Посвята в журналісти

8 вересня у всьому свiтi вiдзначається Мiжнародний день солiдарностi журналiстiв, який було проголошено в 1958 році за рішенням IV конгресу Міжнародної організації журналістів. Саме в цей день у 1943 році в Берліні був страчений нацистами заарештований гестапо у квітні 1942 року чехословацький журналіст, літературний і театральний критик, публіцист Юліус Фучик. Навіть у катівнях Юліус не залишив професію і встиг написати книгу «Репортаж з петлею на шиї», за яку був посмертно в 1950 році удостоєний Міжнародної премії Миру.

Студенти та викладачі БДПУ вшанували пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок. У цей день у стінах університету також вiдбулася традиційна посвята в журналiсти першокурсникiв факультету фiлологii та соцiальних комунiкацiй. А ще сьогодні шеф-редактор видання «КиевВласть» Iгор Дармостук зустрівся із студентами-журналістами, розповівши про ази творчої журналістської професії.

DSC_0279 DSC_0321

DSC_0331 DSC_0338

 DSC_0355

Олександра Полякова,
студентка 2 курсу ФФСК
Світлини з архіву кафедри

 

У серці – назавжди

28 квітня минулого року в нашому університеті, вшановуючи  пам'ять про відомого вченого, педагога, керівника і просто Людини з великої літери – Юрія Марковича Лизогуба – колишнього ректора нашого вишу, було відкрито аудиторію № 145 головного корпусу, яка носить його ім’я, встановили меморіальну дошку. 

Сьогодні, 8 вересня, у приміщенні цієї аудиторії відбулося урочисте покладання квітів до меморіальної дошки.  Минуло 10 років як ми втратили нашого ректора, професора, доктора історичних наук, заслуженого працівника РСР та майстра спорту. Вдвох із Геннадієм Миколайовичем Шилкіним (заслужений тренер України) у свій час створили баскетбольну команду "Чайка", сьогодні відому всьому світові.

Багато колег і студентів прийшли вшанувати пам'ять про Юрія Марковича. Вони разом згадували молоді роки та цікаві епізоди з особистого життя професора Лизогуба. За роки його роботи ректором у БДПІ надрукували першу книгу про інститут. За словами першого проректора БДПУ, професора Ольги Гуренко:" Він міг не тільки слухати, а й чути"…

Можна ще довго говорити про його  досягнення у житті тому, що Юрій Маркович – людина, яка залишиться у серці колег та близьких назавжди. Вічна пам'ять!

_DSC4816 _DSC4819

_DSC4822 _DSC4814

Дар`я Демченко,
студентка-журналістка БДПУ

Світлини Дмитра Бакарджиєва

(Студклуб)   

«Display-кросинг» у БДПУ

Бібліотекарі університету в черговий раз підтвердили свій статус креативного, спаяного колективу. За два дня вони підготували та організували прекрасну виставку – подорож «Мрій! Читай! Мандруй!», в рамках проекту «Display-кросинг», організованого Молодіжною секцією Української Бібліотечної Асоціації.

Виставка вийшла гарною та яскравою, хоча це була лише невелика частина багатих бібліотечних ресурсів щодо міжнародного туризму. Багато студентів та викладачів зупинялись, проходячи повз книжкові стенди та оформлені сувенірами та проспектами полиці.

Бібліотекарі запрошують вас ознайомитись з деякими світлинами з цієї виставки, помилуватись її експонатами. Можливо когось ця виставка спонукає до подорожі туристичними маршрутами по рідному краю, або приверне увагу до чудової книгу про подорожування.

Фото 1

 

Навіть якщо зараз ви не можете дозволити собі реальної подорожі, її можна почати з гарної книги, яка занурить вас у карколомні пригоди поряд з героями казок.

Фото 2

 

Тема подорожі об'єднує усіх без виключення. І напевно не знайдеться у світі людини, яка хоч би раз не побувала в подорожі навіть недалеко від будинку.

Острів Хортиця, Кам’яні могили, та й сам Бердянськ, який в цьому році став одним із призерів Семи див України – все це маленька частка історичних пам’яток Запорізького краю, прабатьківщини запорізького козацтва. Багато хто приїжджає сюди здалеку щоб відчути цей особливий козацький дух, доторкнутись до тієї історії, повз яку ми проходимо щодня.

Фото 3 Фото 4

 

Чи знаєте ви, що Пушкін багато подорожував, а Гоголь об'їздив Європу та  вчинив паломництво в Палестину? Що Іван Франко був неперевершеним організатором багатьох науково-пізнавальних подорожей та експедицій? Ми думаємо, що і вони також привозили з цих поїздок якісь дрібні сувеніри, та ділились своїми спогадами з друзями. Зовсім так, як зараз ділимось з вами ми.

Фото 5 Фото 6

 

Колись з масовим поширенням телевізорів, пророкували зникнення книг, театрів та радіостанцій. Відтоді пройшло вже сімдесят років, а радіо, театри і книги не менш затребувані, ніж раніше. МРІЙТЕ, ЧИТАЙТЕ, МАНДРУЙТЕ і світ підкориться вам!

Фото 7

І наостанок: колектив бібліотекарів запрошує студентів та викладачів  проголосувати у Фейсбуці за цю виставку – подорож «Мрій! Читай! Мандруй!» в групі «Display-кросинг» Молодіжної секції УБА. Голосування ще триває. Підтримаємо  своїх!

 

Тетяна Шилова, Галина Потапенко (світлини),
біблітекарі