Викладач-практик –вимога якісної підготовки фахівця хореографічного профілю

На кафедрі теорії та методики навчання мистецьких дисциплін працюють 7 викладачів, які відповідають за фахову (хореографічну) підготовку здобувачів вищої освіти, які навчаються за ОПП «Хореографія» та «Середня освіта (Хореографія). Фітнес». Всі вони є практиками і поєднують науково-педагогічну діяльність в БДПУ з роботою в закладах освіти та культури на різних посадах.

Вже більше 35 років керівником танцювального колективу «МарЛен» Центру дитячої та юнацької творчості м. Бердянськ, який є творчою лабораторією для здобувачів освіти Бердянського державного педагогічного університету, працює доцентка кафедри Олена Мартиненко. Допомагають їй в цьому вихованці колективу, випускники БДПУ – доцентка Юлія Тараненко (20 років стажу роботи) та старша викладачка Наталя Кривунь (13 років). Вісім років викладав народно-сценічний в цьому колективі старший викладач Руслан Павленко. У зв’язку з тимчасовим переміщенням Бердянського ЦДЮТ в місто Запоріжжя колектив вже другий рік працює в онлайн форматі, засвоюючи нові форми та методи дистанційного навчання і передаючи свій досвід студентам.

Окрім того, кожен із цих викладачів працює в офлайн форматі в інших колективах. Так, Наталя Кривунь вже другий рік навчає хореографії здобувачів початкового рівня навчання в  Зразковій студії сучасної хореографії «Модерн данс Стиль» (м. Запоріжжя), керівником, якої є випускниця спеціальності «Хореографія» БДПУ Любов Щербина.

Юлія Тараненко займає посаду вчителя хореографії в приватній початковій школі «Тигрик»(м.Київ), що є корисним для виконання нею обов’язків гаранта ОПП «Середня освіта (Хореографія), викладання ОК «Методика навчання хореографії в ЗЗСО» та керування практиками в ЗЗСО.

Олена Мартиненко отримує досвід хореографічної роботи з дітьми та дорослими в Німеччині, залишаючи основним лозунгом своєї професійної діяльності «Дисципліна». Саме це стало одним із ключових слів публікації в німецькій газеті, яка була надрукована за результатами інтерв’ю української педагогині з німецьким журналістом.

Дмитро Ільїн поєднує виконавську діяльність, працюючи на посаді артиста балету танцтеатру «Життя» Львівської національної філармонії, з педагогічною, займаючись з дітьми акробатикою в студії «Смайлики» при цьому театрі.

Катерина Танцюра має власну студію бального танцю «Kathryndancestudio» (м.Дніпро) та як суддя Ukrainian Dance Federation бере участь у змаганнях різного рівня. Тому здобувачі освіти завжди чітко зорієнтовані в сучасних вимогах до бальної хореографії.

Старша викладачка Тетяна Фурманова з 2022 року працює на кафедрі за сумісництвом, бо в результаті окупації міста Бердянська мала як депутат міської ради очолити відділ освіти.

Отже, практичний досвід кожного викладача є безцінним для якісної підготовки хореографа і дає розуміння сучасних потреб його підготовки з різних позицій: виконавської, балетмейстерської, педагогічної та адміністративної.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print