Із вірою у власні сили

 Учора, 20 вересня, на факультеті фізичного виховання з ініціативи кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології відбувся брейн-ринг “За здоровий спосіб життя”.

Девізом розважально-інтелектуальної гри були слова видатного фізіолога Івана Павлова “Людина – найвищий продукт земної природи , але для того, щоб отримати насолоду від скарбів природи, людина має бути здоровою сильною, розумною”.

На початку брейн-рингу гравці представили назву та девіз команд. Найоригінальнішою визнана назва команди 43 групи – «Ішиас». Потім відбувся конкурс плакатів, буклетів та пам’яток про здоровий спосіб життя. Журі відзначили значущість  та змістовність представлених робіт. Між раундами своє бачення про здоровий спосіб життя в ігровій формі представили студенти-першокурсник  – Станіслав Бушко, Кирило Із’янов, Денис Лобода, Катерина Кравець та Руслана.

DSC_0185 - копия DSC_0230

DSC_0237 DSC_0245

Переможцями  інтелектуальної гри стала команда 23 групи (спеціальність: Фізична реабілітація) – “Ескулапи”: Глущенко Ольга (капітан команди), Богачова Христина, Васильчук Марина, Драганова Наталія та Синьоок Аліна.

Друге місце виборола команда 33 групи (напрям підготовки: Здоров’я людини) – “Котятки” Учасниками команди були такі студенти: Соловйов Олександр (капітан команди), Науменко Іван,  Мавроді Валентина, Слепцова Олеся та Устименко Наталія.

Команда 43 групи (напрям підготовки: Здоров’я людини) –«Ішиас» посіла третє місце. Учасниками команд були такі студенти: Переклицький Дмитро (капітан команди), Тонєва Оксана, Міндолін Радіон та Мітяєва Анастасія.

Команди були нагороджені подяками декана факультету фізичного виховання, професора, Сергія Кушнірюка   та солодкими призами від профкому БДПУ (голова – депутат міської ради Віталій Лола)

А найголовніше –  всі учасники отримали позитивні емоції, зуміли перебороти власні страхи в деяких конкурсах, кожний учасник повірив у свої сили.

 

Ольга Глущенко,
студентка 23 групи ФФВ.

Світлини з архіву кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології.

Запрошуємо на виставку!

З 13 вересня у другому корпусі БДПУ (202 ауд.) діє персональна виставка члена Національної спілки художників України, викладача декоративної дерев’яної скульптури Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну Івана Гупіка, який був учасником V1 Всеукраінської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях», що проходила на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти.

Творчий шлях Івана Гупіка – це формування майстерності власних мистецьких принципів, довгі роки кропіткої праці, пошуків і знахідок у декоративно-прикладному та образотворчому мистецтві.

На виставці представлені твори (дерев’яна скульптура, портрети, натюрморти, пейзажі), яким притаманна мажорна, оптимістична інтонація.

Запрошуємо всіх бажаючих!!!

1

 

Кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій

Презентація книги «Британський консул і промисловець Джон Грієвз»

  19 вересня 2017 р. в актовій залі ЦДЮТ м. Бердянськ відбулась презентація книги «Британський консул і промисловець Джон Грієвз» («British Consul and Industrialist John Edward Greaves»).

Книга присвячена дослідженню біографії одного з офіційних представників Великої Британії на Півдні України в імперський період, який заснував у Бердянську завод із виготовлення жниварок, що вважався найбільшим в Європі. На основі англо-, російсько-, німецько- та франкомовних джерел простежені не тільки життєвий шлях і діяльність самого Джона Едварда Грієвза (1845-1923), але і його родовід, історія керованого ним заводу.

Складовою книги є тексти рапортів і повідомлень Джона Едварда Грієвза до Лондона.

На презентацію були запрошені ті, хто справді зацікавлений більше дізнатись про минуле нашого міста: краєзнавці, журналісти, студенти-історики БДПУ, вчителі та учні місцевих шкіл.

Презентували цю двомовну книги її автори – Ігор Лиман, Вікторія Константінова та Євген Данченко.

Автори дякують тим, хто долучився до процесу підготовки книги, надихнувши його, надаючи консультації чи допомагаючи у пошуках та у оформленні видання: Тзеліні Харлафтіс і Анні Сидоренко (Корфу, Греція), Вікторії Перес (Пуебла, Мексика), Віктору Петкау (Дортмунд, Німеччина), Олені Петренко (Бохум, Німеччина), Оксані Гус (Ессен, Німеччина), Олександрі Криштапович (Дюссельдорф, Німеччина), Олександрі Ган (Дрезден, Німеччина), Естер Гантнер і Хайді Хайн-Кірхер (Марбург, Німеччина), Дорн Коггінс (Дорі, Велика Британія), Юлії Маліцькій (Стокгольм, Швеція), Оліверу Хочаделу (Барселона, Іспанія), Хамді Оздішу (Дюздже, Туреччина), Лілії Білоусовій і Сергію Березіну (Одеса), Ларисі Левченко, Людмилі Вовчук і Олександру Тригубу (Миколаїв), Валентині Шандрі (Київ), Наталії Венгер і Олександру Харлану (Дніпро), Володимиру Кулікову (Харків), Євгену Денисову, Віктору Михайличенку, Ларисі Бучній, Віктору Добросердову, Тамарі Добросердовій, Яні Лагуті, Арсенію Голику і Юлії Мусенко (Бердянськ).

Книгу «Британський консул і промисловець Джон Грієвз» можна прочитати на сайті Науково-дослідного інституту історичної урбаністики: http://ri-urbanhistory.org.ua/library/konstantinova-liman/John%20Greaves.pdf

IMG_3772 IMG_3796

IMG_3799

IMG_3815    IMG_3830    IMG_3801

(За матеріалами НДІ Історичної урбаністики)

Фотографії Катерини Казакевич