Ас германістики

З нагоди 60-річного ювілею доцента Богдана Валерія Володимировича

25 грудня 2017 року відзначає свій ювілейний день народження кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету – Богдан Валерій Володимирович.

«Вчителям вручено чудову посаду, вище за яку нічого не може бути під цим сонцем». Ці слова Яна Амоса Коменського якнайповніше символізують долю нашого ювіляра – фахівця-германіста, мудрої людини і гарного товариша та колеги.

Увесь плідний професійний шлях Валерія Володимировича пройшов під спільним знаменником – англійська мова. Саме мова Шекспіра і Діккенса стала предметом професійної діяльності та справжнім захопленням для нього.

У 1983 році Валерій Володимирович закінчив з відзнакою відділення романо-германської філології філологічного факультету Дніпропетровського державного університету. І з цього часу він невпинно і з натхненням викладає англійську мову своїм учням у ЗОШ № 11, 15 і 16 м. Бердянська і студентам вишів – АРІУ і БДПУ. Свої ж організаторські здібності Валерій Володимирович застосовував на посаді завідувача кафедри романо-германської філології (1996, 2012).

Крім власне викладацької діяльності, Валерій Володимирович з успіхом працює в науці. З під його пера вийшло багато наукових публікацій, статей, посібників та підручників, присвячених актуальним питанням сучасної германістики. Науковий інтерес до синтаксису англійської мови логічно втілився у кандидатську дисертацію «Синтактика, семантика, прагматика англомовних приєднувальних конструкцій і складних речень з підрядним зв’язком» (10.02.04 – германські мови), захист якої відбувся 2006 року в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

За вагомий внесок у розвиток вищої школи, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та багаторічну сумлінну працю В. В. Богдан нагороджений Грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2006) та Грамотою ректора Запорізького національного технічного університету (2008), Грамотою Бердянського державного педагогічного університету (2011), Грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2012). Ці нагороди засвідчують особливий внесок іменинника в удосконалення процесу навчання й виховання студентської молоді та підготовки висококваліфікованих фахівців-германістів.

Та неоціненну подяку Валерію Володимировичу висловлюють його учні та колеги за роки невтомної праці, чуйності, натхнення і любові до англійської мови.

Шановний Валерію Володимировичу!

Прийміть сердечні вітання з нагоди Вашого 60-річного ювілею! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна і наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, забезпечили повагу і любов серед колег та учнів.

Вітаючи Вас із Днем народження, хотілося б побажати родинного затишку, щастя, емоційного піднесення та  успіхів на науковій ниві! Ми вдячні Вам за відкритість, креативність, відданість своїй справі! Тож нехай Доля на довгі роки подарує Вам та Вашій родині щастя, достаток, оптимізм і життєдайну енергію!

Вельмишановний та яскравий,

Амбітний, чуйний кожен рік!

Ледь впертий, адже завжди правий,

Ефектний, справжній чоловік!

Респект Вам, щастя довгі роки,

Ігристих бісенят очей,

Й удачі ще в подальші кроки!

Вітаємо! Свято! Ювілей!

25625751_2004283283182469_796700972_o  25635189_2004283436515787_1127429480_o

25634977_2004282753182522_186208603_o

 

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання
факультету філології та соціальних комунікацій
Бердянського державного педагогічного університету

 

 

 

 

Щасливе місто

Ольвія– це найпрекрасніше місце на Землі. На мальовничому березі Дніпро-Бузького Лиману, на краю просторого степу, лежать, омиваючись вітрами і часом, руїни Ольвії Понтійської – античного міста-держави, яка в далекому минулому займало чільне місце на всіх географічних картах. Ольвія – це місце, яке приносить щастя.

Коли я приїхала в Ольвію, ця неймовірна краса зачарувала мене і я закохалася, поринула всвіт безмежного щастя та стародавньої історичної казки. Тут збуваються мрії, коли сюди приїжджаєш.

Неповторна атмосфера стародавнього поселення, його вулиць, що поперемінно овіваються то степовим, то морським вітром. Атмосферу будівель, що давали притулок філософам і виноробам. Святилищ, які пам'ятають дихання грецьких богів; площ, що бачили товари з усього світу; стін, що закривали шлях ворожим воїнам. Атмосферу поліса, що з'єднував Античність і Степ.

Відвідавши Щасливе місто (Ολβιο з давньогрецької  – щаслива), я дійсно стала відчувати любов до природи та зачароване і величне щастя на своїй душі.

Знаєте, як прекрасно побувати там, де відверто пахне історією: де ходили дорогами, які будували стародавні люди; коли береш в руки фрагменти посудин, які ліпили стародані майстри; дивишся на роботи античних скульпторів і просто знаходишся там. Як це велично!!!

Знати свою історію головне, але найголовніше побачити її власними очима.

 

Ольвия – первый день!!! 
Сегодня Ольвию копали, 
Копать не сложно было нам, 
Поляки тоже помогали, 
И было весело, немножко сложно, 
Но это временно все, все. 
Ну, ничего мы справимся, мы сможем! 
Ведь мы команда, дружные ребята, 
Все сделали так быстро. 
Пришли и вкусненько поели, 
Наш повар, просто чудо из небес, 
Дежурные, вы тоже молодцы! 
Ну что ж потом, мы снова на работу все ушли. 
Сработались оперативно, 
Всем помогли, мы дружно враз, 
Бердянцы и поляки просто класс! 
Командная работа на ура, 
Прошла сегодня клёво, круто! 
Керамики мы много накопали, 
Сложили в вёдра, отнесли, 
Там всё перебрали, 
Девчёнки, парни, все большие молодцы, 
Сегодня справились с задачей мы. 
Ну что ж, уже почти закончен день, 
И все так классно, скоро солнышко зайдёт, 
Все так прекрасно, лучше места не найдёшь. 
И чайки вьются над Лиманом, 
Какая красота тут все таки, 
Мне нравится, и не жалею я ничуть 
Что оказалась тут!!

1

2 3

Тетяна Смислова,
студентка ІІ курсу ГЕФ БДПУ