Досвід наукової співпраці студентів зі школярами

Співпраця кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін з Центром дитячої та юнацької творчості ім. Є.М. Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради проявляється не лише в проведенні спільних проєктів (наукових, творчих), а й сприяє набуттю професійного досвіду майбутніх хореографів.

В ансамблі «МарЛен» ЦДЮТ працюють чотири викладачі кафедри теорії та методик навчання мистецьких дисциплін, які не лише формують танцювальні вміння та навички здобувачів позашкільної освіти, розвивають творчу майстерність, а й проводять роботу з обдарованими, професійно орієнтованими дітьми. Однією з таких форм роботи є наукове дослідження й участь в конкурсі робіт МАН.

Цього року відбулася співпраця учениці 9 класу гімназії № 3 «Сузір’я» Бердянської міської ради Софії Гончар зі студенткою 3 курсу спеціальності «Хореографія» Анастасією Назаровою в рамках дослідження наукової теми «Психологічна підтримка здобувачів позашкільної хореографічної освіти в умовах воєнного стану в Україні». Науковий керівник доцентка Олена Мартиненко застосувала метод т’юторської допомоги студента школяреві в рамках роботи над науковим проєктом. Протягом п’яти місяців тривало дослідження з розгляду танцювальної терапії як одного із засобів психологічної підтримки здобувача позашкільної освіти в умовах офлайн та онлайн хореографічного навчання.

На думку керівника, такий досвід роботи є ефективним та цікавим: навчаючи одного, навчається інший; у спілкуванні народжуються цікаві ідеї; відповідальність за загальний результат сприяє самоорганізації тощо. І головне: студент підвищує свою професійну компетентність у практичній діяльності, а здобувач шкільної освіти  отримує досвід наукової діяльності і робить перші кроки в допрофесійній підготовці. Робота подана на розгляд комісії, але попереду чекає захист (портерне представлення та наукова конференція). Сподіваємось, що робота буде гідно презентована комісії, а командна робота отримає гарний результат!

Статтю підготувала

доцентка кафедри ТМНМД

Олена Мартиненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print