Святкова насолода – від профкому

Сьогодні, 21 грудня, в університеті стартували традиційні передноворічні профспілкові привітання. Як і кожного року, голова університетського комітету профспілки, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола, організовує кожне завершення року відвідинами колективів факультетів, кафедр, виробничих підрозділів із Дідом Морозом та Снігуронькою.

Окрім привітань і побажань миру, злагоди, успіхів і, звичайно ж – здоров`я, керівники БДПУ, викладачі та працівники університету отримують до святкового чаювання оригінальні профспілкові  солодощі (див. світлини).

_DSC2925 _DSC2940 _DSC2960

_DSC2977 _DSC2978 _DSC2999

_DSC3011

«Університетське Слово»

Світлини Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб)  

 

Відчувається, що свято наближається

19 грудня засяяла вогнями новорічна ялинка на гуманітарно-економічному факультеті.  Дивовижна, креативна, стильна ялинка, виготовлені власними руками іграшки, фото-зона та невеличкий концерт – все це створило чудовий настрій у присутніх викладачів, студентів та гостей нашого заходу.

У ролі Діда Мороза – голова студради факультету Олексій Черемісін, Снігуронькою була неперевершена Юля Капустєнко. Всіх із святами вітали декан факультету доцент Тамара Макаренко, професор Ігор Лиман. Подяки та грамоти вручили успішним та активним студентам. І, звичайно, солодощі із новорічної торбинки Діда Мороза.

Ось так – весело, цікаво, по-домашньому тепло…

 2

3 4 

1 6 7

Ірина Нагай,
заступник декана факультету
Світлини  з архіву гуманітарно-економічного факультету

Як на Миколая казки оживають

На День Святого Миколая відбулась казкова феєрія в стінах факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Кожного року студенти четвертого курсу спеціальності Дошкільна освіта складають екзамен з дисципліни «Основи педагогічної майстерності» (викладач О. П. Тельчарова), на якому  влаштовують справжнє свято казки та повертають глядачів в дитинство.

В цьому році майбутні вихователі продемонстрували свої акторські  здібності та майстерно відтворили образи героїв, виявивши нестандартний підхід в  інтерпретації улюблених казок дошкільників, а саме: «Солом’яний бичок», «Пан Коцький» та «Троє поросят». Теоретичні знання з «Основ педагогічної майстерності» дозволили кожному розкрити свої таланти та виразити себе в обраній ролі по-новому.

Студенти-актори вразили присутніх своїм вмінням перевтілюватись, викликали захоплення оригінальними режисерськими рішеннями окремих сцен. Особливо цікавими та яскравими були виступи студентів Олійник О., Тютюник В., Олексенко О., Тьор А. (402 гр.), Власюк Т., Костенко Н., Киргизової А. (401 гр.) та ін. Варто також відзначити  уміння учасників у художньому оформленні сцени, виготовленні декорацій та костюмів. Заслуговує також на увагу  робота звукорежисерів Резнік К. і Сіріченко Н., сценаристів Зінченко А. та Гнатюк К.

Для кожного із студентів  були надзвичайно приємними увага та оплески присутніх. Високу оцінку театралізованій діяльності  кожної групи дала завідувач кафедри дошкільної освіти, доцент І. Г. Улюкаєва.

Хоча щорічне свято педагогічної майстерності завершилось, майбутня професія вихователя  надихає нас постійно на нові здобутки у навчальній діяльності!

IMG-5a9f5e9ec0d643e22ae2940ea39217e4-V IMG-678e505a86e8b9ceff867d3153001220-V

IMG-4217909c1c45818e97a2e4bbfcf8d4e1-V IMG-6957015c78faf3d7a9e5ebcbd6cf1acc-V

IMG-8546961005080f5e259afec0dc232faf-V IMG-bb590f652674a32d2f3d598eaf7c07a7-V

IMG-b415e0bffe6cea6215c303e1672b291d-V

Ірина Шершень, Надія Костенко,
студентки 4 курсу спеціальності Дошкільна освіта
Світлини з архіву кафедри

 

 

Коли з гостями – приємно

Напередодні Нового року, а точніше – 20 грудня, студенти, які проживають в гуртожитку БДПУ № 2, відвідали місцевий дитячий будинок. Вони підготували діткам невеличкі завдання, за які вони потім отримали подарунки від  діда Мороза (Віктор Саєнко) та Снігуроньки (Валерія Олійник). Помічниками чарівних героїв були зайчик-фотограф  та олень-кореспондент.

