Друге засідання Робочої групи Комітету ВРУ з удосконалення системи екологічної освіти в Україні

19 вересня 2023 р. відбулося друге засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради України з удосконалення системи екологічної освіти в Україні, створення якої було ініційовано Народним депутатом України Юлією Овчинниковою та Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

До складу Робочої групи увійшли представники Бердянського державної педагогічного університету– доценти кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк та Наталя Пшенична.

Метою створення робочої групи стало формування екологічної свідомості громадян України як вагомої складової екологічної політики держави шляхом вдосконалення законодавчої бази екологічної освіти та підвищення її стандартів.

Основні цілі робочої групи полягають у приверненні уваги до екології як науки, а також важливості екологічної освіти та виховання; популяризації формальної та неформальної екологічної освіти та виховання;аналізі законодавства, підзаконних актів та сприяння розвитку екологічної освіти, як безперервного комплексного процесу формування екологічного світогляду, екологічної свідомості та культури всіх верств населення, соціальних груп і суспільства загалом.

Робочу групу було поділено на підгрупи, такі як «Підгрупа дошкільної освіти»«Підгрупа загальної середньої (шкільної), позашкільної та інклюзивної освіти»«Підгрупа професійної (професійно-технічної) освіти» та «Підгрупа фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих» до якої увійшли доцентикафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Віталій Гнатюк та Наталя Пшенична.

Під час зустрічі робочої групи учасники мали можливість висловити та обговорити питання, що стосуються змін до законодавства в напрямку діяльності підгрупи, а також склали план роботи підгруп, визначили терміни виконання завдань тощо.

Наразі продовжується обговорення змін, які можна внести до законодавчо-нормативної бази з метою її вдосконалення та підвищення ефективності екологічної освіти, що дозволить максимально сприяти формуванню екологічної свідомості громадян України.

За матеріалами та світлинами

доцента кафедри БЗЛФР Віталія Гнатюка

та доповідачів Робочої групи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print