Актуальні питання позашкільної освіти: акценти професійної підготовки студентів-хореографів

1 червня 2022 року відбулася Всеукраїнська онлайн нарада «Позашкільна освіта у воєнний та позавоєнний час», присвячена Дню захисту дітей. У заході взяли участь понад 85 учасників із різних регіонів України, які опікуються питаннями позашкільної освіти та працюють  у сфері позашкілля. У рамках вивчення освітньої компоненти «Теорія та методика роботи з хореографічним колективом» здобувачі І рівня вищої освіти 2 та 3 курсів денної та заочної форм навчання спеціальностей 024 «Хореографія» та 014 «Середня освіта (Хореографія)» мали змогу отримати актуальну інформацію щодо завдань та змісту роботи керівника хореографічного колективу в умовах воєнного часу.

На офіційному відкритті з вітальним словом виступили Сергій Бабак (народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, доктор технічних наук, професор), Павло Сушко (народний депутат України, заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків порушення прав дітей), Роман ГРИЩУК (народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій), Сергій Шкарлет (Міністр освіти і науки України, доктор економічних наук, професор), Леонід Кучма (Президент України 1994–2005 рр.), Василь Кремень (президент НАПН України, академік НАН України і НАПН України, доктор філософських наук, професор) та інші.

У ході наради розглядалися питання державної та регіональної політики у сфері позашкільної освіти у воєнний та повоєнний час. Від кожної області України виступали представники, які окреслювали глобальні питання роботи позашкільних закладів, ділилися досвідом роботи та досягненнями. Спікером від Запорізької області виступила Лариса Чурикова, головний спеціаліст відділу позашкільної, спеціальної та вищої освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, яка підкреслила, що пріоритетними в області залишаються питання збереження закладів позашкільної освіти, контингенту фахівців та вихованців, створення безпечного середовища для проведення освітнього процесу. Лариса Василівна зазначила, що 29 закладів позашкільної освіти знаходяться в окупованих територіях і понад 50 відсотків дітей області втратили можливість отримувати освітні послуги.

Після проведення семінару доцент Олена Мартиненко провела зі студентами круглий стіл, на якому майбутні фахівці сфери позашкільної освіти ділилися враженнями, аналізували інформацію, отриману під час наради, окреслили сучасні виклики позашкільної освіти та особливості роботи хореографа в воєнний та повоєнний час.

Кожен в Україні та за її межами тримає свій фронт. Освітяни мають тримати освітянський фронт, який є важливим для кожної дитини, для кожної громади, для держави задля реалізації права дитини на здобуття освіти, задля перемоги! Слава Україні!

За матеріалами кафедри теорії та
методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print