Бібліотеки є надзвичайно важливими інституціями, які мають численні переваги та відіграють важливу роль у житті суспільства та окремої людини, адже саме вони зберігають і надають доступ до величезної кількості інформації та знань – книг, журналів, документів, архівів, що дозволяє людям вчитися, досліджувати і розширювати свій кругозір. Це розуміють і здобувачі вищої освіти першого курсу факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. 2 листопада разом зі своїми кураторами, доцентами Оксаною Дубровою, Іриною Школою, Юлією Мельніковою та професором Володимиром Нищетою, вони мали унікальну можливість здійснити віртуальну екскурсію до бібліотеки БДПУ, яку поза очі усі називають Хогвартсом.
На жаль, після повномасштабного вторгнення викладачі та здобувачі не мають змоги відвідувати наші чудові абонемент, фонди і читальні зали наживо, але колектив бібліотеки БДПУ зробив усе можливе, щоб вона існувала і надалі завдяки цифровим технологіям. Користувачі мають доступ до офіційного сайту бібліотеки університету та різноманітних онлайн платформ бібліотечно-інформаційних ресурсів: електронні книги, журнали, аудіокниги, відеоматеріали, бази даних, архіви тощо. Використання сучасних технологій для зберігання, організації та поширення інформації робить бібліотеку Бердянського державного педагогічного університету однією з найкращих й унікальних цифрових бібліотек України.
Прекрасні «екскурсоводи» Ірина Філон та Галина Потапенко занурили всіх учасників віртуальної екскурсії у чарівний світ книг, які можна не лише читати, але й слухати (бібліотека пропонує чудовий список аудіокниг), надали корисні поради з їх пошуку на сайті. Також було презентовано безліч безкоштовних курсів, освітніх платформ і корисних ресурсів, які можна в будь-який час знайти на сайті.
Фахівцями бібліотеки провели і невеликий воркшоп для першокурсників щодо вибору правильної інформації, а саме як використовувати протомоделі при написанні наукових робіт (тез, статей, кваліфікаційних робіт тощо). Емоційною вийшла «поетична» частина екскурсії, під час якої Ірина Філон читала вірші загиблої молодої поетеси Вікторії Амеліної, чиї твори були представлені на віртуальній виставці.
Щиро дякуємо всім працівникам бібліотеки за такий цікавий, корисний, інформаційний захід і сподіваємося на наступні цікаві зустрічі!
Оксана Дуброва,
доцент кафедри іноземних мов і методики викладання