Запрошуємо на V студентський фестиваль «Театральна палітра»

25 травня у Бердянському художньому музеї імені І. Бродського відбудеться п’ятий студентський фестиваль «Театральна палітра».

О 15.30 фестиваль запрошує всіх театралів на вистави, у виконанні студентів спеціальності «Дошкільна освіта»:

«Запечный сверчок» (виконавці: 402 група);

«Ніч на полонині» (виконавці: 401 група).

Перед виставою Ви можете відвідати виставку картин Бердянського художнього музею імені І. Бродського.

Запрошуються всі бажаючі.

До зустрічі на студентському фестивалі «Театральна палітра»!

DSC_0318

Кафедра дошкільної освіти

Тиждень Японії в БДПУ

Цього року виповнюється 25-річчя з часу визнання Японією незалежності України та встановлення дипломатичних стосунків між цими країнами. Наказом Президента України № 1 від 11 січня 2017 року з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, постановлено оголосити 2017 рік Роком Японії в Україні.

У рамках Днів науки, що проходили з 15 по 19 травня в стінах Бердянського державного педагогічного університету, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури (завідувач – доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва) організувала тиждень, присвячений року Японії в Україні.

Японія – приголомшлива країна. У ній унікальне все: міста, мова, культура. Усі, хто хоч раз побував у Японії, переконані, що нічого подібного вони не бачили в жодній іншій країні світу. Усі, хто хоч раз прочитав японський художній твір, стверджують, що японську літературу неможливо просто зрозуміти – її можна лише відчути. Чому для нас у Країні висхідного сонця стільки незрозумілого, чарівного? Головна причина, напевно, у тому, що японці завжди і в усьому вміли знайти гармонію.

15 травня відбувся науково-методичний семінар, гостями якого стали викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету, викладачі  Бердянського машинобудівного коледжу Запорізького національного технічного університету, учителі загальноосвітніх шкіл м. Бердянська (ЗОШ №20, гімназія №3 «Сузір’я»). Учасників семінару привітали перший проректор університету, професор Ольга Гуренко, заступник декана з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, доцент Тетяна Нікішина, завідувач кафедри історії та філософії Ігор Лиман.

2 3

16 травня кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури спільно з Центральною бібліотекою Бердянської міської централізованої бібліотечної системи провела ряд заходів: презентацію бібліотечного фонду японської літератури (Олена Баєва, завідувач сектору читального залу); відеопрезентацію «Японія і Україна: що нас об’єднує» (Олена Буркут, завідувач методико-бібліографічного сектору).

Родзинкою цього дня став майстер-клас «Оригамі як різновид японського мистецтва», який для гостей заходу залюбки провела Тетяна Дрозд, керівник гуртка оригамі Центру дитячої та юнацької творчості. Кожен зміг спробувати свої сили в старовинній техніці складання різноманітних фігур із паперу. На відміну від інших видів традиційної японської культури (ікебана, бонсай, каліграфія, складання хайку та ін.) оригамі є не лише екзотичним мистецтвом; воно містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини. Особливо корисним був майстер-клас для студентів, адже оригамі дає можливість установити органічні зв'язки з іншими дисциплінами: мовою, психологією, образотворчим мистецтвом, трудовим навчанням, геометрією, кресленням тощо. Оригамі – це унікальний різновид інтелектуальної гри, яка сприяє гармонійному розвитку образної, логічної та емоційно-вольової сфери людини.

17 травня гостей Бердянського художнього музею імені І. І. Бродського чекала віртуальна екскурсія «Культура і традиції Японії», яку провела для наших викладачів та студентів Яна Хомченко, старший науковий співробітник. Після цього заходу присутні могли насолодитися прекрасними творами мистецтва, представленими в музеї.

8 9

На завершення тижня Японії в Україні 18 травня викладачі кафедри організували перегляд японського кіно, зокрема художнього фільму «Слухай пісню вітру» – екранізації  роману класика японської літератури Харукі Муракамі (1980 рік, режисер Кадзукі Омори). Цього ж дня підведено підсумки конкурсу на краще хайку, який було оголошено серед студентів факультету філології та соціальних комунікацій. Переможцями стали студенти 1 курсу: Михайло Москаленко, Володимир Татарін (диплом І ступеня), Катерина Білич, Петро Семенчук (диплом ІІ ступеня).

