27 жовтня ц. р. студенти 303 групи спеціальності «соціальна педагогіка» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти провели інтерактивний захід для вихованців Центру дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої.
Цікаве заняття, метою якого було згуртування колективу та формування сприятливих взаємовідносин організоване і проведене у рамках професійно-орієнтованої безвідривної практики під керівництвом викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Сергія Улюкаєва та Наталії Захарової, тренерів Школи волонтерів.
Ініціативна група практикантів у складі Єлизавети Петренко, Анни Ніколенко, Юлії Солонської, Андрія Уса, Максима Шендлера та Богдана Монахова провела захід у формі тренінгу для створення невимушеної сприятливої атмосфери та взаємодії між учасниками та організаторами. Програмою заняття були передбачені цікаві та пізнавальні вправи для дітей, у ході виконання яких вони мали змогу зрозуміти своє місце та значення у колективі, віднайти специфічні особливості кожного: мрії, інтереси, бажання та риси, які єднають.
У свою чергу, студенти мали змогу на практиці застосувати свої навички та підвищити рівень обізнаності щодо особливостей соціально-педагогічної роботи у сфері позашкільної освіти. Такий досвід стане у нагоді для майбутньої фахової діяльності і становлення студентів як професіоналів своєї справи.
Катерина Дибко, Марія Отрич, Олена Сєрокващенко ,
студенти-магістранти
спеціальності «соціальна робота»
Враження студентів від заходу:
Єлизавета Петренко:
«Наш тренінг почався зі знайомства учасників. Метою вправи було представлення вихованців і організаторів заходу. Сутність полягала у тому, що діти по колу передавали пачку з серветками та кожен брав необхідну їх кількість: кожна серветка означала один цікавий факт зі свого життя. Представляти себе почали студенти, а потім діти. Після цього ми разом визначили правила групи,обираючи їх за допомогою голосування. Якщо учасники були згодні із запропонованим правилом, то підіймали руки і навпаки».
Андрій Ус:
«Наступна вправа мала назву «Асоціації», метою якої було пояснення кожним учасником групи своє поняття «команда». Після промови певної фрази, наприклад, «якщо команда це колір – то …» діти почергово проговорювали своє слово, що першим прийшло на думку. Підсумовуючи, визначили спільне та відповіли на питання: «Які труднощі виникли під час виконання вправа?», «Чи сподобалася вправа?».
Максим Шендлер:
«У виконанні вправи «Австралійський дощ» мені асистував Богдан Монахов. Ця вправа виконувала функцію енергізатора та дала змогу зняти емоційне напруження та втому після напруженої, але цікавої роботи. Діти були активними та їм дуже сподобалась вправа. На прохання учасників ми зробили вправу двічі».
Юлія Солонська:
«Вправа, яку я проводила, мала назву «Будиночок». ЇЇ метою було усвідомлення своєї ролі у групі, стилю поведінки. Діти мали побудувати функціональний будинок. У ході виконання вправи учасники визначились зі своїми ролями та побудували свій «будинок». Після цього, кожен учасник обґрунтував, чому ним була обрана саме така роль у домі».
Анна Ніколенко:
«Для активізації дітей та їхнього пожвавлення була проведена цікава вправа під назвою «Хто народився у травні…». Дітям були запропоновані різні вислови «той, хто любить собак – тричі прогавкає», « той, у кого блакитні очі – тричі підморгнути». Дітям дуже сподобалась вправа, вони були дуже активні, та ще хотіли продовжувати»
Завжди приємно, коли роботу твоєї команди високо цінують і хочуть спілкуватися і працювати з тобою знову».
Ініціативна група практикантів висловлює подяку за допомогу в організації тренінгу студентам-магістрантам спеціальності «соціальна робота», викладачам кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, дітям та педагогам Центра дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої.
Світлини з архіву кафедри