Назад – у 20-ті

Сьогодні, 29 вересня, в 5б корпусі (ауд. 202) відбулась презентація антологій "Наші 20-ті"  видавництва "Темпора", яку відкрили упорядниця Ярина Цимбал та головний редактор Олександр Стукало, зазначивши, що головний меседж полягає у тому, аби привернути увагу суспільства до письменників того часу.

Ідея серії виникла спонтанно, адже певний час видавали детективи, пізніше засновниця видавництва запитала: "Найпопулярніша література ­­– це література 20-тих?". Однозначної відповіді надати не могли, адже невідомо як публіка сприйме письменників тих часів. Перша книга серії "Наші 20-ті" вийша у січні 2016 року. Ярина Цимбал зазначила, що «перша антологія дуже ризикована, бо не знали, як публіка сприйме чисто українські реалії". Згодом відбувся круглий стіл щодо видання детективів 20-х років, саме їх публікацію запропонувала Юлія Володимирівна.

Автори, які включені до антологій, з різними долями. Більшість із них потрапили під репресії  й після 20-х не видавалися. Одними із найпопулярніших творів можна вважати твори Олеся Донченка, адже саме його твори розійшлися тиражем у 5000 примірників й перевидавали двічі.  Важливою стала й жіноча проза. Ярина Цимбал зазначила,  що плануть видати й жіночі антології, аби розповісти суспільству про тогочасну жіночу долю. У видавництві є журнал "Моя кар'єра", у якому розповідається про долю жінок, що зробили творчу кар'єру, це – видатні художниці, письменниці та актриси.

Дедалі частіше популярними у 20-х роках стають репортажі. У видаництві навіть є премія, присвячена цьому напряму. Книга "Шляхи під сонцем" Олександра Марьянова розповідає про подорож автора до Ірану, у ній вміщено чимало репортажів із місць, де побував автор. Олександр Стукало зазанчив, що після роботи над книгою, Марьянов став найулюбленішим автором, бо не кожному вдавалося видати книгу в 19 років.

На завершення презентації усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з представниками видавництва та придбати антології автографами та сувенірами.

DSC_1019

DSC_1032 DSC_1034

 Кристина Точка,
студентка БДПУ

                                                                                Світлини Владислава Кушнеренка

 

 

 

Масштабне святкування ювілею

Сьогодні, 29 вересня, в міському Палаці культури ім. Т. Г. Шевченка ми урочисто відзначали свій 85-річний ювілей! У головній концертній залі міста єдиною університетською родиною зібралися студенти, викладачі, випускники БДПУ різних років, численні гості, містяни. Учасників свята зі сцени вітали: ректор БДПУ, професор Ігор Богданов, ректори університетів Запорізької області, представники Національної академії педагогічних наук України, заступник губернатора Запорізької області Едуард Гугнін, народні депутати України Олександр Пономарьов та Сергій Валентиров, голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь, голова Ради ректорів, депутат обласної ради, професор Сергій Бєліков. Із привітанням та побажанням всьому професорсько-викладацькому колективу нових успіхів у благородній справі виховання молодого покоління, а вишу – подальшого процвітання виступив професор Заслуженого Автономного Університету Пуебла (Мексика) Хосе Італо Кортез, наголосивши, що Уряди Мексики і України протягом багатьох років віддають пріоритет зміцненню міжнародних зв'язків в галузі освіти, що створює міцну основу для розвитку співробітництва між Бердянським державним педагогічним університетом та Заслуженим Автономним Університетом Пуебла.

За плідну наукову і педагогічну діяльність та з нагоди ювілею університету Олександр Пономарьов вручив науковцям університету почесні нагороди від Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України: грамоти та пам'ятні нагрудні знаки Верховної ради України отримали ректор університету Ігор Богданов і кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Улюкаєва; Почесними грамотами та нагрудними знаками від Кабінету Міністрів України були нагороджені перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко і доктор філологічних наук Ольга Харлан. За активну трудову діяльність, особистий внесок у освітню сферу Бердянська та Запорізької області, а також досягнення в науковій сфері викладачі, доценти і доктори наук БДПУ були відзначені міністерськими грамотами і дипломами академії педагогічних наук, а також медалями відмінників освіти.

Святкові вітання та церемонії нагородження прикрашалися масштабним концертом, який підготували творчі колективи університету та вихованці Центру дитячо-юнацької творчості. Святкова концертна програма яскраво віддзеркалювала історію університету – із з дня його створення по сьогодні. А виступи супроводжувалися документальним фільмом, створеним з допомогою архівних світлин студентів і викладачів БДПУ.

_DSC6025 _DSC6037

_DSC6072 _DSC6142

_DSC6080  _DSC6168

_DSC6255 _DSC6276

_DSC6282 фото мексиканця

_DSC6387 _DSC6403

_DSC6458 _DSC6592

_DSC6630 _DSC6645

_DSC6715 _DSC6753

_DSC6781

_DSC6793 _DSC6824

_DSC6833 _DSC6840

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

Ювілейна зустріч ветеранів

Сьогодні, 29 вересня, із нагоди святкування 85-літнього ювілею БДПУ, напередодні Дня працівників освіти традиційно ректорат разом із профспілковим комітетом (голова – депутат Бердянської міської ради, доцент Віталій Лола) в конференц-залі організували традиційну теплу зустріч колишніх викладачів та працівників університету, тих, хто в різні роки пішов на заслужений відпочинок…
Учасників зустрічі щиро вітали ректор БДПУ, професор Ігор Богданов та голова профкому Віталій Лола, дякуючи кожному за багатолітню віддану працю на благо рідного університету, Бердянська, України…

