Козацькому роду нема переводу: початок освітнього процесу хореографів БДПУ

Студенти-хореографи звикли святкувати 1 вересня виступами на різноманітних локаціях БДПУ і навчальний рік для них зазвичай розпочинався набагато раніше на відміну від студентів інших спеціальностей Університету. Цей рік для хореографів також розпочався з активностей у творчому та виховному просторі, основним гаслом, якого стало патріотичне спрямування.

1 вересня 2023 року хореографи взяли участь у традиційному Дні знань і посвяті в першокурсники, який проходив у змішаному онлайн/офлайн форматі у стінах ЗНУ, до якого тимчасово переміщений БДПУ. Своїми творчими дарунками – українськими народними танцями   привітали ректора Ігоря Богданова і всю академічну спільноту Університету студенти 4 курсу спеціальності «Хореографія»:  солісти Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» м. Дніпро Інна та Олександр Куліки, а також солістка Аліна Звенячкіна – артистка козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії.Після урочистого зібранняхореографічна родина зустрілася на виховній годині, де мала змогу познайомилася з першокурсниками, обговорити Кодекс доброчесності та актуальні питання щодо відкритого громадського обговорення«Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти», запропонованого МОН Українивід 8 серпня 2023 року. Студентами була створена робоча група для написання листа-звернення з рекомендацією збереження окремої спеціальності «Хореографічне мистецтво» і включення її до нового переліку спеціальностей. Основною тезою обговорення цього питання стало те, що об’єднання хореографії з перформативним мистецтвом призведе не лише до ускладнення збереження українського фольклорного танцю і відновлення його традицій, а й до звуження підготовки фахівців, втрати унікальної системи хореографічного освіти та хореографічної педагогіки.

3 вересня для студентів та викладачів відбувся майстер-клас з українського народно-сценічного танцю (робота з шаблею) від викладача кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, соліста  ТанцТеатру «Життя» Дмитра Ільїна. Цього року на кафедрі поставлена важлива задача щодо популяризації українського народного танцю серед керівників танцювальних колективів і вчителів ЗЗСО. Основний акцент робиться саме на впровадження експериментальної методики роботи з шаблею дівчатами, що за аналогією може порівнюватися з образом української жінки-воїна. Майстер-клас відвідали всі викладачі-хореографи, які є не лише прикладом для своїх студентів, а єдиною командою, здатною вирішувати актуальні освітні завдання.

Отже, перший крок у новий навчальний рік зроблено впевнено і легко, як це зазвичай звикли робити хореографи на сцені. Сподіваємось, що цей рік стане для здобувачів спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) яскравим етапом, сповненим нових звершень, творчих і наукових відкриттів та перемог.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print