Стандарти журналістики в еру діджиталізації і Web 2.0

Німецький журналіст видань «Süddeutsche Zeitung», «Frankfurter Allgemeine Zeitung», «Der Standard» Інго Петц сьогодні 28 вересня в 5Б корпусі БДПУ провів лекцію присвячену стандартам журналістики. 

Питання норм і принципів журналістської діяльності, які піднімалися в аудиторії особливо актуальні для українців сьогодні в час інформаційних війн і пропаганди. Інго Петц наголосив на тому, що неприпустимо бути заангажованим, висвітлювати інформацію однобоко під певним кутом. Він поділився секретами професійної діяльності, а також розповів про особливості журналістської праці в Німеччині.

Також старший експерт з питань комунікацій Програми залучення фахівців Проекту ЄС «Підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Іван Гайванович запропонував студентам взяти участь в конкурсі для журналістів на найкраще роз'яснення положень і висвітлення результатів впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (деталі участі та реєстрації на світлинах з заходу).

6P2A0777 6P2A0788

6P2A0797 6P2A0799

6P2A0810

6P2A0818 6P2A0823

DSC_0003 DSC_0006

 

Кафедра соціальних комунікацій ФФСК

Світлини доцента Романа Костромицького

 

 

Свято в коледжі

Незабаром урочисто відзначатимемо День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками учнів, студентів та педагогів, викладачів…

Розпочали відзначати його сьогодні у  Бердянському економіко-гуманітарному коледжі.

В актовій залі зібрався весь педагогічний колектив, для якого учні та студенти  підготували чудові концертні номери і щирі привітання.

Проте найголовніший подарунок у цей день – це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої, але так потрібної вчительської праці (див. світлини).

20170928_132307 20170928_125916 

Галина Іванченко,
заступник директора з виховної роботи
Світлини з архіву коледжу 

Комплексно-різнобічно про феномен комічності

   Сьогодні, 28 вересня, в конференц-залі БДПУ розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «ВІД СМІШНОГО ДО ВЕЛИКОГО:

ФЕНОМЕН КОМІЧНОГО В ЛІТЕРАТУРІ ТА КУЛЬТУРІ», яку проводить факультет філології та соціальних комунікацій, присвячена 190-річчю Бердянська та 85-річчю університету. З ініціативою провести науковий захід виступили: кафедра української літератури та компаративістики, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, кафедра соціальних комунікацій БДПУ. Співорганізаторами конференції стали: Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Національної академії наук України, Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Білорусь).

На конференції працюватимуть сім секцій, присвячені народній сміховій культурі, теорії комічного та його жанровій парадигмі, відтінкам комічного в літературі й культурі (гумору, сатирі, іронії), пародіям, гротеску, бурлеску і травестіям, а також гендерним, національним та політичним аспектам комічного. Окремо працюватимуть секції мовознавців і методистів, які розглядатимуть комічні жанри й тексти в лінгвостилістичному аспекті та проблему їх вивчення у загальноосвітній і вищій школі. Конференція має міждисциплінарний характер, феномен комічного буде висвітлено різнобічно й комплексно – з погляду філології, медіастудій, філософії, психології, культурології, риторики й педагогіки. Бібліотека БДПУ підготувала виставку гумористичних та сатиричних творів української та зарубіжної літератури в конференц-залі університету.

Заявки на участь у конференції подали 182 учених, які представляють практично всі регіони України: міста Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Слов’янськ, Тернопіль, Ніжин, Житомир, Херсон, а також переміщені університети Донецька й Луганська. Частина учасників презентували доповіді в дистанційному форматі. До початку конференції опубліковано збірник її матеріалів.

У конференції беруть участь відомі вчені – професори Іван Штейнер (Гомель, Білорусь), Євген Нікольський (Варшава, Польща), Ніна Ільїнська (Херсон), Олександр Борзенко, Любов Хавкіна (Харків), Роман Козлов, Тетяна Вірченко (Київ).

Сьогодні ж о 15.50, в аудиторії 145 головного корпусу БДПУ, в рамках конференції відбудеться зустріч із популярним українським письменником Владиславом Івченком (Суми) і презентація його нових романів – циклу ретродетективів про найкращого сищика імперії Івана Карповича Підіпригору та анімалістичного детективу «Детективна агенція «Буря і натиск» (видавництво «Темпора», Київ).

Завтра, 29 вересня, о 10.00, в аудиторії 5б202 корпусу №5 БДПУ, учасники конференції та студенти зустрінуться з відомою українською вченою й популяризаторкою літератури 1920-х років Яриною Цимбал (очільниця експертного відділу новоствореного Інституту книги) Яриною Цимбал та редактором серії антологій «Наші 20-ті» видавництва «Темпора» Олександром Стукалом. Відбудеться традиційна презентація новинок наукової та навчальної літератури.

Конференцію завершить великий святковий концерт до ювілею університету в Міському палаці культури імені Тараса Шевченка (14.00), куди запрошені всі учасники.

_DSC5646 _DSC5651

_DSC5652 _DSC5653

_DSC5655 _DSC5656

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами професора Софії Філоненко)

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

Підтримуємо захисників Вітчизни!

На початку вересня студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв активно відгукнулися на акцію "Ліки замість квітів" у межах якої зібрано медикаменти для бійців із зони АТО. Загальними зусиллями вдалось підготувати кошики, в яких містяться ліки для надання першої медичної допомоги, профілактики сезонних захворювань тощо.

Хотілося б висловити подяку усім, хто долучився до цієї благодійної акції. Сподіваємося, що участь небайдужих студентів допоможе підтримати бойовий дух та здоров’я наших бійців на передовій.

гнгнгнгн

 

Олександр Новічков,
студент 1 курсу ФППОМ