Наукова подорож

19 травня в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова пройшла Міжнародна наукова конференція “Young Researchers in Globalized World: Vistas and Challenges”, яка відбулась за підтримки Міністерства освіти і науки України, Канадського коледжу англійської мови м. Ванкувер (Канада) і Центру суспільних зв’язків посольства США в Україні. На заході були присутні висококваліфіковані науковці з Франції, Німеччини, Польщі та Сполучених Штатів Америки.

al8sPiMoh_A

У конференції взяли участь 170 молодих дослідників з усіх куточків України. Бердянський державний педагогічний університет представили студентки 12 групи факультету філології та соціальних комунікацій Крива Кристина, Маркова Кристина і Архипова Анна (науковий керівник – к. пед. н. Тетяна Розумна).

Під час роботи конференції молоді вчені англійською мовою висвітлювали результати власних досліджень з різних галузей науки, а по завершенні – отримали сертифікати учасників і збірник матеріалів конференції.

 image5

Тетяна Розумна,
доцент кафедри іноземних мов і
методики викладання БДПУ

 

На території творчої лабораторії

У рамках Всеукраїнського фестивалю науки викладачі кафедри початкової освіти професор Алла Крамаренко та доцент Катерина Степанюк вже традиційно продовжували роботу творчої лабораторії майбутнього вчителя початкової школи.

Тематична зустріч “Листівка для матусі” відбулася 11 травня у Бердянській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №16 у 3-Б класі на уроці трудового навчання (класний керівник – вчитель-методист Олена Клименченко).

Студенти 5 курсу спеціальності «Початкова освіта» Ірина Скиба та Руслана Остапенко ознайомили молодших школярів із виготовленням листівок у техніці «квілінг», показали можливості означеної техніки для оздоблення різних об’ємних виробів. 

DSC_0052 DSC_0068

Доречним було виготовлення таких листівок напередодні Дня матері, який щорічно святкують у другу неділю травня. Тож разом із засвоєнням нової техніки, учні 3 класу мали прекрасну нагоду привітати своїх матусь виробами, виготовленими власноруч. 

У процесі роботи творчої лабораторії майбутні фахівці продемонстрували ефективні технології формування предметно-перетворювальної компетентності молодших школярів у процесі виготовлення особистісно значущих об’єктів праці, які здобули під час вивчення курсу «Сучасні технології навчання освітньої галузі «Технології» в початковій школі».

Сподіваємося, що вищезгадана лабораторія у майбутньому поповниться новими формами творчої співпраці викладачів та студентів з проблем сучасної початкової освіти.

DSC_0063 DSC_0121

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри початкової освіти)
Світлини з архіву кафедри

Переможницю радо стрічали, вітали…

Студентка 3 курсу факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Ірина Шершень повернулася з ІІ туру Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта» з чудовим результатом – посіла ІІІ місце! Це дійсно чудовий результат, бо ІІ тур фахової олімпіади – це змагання кращих із кращих. З усіх куточків України до Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди з’їхалися студенти-«дошкільнята», щоб з’ясувати, хто з них кращий. У підгрупі ОКР «Бакалавр» змагалося 36 студентів.

2

Ірину Шершень радо зустріли в її альма-матер, честь якої вона так гідно захищала. Переможницю вітали декан факультету – професор Лариса Казанцева, завідувач кафедри – доцент Ірина Улюкаєва, викладачі кафедри.

 3

А сьогодні, 23 травня, в університетській конференц-залі «олімпійську переможницю» щиро здоровила проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, вручивши Ірині Шершень Почесну Грамоту ректора БДПУ (див світлини).

 6

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)
Світлини Павла Тєлькі та з архіву кафедри

Пірнувши у чарівний світ шрифтів…

У художньому музеї ім. Бродського вчора,  22 травня, відкрилась виставка робіт видатних українських каліграфів та шрифтарів. Цей проект бердянського арт-простору пов'язаний саме з цим видом мистецтва. У рамках виставки можна познайомитись з роботами різних майстрів, відвідати лекції та майстер-класи. Були виставлені на огляд роботи Олексія Чекаля, Кирила Ткачова, Андрія Костянтинова, Євгена Садка, Андрія Шевченка та інших.

4 6

Студенти та викладачі нашого університету приєднались до цього дійства. Ми мали можливість познайомитись із новими тенденціями, напрямами та віянням. Андрій Шевченко – переможець конкурсу «Український шрифт» 2011 року, учасник багатьох професійних конкурсів, людина, яка відкрила школу сучасної каліграфії – провів майстер-клас для усіх бажаючих. Ми мали можливість  пірнути у світ чарівних шрифтів, спробувати вимальовувати їх таким способом, як це робили багато років тому, чорнилами та звичайним, нашим, азовським очеретом. Це був чудовий досвід, ще одна ланка на шляху саморозвитку.

2

3

На найближчі три дні ця платформа стане територією експериментів, дискусій про мистецтво каліграфії та шрифтів, навчальних програм, перспективних проектів. Отож, не гайте часу, та вирушайте у казкову мандрівку «Букви та Хвилі».

Наталія Ніштук,
студентка І курсу факультету фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти
Світлини автора