А море – хвилюється…

Унікальність Азовського моря завжди привертала увагу науковців, широкого загалу, пересічних громадян.

Викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології БДПУ взяли активну участь у  заходах, присвячених проблемам екології Азовського моря, які відбулись у Бердянському державному педагогічному університеті та всіх школах міста в рамках тижня екології (27.11.2017 – 01.12.2017). Так, 28 листопада  у ЗОШ № 9 фахівці кафедри стали свідками екологічного двобою «Загадки Азовського моря» (вчитель Т. І. Полтавцева). В гімназії №2 28 листопада з трибуни еколога лунали пропозиції щодо покращення екологічного стану Азовського моря (вчитель О. М. Акульшина).  У школі № 6 30 листопада відбувся турнір «Чи знаєш ти Азовське море» (О. В. Глущенко). А в ЗОШ №3 1 грудня в рамках науково-практичної конференції обговорювались актуальні проблеми Азовського моря (вчителі Г. Я. Федулова, Ю. Є. Шимова).

Учасники наголосили на проблемах браконьєрства, руйнування берегової лінії,  на причинах зміни чисельності популяцій флори та фауни нашого моря, представили факти, які вражають у формі пам’яток, листівок та буклетів! Торкнулись  таласотерапії, проблем  впливу чорних радіоактивних пісків на здоров’я людини, ролі пелоїдів (грязі) в оздоровленні організму людини. А деякі доповідачі так впевнено і ґрунтовно висвітлювали обрану тему, що викладачі кафедри вирішили запропонувати учням продовжити вивчення цих тем, але вже в якості студентів БДПУ, оскільки в нашому університеті відкрито нову спеціальність «Здоров’я людини» зі спеціалізацією – вчитель-реабілітолог.

Привертаючи увагу до проблем Азовського моря, учасники показали себе як справжні дослідники, продемонстрували артистичні здібності та мистецькі таланти.

ЗБЕРЕЖІМО НАШУ ПРИРОДУ І ТОДІ ВОНА ЗБЕРЕЖЕ НАС!

IMG_20171130_133430

ЕКАМ - 11 ЕКАМ - 12

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

На чарівних хвилях танцювальних мелодій

  Учора, 7 грудня в актовій залі головного корпусу БДПУ проходив, традиційний уже, «Благодійний зимовий бал», організаторами  якого стала студентська рада  університету. Його відкрив стрімкий і запальний бальний танець «Мазурка» у музичному супроводі камерного ансамблю викладачів і студентів спеціальності «Музичне мистецтво».

Свято продовжилося чарівним вальсом, а згодом і піснею «Le Temps des Cathedrales» у виконані Миколи Булгакова.

Зі словами вдячності до глядачів та організаторів балу  звернулася Анетта Омельченко – одна із засновників ВО «Наші Атланти» за зібрані кошти на благодійному ярмарку, які підуть для підтримки дитячих будинків в зоні АТО.

Кожне благодійне дійство не може проходити без підтримки спонсорів, якими цьогоріч стали: магазин коміксів «Fan Art Brd», тратторія «Мілано», кондитерська фабрика «Лучіано», салон краси «Персона», кав’ярня «Coffee Sweet», весільний салон «Елана», піцерія «Челентано», нічний клуб «RIO», квітковий магазин «Клумба», тату салон «VeAn», б’юті арт-студія «CosMo», активіті-парк «Jump City», мережа таксi «239», iнтеренет провайдер «Point».

Завершили танцювальну програму полька у виконаннi чарівних танцювальних пар, пісенне відділення – романс «Любовь – волшебная страна» від Євгенії Сєрих.

Зі словами привітання до організаторів і глядачів звернулася проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат філологічних наук, доцент Вікторія Ліпич.

Учасники, звичайно ж, отримали, окрім бурхливих овацій, подарунки та сертифікати від спонсорів.  

Бал закінчився, замовкли звуки танцювальних мелодій. Кожен із нас залишав актову залу із почуттям насолоди від сьогоднішнього дійства з присмаком легкого розчарування, що бал так швидко завершився. Але не треба сумувати, адже це не останнє подібне танцювальне дійство у стінах університету.

У наших студентів ніколи не закінчиться бажання творити і радувати оточуючих новими урочистостями.  

DSC08674  DSC08683

DSC08677 DSC08706

DSC08707 DSC08726 DSC08728

DSC08730 DSC08731

DSC08744 DSC08757 DSC08779

DSC08783

Ангеліна Чернікова,
студентка-журналістка 1 курсу ФФСК

Світлини автора

 

 

Столичне визнання

…Репертуар університетських «Барвистих музик» складається з інструментальних фольклорних творів різних культур – болгарської, російської, грецької, румунської та, перед усім, української. Як розповідає керівник гурту Павло Косенко, ансамбль існує з 2009 року. З того часу склад гурту кардинально змінився: на зміну студентам, які закінчили навчання, прийшли нові. І хоча деякі з «барвистих» музик тільки-но вступили до вишу, вони не менш талановиті, ніж їхні попередники…

Нещодавно учасники студентського гурту отримали визнання не лише як виконавці фольклору. Наприкінці листопада у Києві відбувся Міжнародний конкурс творчості «Барви осені», на якому університетські музиканти зайняли перше місце. Перемогти їм вдалось із незвичною для їхнього репертуару піснею «Джаз осінніх мрій». Слова і музику для неї написав Павло Косенко. Керівник колективу каже, що на створення композиції його надихнула краса рідного міста – саме про неї йдеться у пісні. До того ж цьогоріч Бердянськ відсвяткував своє 190-річний ювілей. Протягом року йому були присвячені культурно-масові заходи, телепроекти, книги тощо. «Джаз осінніх мрій» – ще один подарунок до цієї дати. А щоб всі охочі могли не лише послухати, але й подивитись на красу осіннього Бердянська, Павло Косенко зі студентами зняли кліп на пісню. Він може і не б’є рекордів за переглядами на ютубі, між тим його вже переглянула майже тисяча інтернет-користувачів.

Пісня про рідне місто у виконанні «Барвистих музик» дуже сподобалась і членам журі київського конкурсу. Вони не лише визнали бердянців одними із переможців, але й попросили виконати композицію під час гала-концерту і привітати нею одного із суддів з днем народження.

1 2  4

6 3

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами сайту: http://pro.berdyansk.biz/content.php?id=45067)

 

 

Із надією на мирне життя

Благодійний ярмарок зі збору коштів для військовослужбовців, які виконують завдання в зоні проведення АТО, пройшов 7-го грудня ц. р. в фойє головного корпусу БДПУ. Студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом із викладачами кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій підготували для всіх небайдужих  різноманітні цікаві  handmade-вироби новорічно-різдвяної тематики з використанням технік декоративно-прикладного мистецтва: печворк (клаптикова мозаїка), декупаж, паперова соломка. Але найбільшим попитом користувалися смаколики з імбирно-медового тіста у вигляді ялинкових прикрас.

Будь-яка посильна допомога, моральна чи матеріальна, це маленька частка у добру справу, це внесок у те, щоб наші герої, які не мають можливості святкувати в затишному родинному колі, відчули тепло небайдужих сердець, сповнених надією на мирне щасливе життя.

Дякуємо всім, хто залучився!

20171207_155258 20171207_155357

20171207_155406 (1) 20171207_155819

 

Кафедра професійної освіти,
трудового навчання та технологій БДПУ

Світлини з архіву кафедри