Розвиток міжнародного співробітництва БДПУ з польським вишем

Уже п’ять років поспіль продовжується активна наукова співпраця Бердянського державного педагогічного університету та Вищої школі управління та адміністрації в Ополє (Польща). Серед спільних наукових проектів двох вишів варто відзначити організацію та проведення щорічних наукових конференцій, видання одноосібних та спільних колективних монографій як в Ополє, так і в Бердянську.

1

Продовженням налагодженого співробітництва між українським та польським вишами стало проведення 20-23 квітня цього року на базі ВШУіА в Ополє VI-ої Міжнародної наукової конференції «Проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку територій».

У роботі конференції взяли участь викладачі та студенти гуманітарно-економічного факультету БДПУ: к. е. н. Яна Василівна Глазова присвятила свою доповідь деяким підходам до оцінки економічної ефективності освітніх курсів в системі безперервного навчання, а к. е. н., доц. Тетяна Петрівна Несторенко презентувала результати дослідження «Економічний вплив культурно-мистецьких інституцій на місто». Дослідження було проведене спільно з заступником директора Львівського Палацу мистецтв канд. наук з мистецтвознавства Ольгою Ігорівною Луковською.

3

Цікавими були роботи студентів 4-го курсу Анастасії Куранди і Аліни Ставицької «Ефективні методи управління персоналом у сучасних умовах» та Анастасії Сюткіної «Інвестиційна привабливість готелів mid-market».

Конференція, метою якої було обговорення наукових і практичних проблем, закономірностей і перспектив розвитку виробничої і невиробничої сфер національної економіки, а також трансформацій і структурних перетворень в соціальній сфері та суспільстві, пройшла успішно. Варто відзначити, що участь в конференції, але вже у дистанційній формі, взяли також викладачі та студенти й інших факультетів БДПУ.

 2

«Університетське Слово»
(за матеріалами  Л. Білозор та І. Охріменко, м. Київ)
Світлини Я. Глазової

Підсумки математичної Інтернет-олімпіади «Еврика»

Напередодні Днів науки були підбиті підсумки першої математичної Інтернет-олімпіади «Еврика» для учнів 10-11-х класів, що проводилась за ініціативи кафедри математики та методики навчання математики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти і за підтримки Ради молодих учених БДПУ. Участь у змаганнях взяли школярі з п’ятьох областей України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської і Херсонської. Найкращі результати показали:

Шишман Дар’я (спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів №46, м. Маріуполь) – 4 місце; Сафонцєв Олександр (Бердянський муніципальний ліцей) – 5 місце; Чух Ганна (комунальний заклад освіти Шевченківська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Синельниківського району Дніпропетровської області) – 6 місце; Куліда Дар'я (Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5) і Петров Євген (загальноосвітня школа I-III ступенів №3, м. Лозова Харківської області) – 7 місце; Боброва Тетяна (загальноосвітня школа I-III ступенів №3, м. Лозова Харківської області), Сіверський Максим (Маріупольський технічний ліцей) і Зайцева Дар’я (Бердянська багатопрофільна гімназія №2) – 8 місце; Смоляр Андрій (Билбасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Слов’янського району Донецької області) і Зінін Кирило  (Бердянський муніципальний ліцей) – 9 місце; Колесников Дмитро (Вугледарський навчально-виховний комплекс «Мрія» Донецької області) – 10 місце.

19 травня 2017р. відбулось нагородження переможців, якими стали:

Ольга Марченко (Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5, вчитель математики Буріліна Інна В’ячеславівна) – 1 місце;

Дмитро Жуков (Харцизька загальноосвітня школа № 22, вчитель математики Сокол Олена Вікторівна) і Андрій Коржук (КЗ «Нікопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5», вчитель математики Лисенко Лілія Миколаївна) – 2 місце;

Анастасія Хрипкова (спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням окремих предметів Маріупольської міської ради Донецької області, вчитель математики Чуйко Олена Юріївна) і Стойчева Єлизавета (Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, вчитель математики Марченко Вікторія Валентинівна) – 3 місце.

Оргкомітет олімпіади висловлює щиру подяку керівництву і вчителям навчальних закладів, які взяли участь в інтелектуальних змаганнях, а юним шанувальникам цариці наук зичить вдалого завершення навчального року та запрошує на навчання до БДПУ. Якісна математична підготовка – ключ до особистого успіху та запорука зростання економічного потенціалу країни!

P70519-140929

Наталя Вагіна,
завідувач кафедри математики та методики навчання математики,
Яна Сичіков,
голова Ради молодих учених БДПУ
Світлини з архіву кафедри

Вчитися щоб вигравати

Що є найбільшою гордістю викладача?

