Натанцювалися досхочу!!!

Сьогодні у головному корпусі БДПУ пройшов флешмоб, присвячений Міжнародному дню танців, який влаштували дівчата з гуманітарно-економічного факультету. Запальні танці та драйвова музика створювали веселу та бадьору атмосферу. Всі присутні активно підтримували виступаючих оплесками, не залишалися осторонь та й теж починали танцювати. Було отримано масу задоволення та позитивних емоцій! Так тримати!!!

20170511_123617

IMG_20170511_184415

Катерина Жук,
заступник голови інформаційного сектора ГЕФ БДПУ

 Світлини автора

SUSI Workshop: міжнародне співробітництво викладачів англійської мови

Міжнародне співробітництво у сфері освіти є одним з пріоритетних і стратегічно важливих напрямів комунікації у світовій спільноті. Налагодження тісних взаємозв’язків та обмін професійним досвідом, безсумнівно, сприяє вирішенню проблем оптимізації, гуманізації, модернізації та гармонізації навчального і виховного процесів у державах.

У цьому контексті неабиякої ваги набуває осучаснення методики викладання англійської мови як іноземної, адже опанування нею учнями та студентами неангломовних країн є важливою складовою системи кожної національної освіти.

фото 3

Професор кафедри іноземних мов і методики викладання, декан факультету філології та соціальних комунікацій Ірина Глазкова взяла участь у Study of the U.S. Institute (SUSI) Workshop з інновацій вивчення англійської мови як іноземної, який проходив на о. Мадейра 20-29 квітня. Цей захід був організований Каліфорнійським державним університетом (Кампус м. Чіко, США) і фінансувався Бюро освіти і культурних обмінів при Держдепартаменті США.

Воркшоп є частиною програми міжнародного обміну «Американський інститут країнознавства», що діє з 2007 року. У ньому взяли участь випускники програми останніх шести років, а це 47 учасників з усього світу (Франція, Бельгія, Португалія, Норвегія, Ізраїль, Парагвай, Уругвай, Польща, Хорватія та інші країни), серед них і Україна.

Під час воркшопу кожен випускник програми ділився з іншими учасниками власним інноваційним досвідом викладання англійської мови. Ірина Глазкова представила майстер-клас на тему «Бар’єри у володінні іншомовною діяльністю», де розкрила проблему комунікативних бар’єрів студентів в оволодінні англійською мовою та шляхи їх подолання.

фото 2

Учасники також мали змогу відвідати різні навчальні заклади Португалії. Викладачі англійської мови були запрошені до Лісабонського університету, де відбулася наукова конференція з інноваційної освіти. А от екскурсії до середніх шкіл о. Мадейри проводили самі учні, у такий спосіб практикуючи власну англійську та презентуючи місцеві громади і свою діяльність в них, адже виховання громадянина через служіння суспільству (service learning, civic engagement) є віссю європейської та американської систем освіти.

фото 1

  Тож, міжнародний обмін досвідом акумулює професійне зростання викладачів, а також сприяє уведенню інноваційних підходів викладання англійської мови як іноземної у навчальний процес.

 

За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання

Вчасна інтервенція допоможе кожному

Апогеєм Тижня психології в Бердянському державному педагогічному університеті стало проведення семінару-практикуму на складну, але дуже важливу тему «Психологічна інтервенція девіантної поведінки дітей та молоді», організований кафедрою психології.

_DSC0910 _DSC0935

До роботи на семінарі були залучені практичні психологи й соціальні педагоги дошкільних, загальноосвітніх навчальних та позашкільних закладів міста Бердянськ. Кожен учасник мав змогу поповнити безцінний багаж знань своєчасного психотерапевтичного втручання з метою зменшення та попередження відхилень в поведінці особистості різних вікових категорій. З особливостями девіантної поведінки підростаючого покоління та поняттям психологічної інтервенції в даному контексті присутніх ознайомила доцент кафедри психології Малихіна Тетяна.

Особливої цінності семінар набув завдяки своїй практичній спрямованості, адже на ньому були запропоновані різні напрями психологічної інтервенції девіантної поведінки особистості як ігротерапія, казкотерапія, зображувальна, пісочна та когнітивна терапія.

 

_DSC0856 _DSC0893

Так, з конкретними методами стимулювання мотиваційних змін девіантної поведінки учасників познайомила старший викладач Сердюк Наталя; з техніками корекції емоційних порушень – доценти Жук Наталя та Кашкарьова Людмила; з медитативними вправами саморегуляції – доцент Кідалова Марина та старший лаборант Ляхор Тетяна; техніку когнітивного переструктурування «Шість розумних капелюхів» запропонувала старший викладач Колпакчи Олена; а елементи застосування пісочної терапії як засобу кризової інтервенції продемонструвала аспірант БДПУ Малихіна Ольга.

Загалом заходи Тижня психології БДПУ, проведені кафедрою психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, охопили найактуальніші проблеми сучасної психологічної науки, а також надали змогу долучити до плідної взаємодії потенційних абітурієнтів спеціальності «Психологія», студентів-майбутніх психологів, викладачів університету, шкільних психологів, соціальних педагогів та усіх небайдужих до власного самовдосконалення й допомоги іншим.

_DSC0954 _DSC0957

Дякуємо всім за активну співпрацю та допомогу у проведенні свята Психології!

Марина Богдан
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото Володимира Малихіна,
фотографа студії SimpleView

 

Вітаємо з ювілеєм!

Із нагоди ювілейного Дня народження сьогодні, 11 травня, в університетській конференц-залі отримувала щирі привітання старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання факультету фізичного виховання Світлана Данило (див. світлини). Перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко та  проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, поздоровляючи ювілярку, вручили їй також Нагрудний знак МОН України «Василь Сухомлинський» за досягнення визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі…

1 4

Нехай і наші щирі привітання додають Вам, пані Світлано, життєвої наснаги до скарбнички Вашої душі! Хай завжди Вас супроводжує щаслива зоря вдачі та Боже благословення…

 

«Університетське Слово»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)