Майбутні соціальні підприємці

Успішний викладач ніколи не перестає вчитись сам, головне у цьому процесі – це знайти вчителя. Для викладачів Бердянського державного педагогічного університету (Катерини Петровської, Тетяни Несторенко, Павло Буянова та Марини Кідалової) такими вчителями на п’ять днів (з 22 по 26 вересня 2017р.) стали висококваліфіковані тренери навчального курсу «Соціальне підприємництво» – Артем Корнецький та Євген Ісхаков.

Навчальний курс було реалізовано в рамках проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ». Проект фінансується Європейським Союзом, впроваджується виконавчим комітетом Бердянської міської ради та буворганізований Запорізькою обласною громадською організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» (керівник – Ірина Куратченко).

Під час навчання учасники мали змогу дізнатися про сутність соціального підприємництва та отримати практичні інструменти щодо створення проектів, які направлені на використання соціальних можливостей та вирішення соціальних проблем.

Наприкінці навчання майбутні соціальні підприємці представили свої напрацювання, а саме п’ять унікальних проектів на розгляд представникам інвестиційного, підприємницького та комунального управління виконавчого комітету Бердянської міської ради.

Створюючи власні проекти соціальних підприємств учасники курсу отримали унікальну можливість здобути важливий практичний досвід та перевірити теоретичні уявлення про соціальне підприємство.

 20170926_172304 20170926_172205

21768389_1562885000438225_7013989091353002804_n      20170926_172008       20170926_170024

Катерина Петровська,
завідувач кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти,
к.пед.н, доцент
Світлини автора

 

Світ професій – мій успіх і вибір!

Саме під такою назвою 25 вересня пройшов профорієнтаційний квест, організований кафедрою психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Така форма профорієнтаційної роботи почала застосовуватися нещодавно, проте вже має успіх серед її учасників та студентів спеціальності «Психологія», які виступають в ролі волонтерів.

Цьогорічний квест був присвячений святкуванню 85-річчя університету та мав на меті ознайомити його учасників – учнів гуртка «Дебати» зі спеціальностями та професіями, які можна отримати в нашому університеті.

Так, три команди старшокласників (загалом 31 учень) вправно виконували завдання різної тематики та спрямованості, переходячи від однієї бази до іншої, за що отримували елементи фінальної таємниці, яку можна було розгадати лише доклавши спільних зусиль. Проходження квесту стало настільки захоплюючим, що гуртківці майже одночасно прибули до фінішу, де на них чекало останнє завдання – збирання пазлу із зображенням логотипу Бердянського державного педагогічного університету.

І з цією справою кмітливі та ерудовані команди впоралися миттєво, за що були нагороджені дипломами учасників квесту та смачними призами від голови профкому БДПУ, депутата міської ради Лоли Віталія Григоровича.

Кафедра психології висловлює подяку директору ЦДЮТ ім. Є.М. Руднєвої Балабану О.К., керівнику гуртка «Дебати» Масютіній М.Е., доценту кафедри психології Фроловій О.В. та студентам 4 курсу напряму підготовки 6.030103 Практична психологія за співпрацю та допомогу в організації та проведенні квесту.

 SAM_8171

SAM_8177      SAM_8181      SAM_8137

SAM_8196

SAM_8199      SAM_8212      SAM_8222

SAM_8234      SAM_8256      SAM_8271

SAM_8275      SAM_8278     SAM_8279

 

Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв
Бердянського державного педагогічного університету

 

Фото
Анни Якушевої,
студентки 1 курсу спеціальності 053 Психологія
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету

 

Вшановуючи пам`ять учасників Української революції 1917-1921 років на Бердянщині

Сьогодні, 26 вересня,  у конференц-залі БДПУ Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна науково-редакційна група Всеукраїнського науково-просвітницького проекту «Місця пам’яті Української революції» спільно із Науково-дослідним Інститутом історичної урбаністики, ГО «Урбаністичні ініціативи» і кафедрою історії та філософії БДПУ провели організаційно-методичну нараду.

У її роботі взяли участь: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Зубченко, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, краєзнавець, історик, український дослідник історії махновщини Володимир Чоп, начальник прес-служби міської ради і виконкому Ірина Єгорова, директор Централізованої бібліотечної системи Галина Гусак, головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО Ігор Зубрицький, голова міської ГО “Новоспасівський козачий курінь імені Нестора Махна, учасник АТО Валерій Кутовий, представник державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Тимур Книш, директори краєзнавчих музеїв м. Бердянська Людмила Ноздріна і села Осипенко Олег Будяк, голова міського осередку тов. “Просвіта” Володимир Пилипенко, представники міського відділу культури, громадськості, викладачі та студенти-історики БДПУ.

У рамках наради була презентована книга «Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорозькому краї: Азовська операція Нестора Махна», яку презентували її автори – Володимир Чоп (Запоріжжя) та Ігор Лиман (професор БДПУ, Бердянськ).

Із книгою можна ознайомитись тут: http://ri-urbanhistory.org.ua/images/Azovska_operatsIya_Nestora_Mahna.pdf

_DSC5578 _DSC5580

_DSC5599 _DSC5609

_DSC5614 _DSC5618

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами НДІ історичної урбаністики
та І. Зубрицького)