанування пам'яті загиблих у другій світовій війні. Із підручних матеріалів дівчата виготовляли чудові вироби, які невдовзі схвилюють серце не одного шанувальника цього чудового виду мистецтва.

0gz--aIQLTc

Андрій Карпенко,
голова інформаційного сектору ГЕФ
Світлина автора  

Сотворили справжнє свято

1 травня в Бердянському міському палаці культури ім. Т. Шевченка відбувся перший регіональний танцювальний форум «Berdance» імені видатного балетмейстера Бердянщини А. Саркісьянца. Організаторами конкурсу виступила кафедра хореографії факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ й міський відділ культури.

Для викладачів кафедри хореографії – це один з видів профорієнтаційної та культурно-просвітницької роботи. Конкурс-форум зібрав понад 20 танцювальних колективів Бердянська та Бердянського району, більшість керівників яких є випускники спеціальності «Хореографія» нашого університету. Оцінювало творчі роботи компетентне журі, до складу якого ввійшли старший викладач кафедри хореографії, депутат міської ради Тетяна Фурманова; директор Запорізького муніципального театру танцю, заслужений працівник культури України Лариса Неверова; викладач народно-сценічного танцю Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Олександр Гордієнко. Оцінювання відбувалося у відкритій формі, а по закінченні конкурсу журі зробило детальний аналіз творчих робіт.

Конкурс створив справжнє свято для жителів і гостей усього міста: учасники пройшли карнавальною ходою, показавши танцювальний флешмоб, у якому відобразили логотип та лозунг міста «Бердянськ – серце Азова». Флешмоб підготували студенти-хореографи під керівництвом старшого викладача кафедри Юлії Тараненко.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)

1

 

 

Вітаємо!

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання щиро вітає Панову Наталію Юріївну з успішним захистом докторської дисертації та бажає творчого натхнення і подальших професійних злетів!

картинка с