«Добігли аж до піцерії»…

Сьогодні, 18 травня, в БДПУ відбулося змагання-естафета з швидкісного бігу. Команди факультетів змагалися на швидкість та витривалість. Серед факультетів гуманітарно-технічного напрямку перемогла команда гуманітарно-економічного факультету. Завдяки злагодженій дії, першим до фінішу з великим відривом  прибіг студент 3-го курсу Роман Летягін. Переможці отримали смачні подарунки від профкому – абонементи до піцерії "Немо".

Команда факультету фізичного виховання брала участь в окремих змаганнях.

1 2

3 4

5 6

Андрій Карпенко,
голова інформаційного сектору ГЕФ

Світлини Андрія Карпенка та Олени Сорокіної

Науковці звітували, отримували нагороди…

Уже стало доброю університетською  традицією в травні підбивати підсумки наукової діяльності викладачів та студентів й висвітлювати її позитивні тенденції. Упродовж тижня з 15 по 19 травня ц. р.  університеті проходили Дні науки в межах XІ Всеукраїнського фестивалю науки.

До Днів науки видано програму наукової конференції студентів, у якій представлено план проведення студентських Днів науки та теми доповідей студентів кожної секції, на сайті університету розміщено “Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету”. 15-17 травня на кафедрах університету проводилися наукові семінари, круглі столи викладачів БДПУ.

Сьогодні, 18 травня,  в актовій залі головного корпусу університету відбувся урочистий захід з нагоди професійного свята всіх науковців. З вітальним словом виступили: ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко, Надзвичайний та повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні пан Красімір Мінчев, професор Кампус-Лінк університету (Рим, Італія), почесний професор БДПУ Алессандро Фігус.

_DSC3165 _DSC3158 _DSC3133 _DSC3121

_DSC3110 _DSC3079 _DSC3067 _DSC3038

_DSC3024 _DSC3012 _DSC2988 _DSC2965

Лідери університетського рейтингу наукової діяльності – гуманітарно-економічний факультет, факультет філології та соціальних комунікацій та факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти презентували результати наукової діяльності за 2016 рік. Кращі науковці університету за підсумками 2016 року нагороджені відомчими (міністерськими) відзнаками, грамотами обласної ради, міського голови, медалями «За вагомий внесок у розвиток м. Бердянська», почесними грамотами, грамотами та подяками ректора БДПУ.

Понад 80 студентів БДПУ відзначені грамотами ректора за високі досягнення, здобуті у ІІ турі Всеукраїнських студентських олімпіад та за кращі наукові студентські роботи у Всеукраїнському конкурсі з природничих, технічних і гуманітарних наук, за активну участь у науковій роботі.

Яскравим завершенням Днів науки в БДПУ став звітний концерт колективів кафедр музичного виховання та хореографії (див. світлини).

ф2 ф3

ф4 ф5

«Університетське Слово»
Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб)

В БДПУ відкрито Центр вивчення мов

24 травня відзначатимемо День словʼянської писемності та культури, до якого в  нашому університеті приурочена  низка цікавих заходів.

Зокрема, сьогодні, 18 травня, в аудиторії 113 5б корпусу БДПУ пройшло  урочисте відкриття Центру вивчення мов при Культурно-інформаційному центрі болгаристики “Кирилиця” (див. світлини).

_DSC2908 _DSC2917

_DSC2922 _DSC2929

Цьому заходу передувала низка подій. Так, у минулому році в ознаменування 25-річчя болгаро-українських звʼязків наш університет став учасником Проекту «Навчання», а 5 грудня 2016 року в Посольстві Республіки Болгарія  було укладено Угоду про надання безоплатної фінансової допомоги між Міністерством Закордонних Справ Республіки Болгарія та БДПУ. Кошти надавались для обладнання Центру вивчення мов.

Гостями, яких супроводжували ректор університету, професор Ігор Богданов, перший проректор, професор Ольга Гуренко, проректор, доцент Вікторія Ліпич, голова профкому Віталій Лола, сьогоднішнього свята були: Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні пан Красімір Мінчев, почесний консул  Республіки Болгарія в Україні пан Сергій Желєв, Голова обласного болгарського товариства пан Василь Мітков, Голова болгарського товариства «Відродження» міста Запоріжжя пан Олександр Сяров.

