Ті, що бажають усе знати

Сьогодні, 15 травня, в рамках «тижня науки» на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти з ініціативи кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, під керівництвом завідуючої кафедри Катерини Петровської відбувся  інтелектуальний брейн-ринг під назвою «Бажаю все знати».    Розробкою та реалізацією гри займалась команда «Cogito, ergo sum» під керівництвом Сергія Улюкаєва.

IMG_1872 IMG_1879

У брейн-ринзі брали участь команди студентів – соціальних педагогів з першого, другого, третього та четвертого курсів. Для підсилення до участі були запрошені шановні викладачі кафедри та студенти-магістранти старших курсів факультету.

Учасники гри мали змогу проявити свої інтелектуальні здібності, логіку та винахідливість у таких категоріях знань: загальні знання, історія, прислів’я та приказки, література та «питання від…». Останніми, були дуже цікаві відео-запитання від викладачів університету.

Остаточними переможцями інтелектуального брейн-рингу стала команда 303 групи, друге місце посіла команда 203 групи, а третє місце між собою розділили команди 103 та 403 груп.

Всі учасники команд були відзначені Почесними грамотами  та нагороджені подарунковими сертифікатами на «мега-піци» від профспілкового комітету БДПУ (голова – депутат Бердянської міської ради Віталій Лола).

IMG_1866 IMG_1894

Тиждень днів науки розпочато дуже вдало! Залишається лише привітати студентів та викладачів, побажати наснаги та перемог  у подальшій діяльності!

Анастасія Лебедєва,
студентка 303 групи спеціальності «Соціальна педагогіка»

Світлини Юліани Даутової

Японія очима філологів БДПУ

Сьогодні, 15 травня, в конференц-залі БДПУ університетські філологи, а точніше – викладачі кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури урочисто розпочали Тиждень, присвячений Японії в Україні. Варто завважити, що, окрім сьогоднішнього науково-методичного семінару,  численних шанувальників японської літератури, культури та мистецтва чекають чимало цікавих заходів. 

Із вітальними словами до учасників сьогоднішнього семінару звернулися: перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко,  доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та філософії БДПУ Ігор Лиман, заступник декана ФФСК з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Нікішина.

Першими пленарні виступи виголосили: кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова, завідувач кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, доктор філологічних наук, професор Вікторія Зарва, кандидат філологічних наук, доцент Ганна Александрова та інші.

_DSC2455 _DSC2456

…Ось як ділиться враженням від першого дня «японського Тижня» на своїй сторінці в ФБ учасниця семінару, професор БДПУ Софія Філоненко: «Сьогодні на японському семінарі дізналася про три принципи:
Ніщо не вічне.
Ніщо не завершене.
Ніщо не досконале.
А ще мені дуже сподобався вислів з Бусідо: "Зброя – це права рука самурая, а література – ліва" (якщо я правильно записала). Я ніколи не цікавилася нічим японським (крім танців), але сьогодні так було цікаво, що захотілося про все це негайно читати. Щиро дякую всім колегам за круті доповіді!»…

_DSC2444 _DSC2457

«Університетське Слово»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)  

Як студенти-журналісти стереотипи руйнували

Сьогодні, 15 травня, пройшло відкрите практичне заняття асистента кафедри соціальних комунікацій Вероніки Бабак на тему: «Роль медіакритики в корекції соціально-шкідливих стереотипів».

DSC_0041 DSC_0001

Студенти 33 групи розглянули соціально-шкідливі стереотипи у медіатекстах, способи їх розвінчання або корекції, а також визначили роль медіакритики в корекції вже існуючих та усталених стереотипів. Юні журналісти пропонували способи руйнування усталених думок.

DSC_0009 DSC_0015

Практичні навички, які студенти здобули на відкритому заняті допоможуть їм під час роботи у ЗМІ.

Кафедра соціальних комунікацій
Світлини з архіву кафедри

Дні науки в БДПУ

   В нашому університеті розпочинаються Дні науки в межах Всеукраїнського фестивалю науки, приуроченого до професійного свята всіх науковців і працівників наукової сфери, який відзначається щорічно в Україні 20 травня відповідно до Указу Президента України від 14 лютого 1997 року № 145 «Про День науки».

Науково-дослідна робота має статус пріоритетної в діяльності викладачів і студентів БДПУ. На 28 кафедрах університету навчальний процес забезпечують 264 викладачі, серед яких – 28 докторів наук, професорів, 171 кандидат наук, доцент. Завдяки зусиллям наших учених в університеті створені й успішно розвиваються відомі в Україні та за її межами наукові школи в галузі педагогіки, літературознавства, мовознавства, історії України, фізики.

В університеті на громадських засадах функціонують три науково-дослідні інститути: Інститут нанотехнологій (директор – професор Валерій Кідалов); Інститут слов’янознавства та компаративістики (директор –професор Софія Філоненко); Інститут історичної урбаністики (директор –професор Вікторія Константінова).

