З 27 листопада по 1 грудня на факультеті філології та соціальних комунікацій пройшов літературний тиждень «Дитяча література – казкове відображення Всесвіту». Організатор заходів – кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/) на чолі з доктором філологічних наук, професором Зарвою Вікторією (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/zarva/). Особлива подяка за співпрацю працівникам дитячої бібліотеки-філії № 9, художнього музею ім. І. І. Бродського, а також учителям загальноосвітніх шкіл міста.
Час підвести підсумки літературного тижня.
У понеділок, 27 листопада, студенти-філологи 2, 3 та 4 курсів разом із викладачами, професором Зарвою Вікторією і доцентами Співак Іриною та Александровою Ганною, завітали до художнього музею ім. І. І. Бродського, де відвідали цікаву віртуальну екскурсію «Дитяча тема в образотворчому мистецтві», яку підготувала та провела старший науковий співробітник Хомченко Яна.
Цього ж дня всі, хто бажав, мали змогу відвідати лекцію-презентацію «Сучасна дитяча книга», присвячену загальним тенденціям розвитку і проблемам української та зарубіжної дитячої літератури сьогодні (лектор – доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Колінько Олена (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/kolinko/ )).
У вівторок, 28 листопада, у дитячій бібліотеці-філії №9 спільно з кафедрою зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ було проведено такі заходи: бібліографічний огляд дитячої літератури «Дитяча книжка в процесі виховання сучасної дитини» (підготували завідувач дитячої бібліотеки Сливовська Лариса та завідувач сектору дорослого абонементу Протасова Клавдія); доповідь «Дитяча література у просторі сучасного літературознавства» (кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Салюк Богдана (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-in-mov/composition-kaf-in-mov/salyuk/); літературно-музична композиція за творами Самуїла Маршака до ювілею відомого поета (учні 7 та 10 класів гімназії № 3 «Сузір’я» під керівництвом учителя-методиста Полященко Валентини); майстер-клас «Іграшки з фетру» (підготували та провели студенти факультету філології та соціальних комунікацій Гречко Наталія та Кальма Марія).
У середу, 29 листопада, студенти-філологи 2 та 3 курсів отримали масу позитивних емоцій та нових знань, узявши участь в інтелектуальній грі «Книжки, що починаються з посмішки». Організатор заходу – кандидат філологічних наук, доцент Співак Ірина (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/spivak/). Викладач використала сучасну технологію – брейн-ринг, яка здатна по-справжньому зацікавити, заінтригувати, захопити студентів літературним матеріалом, побачити в ньому, без перебільшення, дорогоцінний скарб. Така форма проведення сприяє реалізації виховних та творчих компонентів діяльності студентів у процесі отримання знань.
Кульмінацією літературного тижня стала презентація дванадцятого випуску студентського літературного альманаху «Вітрила», що відбулася в малій актовій залі 30 листопада. Серед молодих письменників не тільки студенти БДПУ, а й учні загальноосвітніх шкіл міста. Організатор цього заходу – кандидат філологічних наук, доцент Александрова Ганна (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/aleksandrova/).
П’ятниця, 1 грудня, була оголошена днем дитячого кіно (до ювілею Астрід Ліндгрен). Доктор філологічних наук, професор Філоненко Софія (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/filonen/) виступила перед студентами про творчість шведської письменниці та організувала перегляд художнього музичного фільму «Пеппі Довгапанчоха».
Доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Співак Ірина влаштувала конкурс учнівських малюнків «Сторінками улюблених книжок», до якого долучилися гімназія №3 «Сузір’я», БСШ №16, ЗОШ №1 та №3. Усі малюнки були представлені на розгляд відвідувачів методичного кабінету (5 корпус). Компетентне журі, до якого ввійшли члени студентської ради факультету, визначило учнів-переможців, що отримали грамоти та солодкі призи. Викладачі кафедри висловлюють слова поляки вчителям Давиденко Альоні (ЗОШ №3), Шубній Вікторії (ЗОШ №1), Заєнчковській Валентині (БСШ №16) та Полященко Валентині (гімназія №3 «Сузір’я») за організацію школярів до участі в конкурсі.
За яскравий та вдалий дизайн рекламної продукції (буклети, постери) дякуємо кандидату філологічних наук, доценту Давиденку Івану (https://bdpu.org.ua/faculties/ffsk/structure-ffsk/kaf-zar-lit/composition-kaf-zar-lit/davidenko/).
Упродовж тижня кожен, хто бажав, міг ознайомитися з книжковими виставками в читальному залі та на абонементі І корпусу університету, а також у методичному кабінеті 5 корпусу, за що кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури щиро дякує працівникам бібліотеки та методисту Клименко Ларисі.
Слова вдячності адресовані й нашій активній студентській раді факультету філології та соціальних комунікацій, особливо студентці Єсіповій Анастасії, за прекрасне тематичне оздоблення коридорів 5 корпусу, а також за роботу в складі журі конкурсу учнівських малюнків.
Наталія Рула,
старший лаборант кафедри
зарубіжної літератури та теорії літератури