_DSC2914 _DSC2935

_DSC2940 _DSC2946

_DSC2957

_DSC2952  _DSC2962

Згодом в аудиторії 202  5б корпусу пройшов традиційний VI Міжнародний науково-методичний семінар з болгарської мови, літератури, культури та історії.

Заявлено 112 учасників семінару: доктори та кандидати наук, аспіранти, магістранти, вчителі, студенти.

Країни-учасники семінару: Україна, Болгарія, Словаччина, Польща.

 

„Університетське Слово“
(за матеріалами ФФСК БДПУ)

Світлини  Павлі Тєлькі
(Студклуб)

 

 

Вишиванки славне свято

  Сьогодні, 18 травня, й ми в університеті відзначали  Міжнародний День Вишиванки. Ще з самого ранку було видно звідусіль, як викладачі та студенти (кожний по-своєму «вишиваний») гуртуються біля 5 університетського корпусу в очікування свята. Згодом, спочатку із вітальними словами до присутніх звернулися ректор університету, професор  Ігор Богданов та начальник міського відділу освіти Володимир Липський, а потім почалося пісенно-танцювальне «вишиване» дійство (див. світлини).

_DSC2867  _DSC2850

_DSC2846  _DSC2821

_DSC2814  _DSC2800

_DSC2796  _DSC2780

_DSC2769  _DSC2758

  День Вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. І хоч воно почало відзначатися тільки з 2006 року студентами та викладачами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, проте з кожним наступним роком свято набуває  масштабів всеукраїнського та міжнародного рівнів. Та це й не дивно, бо вишиванка – це особливий символ у нашій культурі, який яскраво відображає  традиції нації, який робить нас добрішими, щирішими, уважнішими одне до одного…

Зі святом вас – Міжнародним Днем Вишиванки!

 

«Університетське Слово»

Світлини Павла Тєлькі
(Студклуб) 

Доторкнутися до витоків мистецтва…

Компактне поселення болгар в нашому регіоні гармонійно інтегрувалось у багатонаціональний культурний простір Північного Приазов’я, але ніколи не втрачало зв’язку зі своїм корінням, зберігаючи мову, культуру, традиції та звичаї у родинному колі.

Та цілющім джерелом стало створення у Бердянську товариства болгарської історії і культури «Родолюбіє», незмінним керівником якого, починаючи з 1998 року, є директор  Будинку культури «Будівельник» Лариса Савченко. Налагодились зв’язки з материковою батьківщиною – ентузіасти, пропагандисти, музиканти, педагоги прибули до Бердянщини відродити і підняти мистецький скарб, збережений на побутовому рівні, на більш високий професійний щабель. І місцеве населення зачарували болгарська оригінальна музика і колоритна пісня, яскравий стиль одягу і захоплюючи ритми танцю. Тому не дивно, що учасники народного інструментального ансамблю «Барвисті музики» (під керівництвом викладача кафедри музичного виховання Бердянського державного педагогічного університету Павла Косенка) залюбки приєдналися до вивчення музичної спадщини болгар і, співпрацюючи з представниками товариства «Родолюбіє», отримали змогу доторкнутися до витоків болгарського музичного мистецтва. 

DSC00251 DSC00255

Така співпраця привела їх у 2011 році до міста Каварна (Болгарія) для участі у Загально-болгарському молодіжному фольклорному фестивалі «З Болгарією в серці», де вони з успіхом представляли зразки музично-інструментальної і пісенної творчості.

Нинішнього року студентам БДПУ знову пощастило долучитися до культурної програми вищезгаданого фестивалю і на початку травня у складі делегації Бердянського товариства «Родолюбіє» відвідати Болгарію. Педагогічний університет представляли: мобільна група танцюристів кафедри хореографії і представники ансамблю «Барвисті музики» – Євген Крупін (цимбали), Павло Косенко (скрипка) і Анастасія Манойлова (бубон, вокал). Традиційними українськими інструментами музикантам вдалося показати красу і ритміку болгарських мелодій та передати колорит народної пісні. Про це свідчить теплий прийом і щирі оплески публіки під час виступів ансамблю як на головній сцені фестивалю так і на імпровізованому концертному майданчику історичного музею міста Добрич, яке артисти відвідали в межах програми культурного обміну та екскурсій по історичних містах країни. Підтвердженням успішного виступу музикантів ансамблю «Барвисті музики» стала оцінка офіційного журі – «відмінне виконання».