Звичайно ж його розумні студенти…

Розвинену ерудицію та високий рівень знань продемонструвала цьогорічна команда знавців інтелектуальної психологічної гри «Що? Де? Коли?», яка традиційно проводиться кафедрою психології в рамках Днів науки у БДПУ. Ідея такого формату роботи зі студентами належить доценту Фроловій Ользі, яка є незмінною ведучою гри.

18671749_1312715352140976_4849111505706785225_o

Як завжди, викладачі кафедри підготували питання психологічної спрямованості, відповісти на які можна лише володіючи певними знаннями з різних галузей психології. Проте, не дивлячись на складність та неповторність кожного питання, команда знавців блискуче впоралася з кожним завданням та одержала бажану перемогу.

До збірної переможців увійшли студенти усіх курсів спеціальності «Психологія» та напряму підготовки «Практична психологія»: Абрашкін Єгор – студент 5 курсу, Афанасєва Тетяна – студентка 4 курсу, Клочко Єлизавета, Кулінічева Дар’я, Охота Алла та Варбанська Наталя – студентки 3 курсу, Литвяк Владислава, Білоножко Аліна, Гладких Тетяна, Силка Катерина – студентки 2 курсу, Каретнікова Віолетта та Карацупа Влад – студенти 1 курсу. Гравці продемонстрували не тільки знання з психології, а й кмітливість, спостережливість, швидку реакцію та, найважливіше, – вміння працювати в команді.

18527510_1312715625474282_4740454255822444319_o 18556497_1312715565474288_9049458057199979717_o

18556907_1312716478807530_8955993833788828218_o 18588924_1312716722140839_7924264002776027768_o

Традиційно за результатами гри було багато нагороджень. Кожен член команди знавців отримав диплом учасника інтелектуальної психологічної гри «Що? Де? Коли?». Найголовнішим заохоченням для покращення інтелектуальної діяльності та подальших перемог стали солодкі призи від профкому університету. В якості подарунку настільну гру «Ерудит» отримала Силка Катерина, яка на думку команди стала кращим знавцем; а розмальовка-антристрес дісталася Карацупі Владу, який став кращим знавцем на думку глядачів.

18527153_1312716922140819_541539783324792124_o

Кафедра психології вдячна кожному, хто приймав участь у організації та проведенні гри: Гаврильченку Владу, Канцедалу Костянтину, Отришко Олександрі, Ілікчієвій Дарині та Проценку Євгену.

Бажаємо кожному учаснику та глядачеві гри натхнення та нових досягнень і ласкаво просимо наступного травня на V Інтелектуальну психологічну гру «Що? Де? Коли?»!

 

Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Світлини з архіву кафедри

Дні науки Ради молодих учених

У п’ятницю, 19 травня, Рада молодих учених БДПУ підбила підсумки тижня науки БДПУ .

На святкове засідання було запрошено кращих молодих науковців університету. Із вітальним словом до науковців звернулася проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич.

Голови Рад факультетів виступили з презентаціями наукової діяльності за півроку існування РМУ. А здобутків у молодих науковців вже багато! Це організація і проведення конференцій, перемоги на наукових конкурсах, виступи на семінарах, святкування тижнів освіти, космонавтики, охорони праці тощо.

Найкращі з молодих науковців отримали Подяки та Грамоти Ради молодих учених.

2 5 7

8

Ми пишаємося своїми здобутками та маємо намір продовжувати популяризувати науку університету і гідно представляти її на українському та світовому рівні!

Щиру подяку висловлюємо ректору БДПУ, професору  Ігорю Богданову, першому проректору, професору  Ользі Гуренко, проректору з науково-педагогічної діяльності, доценту Вікторії Ліпич та всім, хто допомагає і підтримує діяльність Ради!

Ще раз вітаємо всіх науковців із Днями науки та зичимо широких наукових горизонтів, відкритих творчих доріг та вітру позитивних змін!

1

6 4 3  

Рада молодих учених БДПУ

Позитивне ставлення до уроку-суду

Минулої п’ятниці, 18 травня, у рамках заходів, присвячених дням Науки у БДПУ, викладачі кафедри трудового навчання та технологій  факультету ФМКТО к. п. н., доценти Ю. Ю Бєлова та Д. Я. Вертипорох  разом із студентами 2 курсу спеціальностей «Математика», «Фізика» та «Трудове навчання» презентували звітну науково-дослідну роботу «Інноваційні технології у навчанні» та проведи диспут під назвою «Погляд сучасної молоді на технології викладання навчальних предметів».

Студентам був представлений «УРОК-СУД» як один із перспективних методів навчання, який можливо застосовувати у сучасній школі або ВНЗ. Своєрідна вистава визвала дуже позитивне ставлення з боку студентів, магістрантів та професорсько-викладацького складу факультету. Рішенням заходу стала ідея створення науково-дослідної лабораторії «Інноватика в навчанні».

IMG_6944 IMG_6945

IMG_6960

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Дмитра Вертипороха)