DSC_8455

В Інституті нанотехнологій за рахунок коштів державного бюджету виконується фундаментальне дослідження “Розробка технології отримання квантоворозмірних структур і наноструктурованих матеріалів та дослідження їх властивостей” (керівник: професор Валерій Кідалов). Приємно зазначити, що з 2017 року фінансуватиметься ще один держбюджетний науковий проект «Композити на основі халькогенідних стекол та полімерів як матеріали для створення елементів фотоніки» (керівник – доцент Ігор Рогозін).

Упродовж 2016 року Міністерство освіти і науки України вперше провело конкурс наукових проектів для молодих учених, за  результатами якого проект наших молодих учених «Наноструктуровані напівпровідники для енергоефективних екологічно безпечних технологій, що підвищують рівень енергозбереження та екологічної безпеки урбосистеми» з 2016 року виконується за рахунок коштів державного бюджету (керівник – доцент Яна Сичікова).

У БДПУ успішно функціонують аспірантура й докторантура, дві спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

У 2016 р. працівники БДПУ захистили 8 кандидатських дисертацій, у тому числі 2 – у спецраді БДПУ (Іван Давиденко, Юлія Прядко). Уже цього року маємо три захищені докторські дисертації: доценти Ірина Шумілова, Олександр Школа, Наталя Панова, а також дві кандидатські: Тетяна Сущинська та Олена Кондратьєва. Загалом упродовж останніх трьох років захищені 15 докторських і 41 кандидатська дисертації.

Щорічно на базі університету проводяться наукові заходи різних рівнів,  зокрема, у 2016 році проведено 7 конференцій міжнародного та всеукраїнського рівнів. Опубліковано 94 навчальних посібники, 36 монографій, 26 з них – в Україні, 10 – за кордоном; 985 статей, 663 з яких у вітчизняних наукових виданнях, 268 – у закордонних.

Науковці університету активно беруть участь у наукових конференціях, у тому числі й за кордоном. Зокрема, це конференції, що проходять у Польщі, Австрії, Угорщині, Чехії, Великобританії, Греції тощо.

У нашому університеті створені належні умови для підтримки талановитої молоді, її навчання. З метою вдосконалення форм науково-дослідної діяльності молоді, забезпечення умов для виявлення кожним студентом своїх науково-дослідницьких і пошукових здібностей та обдарувань у БДПУ створено Раду молодих учених, головою якої обрано доцента Яну Сичікову.

DSC_7460

Молоді науковці університету у 2016 році стали переможцями обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки, зокрема, кандидат філологічних наук Тетяна Нікішина нагороджена Дипломом лауреата та сертифікатом на грошову премію в галузі «Українознавство», кандидат психологічних наук Наталя Цибуляк – у галузі «Педагогіка».

У 2016 році 7 студентів університету стали призерами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, 3 студентки – переможницями ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади.

У 2016 році БДПУ продовжив плідну міжнародну співпрацю в рамках договорів, підписаних з освітніми та академічними інституціями США, Мексики, Франції, Бельгії, Німеччини, Італії, Польщі, Болгарії, Туреччини, Литви, Білорусі, Грузії, Румунії, Казахстану та Словаччини. Упродовж звітного року підписані нові договори про співпрацю з Чехією, Литвою, Грузією, Польщею. Загалом наразі університет уже має близько 122 договори про співробітництво із закордонними вищими навчальними закладами, науковими установами, організаціями та їхніми структурними підрозділами. БДПУ в статусі партнера увійшов до проекту Еразмус+.

У 2016 році закінчилася реалізація спільного європейського проекту Темпус-4 «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами і організаціями» (координатор проекту в БДПУ – перший проректор, професор Ольга Гуренко).

Можна впевнено констатувати, що науковий потенціал професорсько-викладацького складу університету є досить потужним і здатним розв’язувати поставлені завдання щодо підвищення якості підготовки фахівців у сучасних умовах.

Ігор Богданов,
ректор БДПУ,
професор  

Доброго дня, колеги!

Ми підбиваємо підсумки кампанії Година Землі 2017 та щиро дякуємо Вам за її підтримку! Тільки всі разом ми змогли зробити Годину Землі дійсно всеукраїнською!

Хвиля Години Землі – всесвітного руху за майбутнє Планети – вже вдесяте прокотилася світом. Більше 3 тисяч пам'яток у 187 країнах світу, десятки тисяч компаній та організацій, а також мільйони людей у своїх домівках згасили вогні на підтримку кампанії.

WWF_Подяка_Бердянський державний педагогічний університет-01 (1)

В Україні долучилися більше 50 міст, по всій країні в межах кампанії пройшли різноманітні події. Цього року кампанія привертала увагу до природних парків України і закликала всіх українців берегти нашу природну спадщину.

Дивіться чудове відео за підсумками кампанії в Україні і світі за посиланням: https://youtu.be/cYQ387JmRdk

І не забувайте допомагати Планеті щодня, адже одна година – це лише початок! 😉 Дізнайтеся більше на wwf.panda.org/eh17

Будемо надзвичайно раді Вашій підтримці і наступного року!

З повагою,
Тетяна Карпюк,
координатор з екоосвіти