Упродовж усього тижня викладачі та студенти могли ознайомитись із книжковими виставками, присвяченими японській культурі, які знаходились у методичному кабінеті 5б корпусу, а також у читальному залі центрального корпусу БДПУ.

Кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури дякує відділу освіти виконавчого комітету Бердянської  міської ради Запорізької області, Центральній бібліотеці Бердянської міської централізованої бібліотечної системи, Бердянському художньому музею ім. І.І. Бродського та Бердянському центру дитячо-юнацької творчості за співпрацю!

6 7

Кафедра зарубіжної літератури
та теорії літератури
e-mail: ffsk.zarlit@bdpu.org
(світлини з архіву кафедри)

«Захищаються» хореографи

   О цій травневій порі сцену головної університетської актової зали традиційно «полонять» студенти-хореографи найстарших курсів – розпочалися захисти  випускних хореографічних робіт студентів заочної форми навчання 5го курсу.

Сьогодні, 24 травня, свої дипломі роботи демонстрували студенти другої частина групи цьогорічних випускників (див світлини). Приймальна комісія у складі: Віри Бурназової (голова),  Руслана Павленка, Олени Мартиненко та Іллі Ткаченка (секретар) оцінювала сім хореографічних композицій : "Історія кохання", "Останнє кохання Айседори", "Любов і голуби", "Танцмайданчик", "Головоломка", "Мандрування у часі", "Посвячення у козаки".

_DSC3547 _DSC3551

_DSC3559 _DSC3571

_DSC3563

Юлія Хаматгораєва,
студентка БДПУ, кор. «УС»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)

Щодо збереження біорізноманіття

22 травня в аудиторії 145 пройшов науковий брифінг «Біорізноманіття Північного Приазов’я та його збереження», присвячений «Міжнародному дню біорізноманіття» та «Європейському дню парків».

Ініціаторами організації наукового брифінгу стали Рада молодих учених БДПУ за підтримки ректорату, деканатів факультету фізичного виховання і факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, адміністрації Приазовського національного парку та  кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології.

Зустріч була влаштована в межах двостороннього договору про співпрацю між БДПУ та Приазовським НПП, і це був перший спільний захід.

5 15

На свято зійшлося чимало гостей, серед яких були студенти та викладачі університету, представники Приазовського національного природного парку (ПНПП) (Антоновський О. Г. – заступник начальника наукового відділу ПНПП, Дядічева О. А. – старший науковий співробітник наукового відділу ПНПП, Сучков С. І. – науковий співробітник наукового відділу ПНПП, Микитинець Г. І. – науковий співробітник наукового відділу Приазовського НПП, Ярова Т. А. – молодший науковий співробітник наукового відділу ПНПП). Крім того, на захід були запрошені Дуленко С. Д. – науковий співробітник відділу природи Бердянського краєзнавчого музею та Немченко Г. О. – керівник гуртка «Юні охоронці природи» станції юних натуралістів Бердянська.

1 6

11 7  15

9 16

Із привітальними словами виступили: Олександр Антоновський –  заступник начальника наукового відділу Приазовського НПП, Людмила Коновальська – заступник декана з навчальної роботи факультету фізичного виховання, Лариса Горбатюк – заступник декана з навчально-методичної роботи факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти та Світлана Хатунцева – завідувач кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології БДПУ. Олександр Антоновський подарував пам’ятні буклети Приазовського НПП.   

5 13 14

Після доповіді представника ПНПП Тетяни Ярової про особливості біорізноманіття Північного Приазов’я та шляхи його збереження, розпочалося активне обговорення, велика кількість запитань свідчила про зацікавлення аудиторії.

Науковий брифінг провів, підбив підсумки та виступив із заключним словом кандидат біологічних наук, заступник голови Ради молодих учених БДПУ, заступник декана з наукової роботи та міжнародної діяльності, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології Віталій Гнатюк.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Віталія Гнатюка)