Згадали визволителів, привітали місто, побажали миру…

 Сьогодні, 15 вересня, об 11 годині на подвір’ї І-А корпусу БДПУ пройшов  мітинг із нагоди річниці з Дня визволення Бердянська від нацистських окупантів та  190-літнього ювілею рідного Бердянська.

_DSC5044 _DSC5063 _DSC5056

   Зі словами-привітаннями до учасників мітингу звернулися: в. о. ректора БДПУ, професор Ольга Гуренко, заступник міського голови Ірина Плющій,  голова міської організації інвалідів війни та Збройних Сил України, полковник Микола Філімонов,  доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, голова студентського самоврядування університету, студент гуманітарно-економічного факультету Дмитро Кіосов, які згадували загиблих викладачів та студентів, всіх співвітчизників, які віддали свої життя у роки Другої світової війни, побажали новому поколінню триматися разом та активно долучатися до перемоги над нинішнім ворогом…

   Учасника мітингу вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника викладачам та студентам, загиблим у роки війни.

_DSC5137 _DSC5051

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)  

…І стали лідерами у змаганнях

Учора, 14 вересня, відділ сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради проводив історико-топографічний турнір із міського орієнтування серед молоді міста. Захід присвячений 190 річниці Бердянська.

Студенти гуманітарно-економічного факультету БДПУ стали активними учасниками турніру. Чотири команди студентів – креативних, веселих, знаючих та люблячих історію рідного міста, успішно виконали всі завдання і стали лідерами змагань. Найкращою в усіх номінаціях визнано  команду «Джура», студентів ІІІ курсу спеціальності «Історія». До речі, в турнірі брали участь не тільки історики, а й юристи, менеджери. Вітаємо переможців та бажаємо всім студентам подальших перемог!

DIPLOMA PHOTO TOURNAMENT

Ірина Нагай,
заступник декана ГЕФ

Світлини з архіву факультету

Удосконалюючи систему підготовки фахівців-педагогів

Із 13 по 15 вересня ц. р. на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти пройшла традиційна VІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”, присвячена 190-річчю м. Бердянська та 85-річчю Бердянського державного педагогічного університету.

У роботі конференції взяли участь представники університетів і наукових установ України, Словаччини (Вища школа економіки та державного управління в Братиславі), Польщі (Вища школа управління та адміністрації в Ополе, Вища технічна школа в Катовіцах), Мексики (Заслужений автономний університет Пуебла). Надано 223 доповіді, тези яких увійшли до збірника матеріалів конференції.

Зі вступними словами до учасників конференції звернулися ректор БДПУ, професор Ігор Богданов та перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко.

У день відкриття учасники заслухали 6 доповідей, зокрема: “Фундаментальна наука в університетах: час рухатись уперед” доктора фізико-математичних наук, академіка Національної академії педагогічних наук України, члена президії Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри загальної та прикладної фізики Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, професора Миколи Шута; “Універсальний комплексний метод навчання комп’ютерних дисциплін” доктора педагогічних наук, професора  проректора з наукової роботи Української інженерно-педагогічної академії Миколи Лазарєва;  “Особливості проведення експериментальних досліджень майбутніми інженерами-педагогами” доктора педагогічних наук, професора заслуженого діяча освіти, завідувача кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ Віталія Хоменка; “Застосування embedded systems у професійній підготовці фахівців вищого навчального закладу” доктора, професора заслуженого автономного університету Пуебла (Мексика) Хосе Італо Кортеса та ін.

_DSC0083 _DSC0135

_DSC0191 _DSC0217 _DSC0255

Наступного дня відбувалася робота секцій «Теоретичні засади реалізації компетентнісного підходу в професійній освіті. Інноваційні підходи до викладання фізико-математичних дисциплін. Філософський, історичний та світоглядний аспекти навчання фізико-математичних дисциплін» та «Методичні аспекти формування фахової компетентності та розвитку творчих здібностей майбутніх учителів у процесі професійної підготовки. Інноваційні підходи до викладання технологічних дисциплін. Інформаційно-комунікаційні технології у професійній підготовці фахівців».

_DSC0464

_DSC0011 _DSC0286

_DSC0396    _DSC0435   _DSC0443 

_DSC0392 _DSC0457

gfdhghgfh

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)

Як підвищити прозорість міст

11-12 вересня ц.р. студентка спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова відвідала у м. Запоріжжя семінар «Як підвищити прозорість міст». Захід відбувся в межах проекту «Розбудова прозорості в містах України», який втілюється за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

В червні 2017 року ТІ Україна спільно з Інститутом Політичної Освіти презентували рейтинг прозорості 100 міст, який можна подивитися за ссилкою transparentcities.in.ua. Були виміряні 13 сфер відповідальності міської влади, а саме – інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту. Лише шість міст перетнули позначку в 50 балів.

На проведеному семінарі експерти ТІ Україна, фахівці, зокрема й іноземні, поділилися досвідом, висвітлили такі питання, як: прозора кадрова політика та подолання конфлікту інтересів; вплив нового антикорупційного законодавства на роботу службовців; шляхи досягнення прозорості в сфері соціальних послуг та житлової політики; механізми забезпечення ефективної роботи комунальних підприємств, в контексті прозорості та зрозумілості для громади; гендерна нерівність, бюджет участі. Також були представлені найкращі практики в бюджетному процесі, особливо словацький досвід роботи з корупцією в муніципалітетах.

JxqfIprzYJ0 Qi0SzsTVTiQ yh2i6osd54A

 

Наталя Рибнікова,
студентка 203 групи
спеціальності «Соціальна робота»
факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 

Їхня перша перемога

По-своєму відсвяткували День фізкультури і спорту України першокурсники ФППОМ напряму підготовки «Початкова освіта», взявши участь у щорічних спортивних змаганнях, що проводяться серед студентів нашого університету.

Цікаві естафети дозволили не тільки згуртувати вчорашніх школярів, а й виявити їхні спортивні задатки, створити на спортивному майданчику атмосферу дружби та взаємодовіри. За результатами загального рейтингу факультетська команда посіла почесне ІІ місце.

Тож побажаємо переможцям міцного здоров’я, успіхів у навчанні і спорті, творчого натхнення.

1

2   3   4

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри початкової освіти)

Світлини з архіву кафедри