_DSC5785 _DSC5786

_DSC5790 _DSC5798

_DSC5806 _DSC5811

 

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва

(Студклуб)
   

Відзначення кращих у навчанні та творчості

Сьогодні, 29 вересня, в найголовніший день нашого спільного святкування – 85-літнього ювілею рідного університету в конференц-залі БДПУ зібралися студенти та викладачі усіх шести факультетів, щоби стати свідками відзначення досягнень найуспішніших у навчанні, найактивніших у бурхливому студентському житті, найталановитіших у творчості, які здобули право стати новими  стипендіатами американського Фонду ім. Катерини Ковшевич та тих, які стали переможцями творчого конкурсу, оголошеного Фондом ім. К. Ковшевич та редакцією нашої газети «Університетське Слово» «Я – УКРАЇНКА!», «Я – УКРАЇНЕЦЬ!». Запрошених більше двох десятків студентів для відзначення вітала проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат філологічних наук, доцент Вікторія Ліпич, бажаючи кожному із них й надалі високо тримати планку успішності та активності…  

Ведуча урочистя доцент кафедри музичного виховання Анетта Омельченко згодом запросила до слова редактора газети «Університетське Слово», регіонального директора американського Фонду імені Катерини Ковшевич Степана Гериліва.

С. Герилів: «Американка українського походження п. Христина Ковшевич- Дурбак ще наприкінці минулого століття заснувала в Америці Фонд імені своєї матері – Катерини Ковшевич і впродовж майже двох десятиліть допомагає успішній та обдарованій українській студентській молоді оплачувати за навчання в багатьох вишах України. Студенти й нашого університету вже сьомий рік мають змогу ставати стипендіатами цього Фонду.   За останні шість років Сертифікати на право оплати за навчання отримали більш ніж 150 студентів БДПУ! Головні критерії для отримання стипендії – не тільки успішне навчання, а й активна українська життєва позиція як у студентському, так і в громадському житті.

23 червня 2014 р. Вчена рада БДПУ на своєму черговому засіданні одностайно проголосувала за присвоєння звання "Почесний професор університету" Філіпе Пересу Родрігесу (Мексика) та д-ру Христині Ковшевич-Дурбак (США), які зробили вагомий внесок у розгортання міжнародних зв’язків БДПУ!».

Ось і сьогодні наші найактивніші та найталановитіші студент отримують Сертифікати Стипендіатів Фонду ім. К. Ковшевич!».     Відрадно, що саме завдяки Фонду десятки студентів нашого університету, успішно закінчили навчання й сьогодні наполегливо трудяться у різних сферах, це – Вікторія Лутчак, Уляна Єгорова, Максим Саєнко, Микола Антощак, Дмитро Гуленок, Віталій Мороз та десятки інших. Серед присутніх був один із них, хто неодноразово отримував оплату за навчання із Фонду. Це – Юрій Білай – випускник БДПУ, нині – аспірант університету, викладач правознавства Бердянського центру професійно-технічної освіти, який висловив слова щирої вдячності засновникам та розпорядникам Фонду за все, що допомогли йому впевнено завершувати навчання в рідному БДПУ…

Засновниця Фонду пані Христина Ковшевич-Дурбак навесні цього року виступила з ініціативою провести серед студентства Києва, Львова, Кременчуга та, звичайно, Бердянська творчий конкурс «Я – УКРАЇНКА!», «Я – УКРАЇНЕЦЬ!». І сьогодні відбулося підбиття підсумків конкурсу, проведеного редакцією газети БДПУ «Університетське Слово».  Із 39-и робіт, надісланих на конкурс,  сьогодні автори найкращих отримали Дипломи першого, другого, третього ступенів, заохочувальні та винагороди від Фонду (див. світлини).

_DSC5684 _DSC5685

_DSC5691 _DSC5692

_DSC5695 _DSC5700

_DSC5715 _DSC5723

_DSC5726 _DSC5733

_DSC5745 _DSC5753

_DSC5765 _DSC5772

«Університетське Слово»
Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)

   

Коли книги народжуються в задоволенні…

  Учора, 28 вересня, студенти та викладачі БДПУ, учні місцевих шкіл мали можливість насолодитися приємними моментами із зустрічі з  сучасним українським письменником Владиславом Івченком, який презентував свою серію  історичних детективів «Найкращий сищик імперії» та анімалістичний детектив «Детективне агентство «Буря і Натиск» (див. світлини).

DSC_0985 DSC_0987

У ході зустрічі письменник та його колега Олександр Ступало – редактор серії антологій «Наші 20-ті» видавництва «Темпора» розповіли про сюжетні лінії творів, що їх об’єднує та про те, як народжувалися книги… Під час невимушеної бесіди студенти жваво ставили запитання щодо головних героїв книг та про особливості роботи письменника. Письменник, зокрема, розповідав: «Мені  дуже подобаються усі мої книги. По-перше, мені важко самого себе врізати і переробляти, бо мені здається що усе так класно. По-друге, люди питають: «Що б ви радили прочитати?», а я кажу, що для мене важливо, щоб я отримав задоволення, коли пишу. Всі ці книжки – це, як діти, що народженні в коханні. Я їх всіх люблю, і вони всі класні. Я, як батько, розумію, що саме твоя дитина – найрозумніша, найгарніша… А для людей сторонніх вона –  проста одна із дітей, і вони бачать якісь недоліки. А для мене, на жаль, їх майже немає»…

Бажаючі мали можливість на завершення зустрічі отримати автографи автора (див. світлини).  

DSC_0955 DSC_0958

DSC_0991 DSC_0995

 

Олександра Полякова,
Ярослав Омельченко,
Ангеліна Кружкова (світлини),
студенти БДПУ