Мистецтво, терапія та творчість

У світі, де стрес, тривога і конфлікти є невід’ємною частиною нашого повсякдення, мистецтво виявляється не лише джерелом естетичного задоволення, але й потужним інструментом психологічного розвитку та самовираження.

Однією із цікавих подій життя студентів і викладачів БДПУ за останні час є проведення майстер-класів із живопису в офлайн режимі старшою викладачкою кафедри початкової освіти Ольгою Качеровою.  

Так, 6 квітня 2024 року завдяки «ТатоHub.Бердянськ», який реалізується ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» у межах гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції, у прекрасному місті Запоріжжя відбувся майстер-vклас, орієнтований на роботу з олійними та акриловими фарбами.

Учасники мали унікальну можливість утілити на полотні красу моря та його околиць під керівництвом досвідченого митця та педагога. Однак цей захід був спрямований не лише на опанування техніки малювання чи відображення краси природи. Він став провідником у світ арттерапії, де мистецтво стає засобом самовираження, релаксації та психологічного зцілення. Здобувачі БДПУ разом із викладачами відкрили  для себе нові шляхи самопізнання і внутрішньої гармонії через процес творчості.

У реаліях сьогодення арттерапія набуває особливого значення, особливо в умовах війни та конфліктів. Під час стресових ситуацій арттерапія може стати невід’ємним складником психологічної допомоги, що дає змогу людям знаходити спосіб виразити свої почуття й емоції, а також внутрішній спокій і розуміння. В освітньому процесі вона також може стати потужним інструментом для розвитку творчих здібностей, підвищення самооцінки та соціальної адаптації учнів.

Майстер-клас старшої викладачки Ольги Качерової (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету) надав можливість здобувачам першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої  поглибити свої знання в галузі живопису та відкрив їм нові перспективи арттерапії в освітньому процесі.

За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print