У дітлахів була можливість поспілкуватися та сфотографуватися з дідом Морозом та Снігуронькою.

Вихованці ще довго не відпускали своїх гостей і намагалися провести з ними якомога більше часу (див. світлини).

Сподіваємося, що завдяки добрим справам, наш світ стане трохи кращим, привабливішим…

 DSC_8764 DSC_8767

DSC_8775 DSC_8795

DSC_8783 DSC_8758 

DSC_8788  DSC_8804 DSC_8812

Ангеліна Чернікова,
Карина Татаркіна (світлини),
студенти-журналісти ФФСК БДПУ

Грантові виднокола круглого столу

У конференц-залі БДПУ в рамках засідання Ради молодих учених відбувся круглий стіл «Індивідуальні гранти та стажування: пошук можливостей для науковців».  На заході були присутні викладачі університету, аспіранти, студенти і всі, хто цікавиться можливостями для науковців.

Презентацію, присвячену пошуку грантових програм представила голова Ради молодих учених БДПУ Яна Сичікова. Вона ознайомила присутніх з основними інструментами пошуку програм для науковців і студентів. Крім того, було розглянуто можливості програми Еразмус+ для молоді і викладачів. Протягом заходу науковці обговорювали складні питання та моменти, що можуть виникнути при підготовці грантової заявки. Ганна Сизко та Ганна Лопатіна поділилися досвідом міжнародного стажування у Польщі. Ганна Алєксєєва розповіла про відрядження до Мексики та поділилася досвідом перебування у цій країні. Дмитро Каменський розповів про особливості подання заявки на стипендіальну програму Фулбрайт.

Присутні висловили бажання і надалі відвідувати такі заходи і запропонували теми для подальших обговорень.

Сподіваємося, що цей захід стане корисним і допоможе науковцям університету обрати власну грантову програму для наукового стажування.

З презентацією заходу можна ознайомитися на сайті університету за посиланням :   https://bdpu.org.ua/individual-grants-and-internships/ (Наука – Рада молодих учених – Гранти і конкурси).

1 3

2 Слайд29  

Слайд1 Слайд2  Слайд14

Слайд19 Слайд22  Слайд38

Катерина Степанюк,
заступник голови ради молодих учених БДПУ

Світлини з архіву РМУ

Презентація книги «НаноАрт: наука як мистецтво»

«Недостатньо просто говорити про науку: наука повинна бути ілюстрована» – саме під таким девізом проходила в конференц-залі БДПУ 20 грудня презентація науково-популярного видання «НаноАрт: наука як мистецтво» авторів доцента Яни Сичікової та молодшого наукового співробітника Сергія Ковачова.

Науково-популярне видання присвячене розвитку напрямку НаноАрт, що представляє собою синтез науки і мистецтва. Містить цікаві відомості про етапи розвитку нанотехнологій, методи отримання наноструктур та основні галузі застосування. Представлено  історію розвитку НаноАрту. Видання доповнено галереєю НаноАрту авторів проекту – власними роботами у стилі НаноАрт.

Презентована книга розрахована на широке коло читачів – від школярів до тих, хто професійно займається наукою. Видання має на меті популяризувати вітчизняну науку і залучати молодь до пізнання дивовижного світу нанотехнологій.

Представлені у виданні картини НаноАрту виконані у рамках проекту «НаноАрт: наука як мистецтво», що вже три роки реалізується авторами Яною Сичіковою та Сергієм Ковачовим.

Презентація книги проходила у рамках засідання Ради молодих учених. На заході були присутні не тільки молоді вчені університету, а й студенти, викладачі. Наприкінці презентації автори роботи подарували гостям заходу  календарі із зображенням картини НаноАрту.

00

1 4

2 3

 5 6 7

8 9 10

11 12 13

Ганна Сизко,
секретар Ради молодих учених БДПУ

Світлини з архіву РМУ