сканирование0013

Тож подорож видалася цікавою, пізнавальною та корисною і учасники фестивалю повернулися додому з Болгарією в серці.

Висловлюємо подяку директору факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв професору Людмилі Коваль і ректору БДПУ професору Ігорю Богданову за створення дружньої творчої атмосфери у педагогічному виші та сприяння культурному обміну між різними національними групами населення нашого краю.

DSC00254

Павло Косенко
доцент кафедри музичного виховання БДПУ
 (світлини автора)

Розмаїття комп’ютерно-орієнтованих технологій

16 травня в рамках днів науки відбулося засідання студентської секції «Використання комп’ютерно-орієнтованих технологій у професійній підготовці» (керівники: завідувач кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, доктор педагогічних наук, професор Хоменко Віталій Григорович та доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики, кандидат педагогічних наук, доцент Павленко Максим Петрович.

Сучасний світ важко уявити без використання інформаційних технологій. Інформаційно-комунікаційні технології присутні у всіх галузях діяльності людини, тому секція, яка присвячена використанню комп’ютерно-орієнтованих технологій зібрала студентів з різних факультетів.  Свої наукові доробки продемонстрували студенти факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти, гуманітарно-економічного факультету, факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

_DSC0625 _DSC0659

Студенти представили актуальні, цікаві та змістовні доповіді з проблем впровадження комп’ютерно-орієнтованих технологій у професійну діяльність.

Надзвичайно цікавими та предметними були доповіді Наталії Григорян, Каміли Соснової, Троніна Руслана, Юлії Отреп`євої, Едуарда Божко, Костенко Юлії, Наталії Рибнікової, Олексія Черемісіна, Аврамової Валерії, Мосійчук Мирослави, Олексенко Евгена.

 2

Жваву дискусію спричинила доповідь Артура Кравченко про роль тривимірної графіки в сучасному комп’ютерному дизайні. Дмитро Картіннік та Єгор Новак зацікавили студентів аналізом сучасних засобів для моніторингу мережевого трафіку.

_DSC0653 3

Пожвавлення аудиторії було під час виступів студентів Ганчева Артема та Олексенко Евгена, про що свідчать численні питання, на які студенти дали відповіді. Доповідь Микити Лаврика зацікавила не лише студентів а й викладачів кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики.

_DSC0639 

Високий професійний рівень продемонстрував Павло Сидоренко, який розробив стенд автоматичної системи орієнтації сонячної батареї на платформі Arduino. Доповідь Ктіторової Вікторії щодо перспектив позиціювання сайту Бердянського державного педагогічного університету була дуже актуальною та цікавою.

Найкращою доповіддю було визнано доповідь студента першого курсу Марка Буркута, який розробив два проекти, які мають прикладну цінність і будуть використані в навчальному процесі БДПУ: «Розробка програмного засобу для автоматизації розрахунку ip-адрес», «Автоматизація діагностик з визначення професійно-важливих якостей студентів».

1

За результатами роботи секції всі студенти отримали грамоти за участь у студентській наукові конференції.

Ми пишаймося досягненнями наших студентів адже їх здібності – це наше натхнення.

Наталія Кравченко,
кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики)
Світлини з архіву кафедри

 

Історичні баталії – це завжди цікаво!

Серед подій, що останнім часом відбуваються на гуманітарно-економічному факультеті, інформаційний сектор не зміг обійти стороною «Історичний турнір», що проходив між студентами 2-3 курсів. У ньому брали участь 4 команди, в складі яких був і призер Всеукраїнського турніру з Історії України, який відбувався у Херсоні, Олексій Короткий.

Ролі суддів виконували: кандидати історичних наук Світлана  Баханова та Юрій Федорик, а також старший викладач, заступник  декана з навчально-методичної роботи факультету Олена Авдєєва.

Історичні теми, яких торкалися учасники турніру та їх оцінювачі, найрізноманітніші – від проблем перекладу джерел до ідеології талібану. Захід пройшов досить плідно, що стало хорошим стимулом у підготовці учасників до столичного турніру…  

1 2 3

Андрій Карпенко,
голова інформаційного сектору ГЕФ

Світлина автора